Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδια μανατζαρέων


ex-mauromouris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιτα λιγο καλυτερα, θα το δεις. Διαβασε επισης ξανα το ποστ του SF. Ουτε αυτος ξερει να διαβαζει Ελληνικα?

 

Μια χαρά γνωρίζει. Και επειδή είναι αρκετά έξυπνος, ύστερα από το διευκρινιστικό ποστ μου δεν το συνέχισε γιατί προφανώς κατάλαβε.  :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αλλα μη ξεχνατε οτι οι DP παιζουν live πανω απο 200 μερες το χρονο, καθε χρονο. Οι Aerosmith / Sabbath χλωμο το κοβω να κανουν 200 live τη...δεκαετια.

 

Δεν ηξερα οτι κανουν τοσα πολλα live (μπραβο τα παππουδια αντοχη...μονο ο James Brown τους εριχνε  ;D)...αρα εξηγειται και η "μειωμενη" προσελευση του κοσμου...(καλα ας ειχα και εγω μπαντα που στα live της θα ειχε τοσο....μειωμενη προσελευση και θα ημουν θεος  ;D ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά γνωρίζει. Και επειδή είναι αρκετά έξυπνος, ύστερα από το διευκρινιστικό ποστ μου δεν το συνέχισε γιατί προφανώς κατάλαβε.  :)

Προφανως βαριοταν.

 

Απλά με RB θα είχαν περισσότερο κόσμο και δε νομίζω ότι μπορεί να το αμφισβητήσει κανείς αυτό.

Για ενα βραδυ μπορει. Απο κει και περα, ΧΛΩΜΟ το κοβω να μπορει πλεον να ακολουθησει τους ρυθμους της μπαντας και κυριως, το ρεπερτοριο της. Οσο και να μας αρεσει ο Blackmore, Δεν μπορει να παιξει πραγματα απ'τη δισκογραφια των DP με Morse.

 

Δεν ηξερα οτι κανουν τοσα πολλα live...

Ναι ρε, δεν υπαρχουν οι γεροντες. ;D Ισως η μεγαλυτερη live Rock μπαντα των τελευταιων δεκαετιων. Παντα αυτο εκαναν βεβαια, σχεδον με ολες τις συνθεσεις που εχουν περασει, η μπαντα ηταν σχεδον μονιμα στο δρομο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το ποσα ατομα τωρα μαζευουν στα live τους, συνηθως παιζουν μπροστα σε 10 με 20,000 ατομα. Δεν ξερω τι μαζευουν οι παραπανω μπαντες, μπορει και περισσοτερα, αλλα μη ξεχνατε οτι οι DP παιζουν live πανω απο 200 μερες το χρονο, καθε χρονο.

Αμφιβάλλω εντόνως για τα νούμερα που παραθέτεις, θεωρώ ότι είναι δικές σου αυθαίρετες εκτιμήσεις. Θα επιθυμούσα κάποια επίσημα στοιχεία και για τον αριθμό των live όσο και της προσέλευσης. Ευχαριστώ  :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως βαριοταν.

Είναι αγένεια να απαντάς εκ μέρους άλλου

 

Για ενα βραδυ μπορει. Απο κει και περα, ΧΛΩΜΟ το κοβω να μπορει πλεον να ακολουθησει τους ρυθμους της μπαντας και κυριως, το ρεπερτοριο της.

Αυθαίρετα δικά σου συμπεράσματα ξανά

 

Οσο και να μας αρεσει ο Blackmore, Δεν μπορει να παιξει πραγματα απ'τη δισκογραφια των DP με Morse.

 

Ενώ τώρα παίζουν πολλά από Morse περίοδο. Ο Blackmore θα έπαιζε τόσα τραγούδια από Bolin και Morse περίοδο όσα λέει και ο Gillan από Coverdale και Turner  ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρα αυτο

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Now_What%3F_World_Tour_(Deep_Purple)#Tour_dates

 

βγαινουν περιπου 50/ετος....δεν τα λες και λιγα.....(και δεν περιλαμβανουν και αλλα gigs εκτος τουρνε,που πρεπει να γινονται στα breaks)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι οπως στο λεω SF, οι 200 μερες το χρονο ειναι στανταρακι. Γι αυτο εξαλλου εχουν 19 στουντιο αλμπουμ και....500,000 live, bootleg και official. ;D

 

Παω να τσιμπησω κατι, οσο ο φιλτατος Μauromouris ψαχνει να βρει ποια κομματια του Morse μπορει να παιξει ο Blackmore και το αντιθετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι 200 μερες το χρονο ειναι στανταρακι.

 

Αριστερά είναι οι συναυλίες ανά έτος http://www.setlist.fm/stats/deep-purple-3bd6acc8.html

 

Παω να τσιμπησω κατι, οσο ο φιλτατος Μauromouris ψαχνει να βρει ποια κομματια του Morse μπορει να παιξει ο Blackmore και το αντιθετο.

Ότι να ναι, πραγματικά
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το μοναδικό με αυτή τη μπάντα είναι ότι παρά το γεγονός ότι έχουν αλλάξει πολλές φορές Lineup και μάλιστα κεντρικά μέρη του ήχου μιας μπάντας (φωνή-κιθάρα), όλα τα album είναι απλά Deep Purple.

 

Δεν ξέρω πώς γίνεται αυτό, δε θέλω να κάτσω να το αναλύσω, αλλά είναι τρομερό. Είτε Blackmore, είτε Morse, είτε Coverdale, είτε Gillan, εγώ ακούω Deep Purple.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου