Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδια μανατζαρέων


ex-mauromouris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω πώς γίνεται αυτό,

 

Ευκολακι...η μπαντα ΕΙΝΑΙ ο drummer της.....ολοι οι αλλοι...ειναι απλα διακοσμητικοι  ;D

 

https://www.youtube.com/watch?v=18YYfOchO1I

 

 

 

 

Τον φουστη....100 χρονια μετα και τετοια μονά ακομα δεν υπαρχουν....(ενταξει ο Buddy Rich ειναι στα ιδια  ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ρε παιδια τι ειναι αυτο το induction στο hall of fame ? ειναι καποιος θεσμος που γινεται καθε χρονο ? εχω δει καποια live youtube οπως cream κ.α. αλλα δεν εχω καταλαβει προς τι η ολη κατασταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Με Ρακιντζη δεν εχουν παιξει ποτε.

Όχι όλοι βρε Κώστα. Μόνο ο... Γκίλας (που είχε πει ένας τύπος στη Θεσσαλονίκη-στον Gillan- σε ένα αλήστου μνήμης περιστατικό)  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι όλοι βρε Κώστα. Μόνο ο... Γκίλας (που είχε πει ένας τύπος στη Θεσσαλονίκη-στον Gillan- σε ένα αλήστου μνήμης περιστατικό)  ;D

 

γιααα θύμησέ το μας ... !

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυθαίρετα δικά σου συμπεράσματα

Οταν γραφω κατι δεν το βγαζω απ'το μυαλο μου, καπου το εχω διαβασει. Που κολλας τωρα? Αν η μπαντα κανει 200 ή 100 live το χρονο? Το μονο σιγουρο ειναι οτι το μισο χρονο τουλαχιστον, καθε χρονο, τον περνανε στον δρομο. Και σαν Deep Purple αλλα και ο καθε μουσικος της μπαντας ξεχωριστα. Μονο τους Morse/Airey να παρεις σαν παραδειγμα και τα διαφορα projects/lives που κανουν εξω απ'τους Deep Purple, οι τυποι πρεπει να βλεπουν το σπιτι τους καθε Πασχα και Χριστουγεννα.

 

Η tour πχ που εκαναν για το αλμπουμ "Rapture Οf Τhe Deep" (2006 - 2011) ειχε πανω απο 500 μερες live σε 50 χωρες. Αυτο μας κανει αναλογικα περιπου 84 live το χρονο. Αραγε ποσες Rock μπαντες αυτου του βεληνεκους_και οχι μονο_υπαρχουν και κανουν ισαριθμα lives καθε χρονο? Τι λεμε τωρα? Μιλαμε για τρελο αριθμο συναυλιων το χρονο, απο μια μπαντα που αποτελειται απο εναν 61χρονο, δυο 67χρονους και δυο 70χρονους. ;D

 

Το μοναδικό με αυτή τη μπάντα είναι ότι παρά το γεγονός ότι έχουν αλλάξει πολλές φορές Lineup και μάλιστα κεντρικά μέρη του ήχου μιας μπάντας (φωνή-κιθάρα), όλα τα album είναι απλά Deep Purple.

Δεν ξέρω πώς γίνεται αυτό, δε θέλω να κάτσω να το αναλύσω, αλλά είναι τρομερό. Είτε Blackmore, είτε Morse, είτε Coverdale, είτε Gillan, εγώ ακούω Deep Purple.

Ειναι μια πολυ σπανια μπαντα. 14 μουσικοι περασαν απ'το γκρουπ (μετραμε και τον Satriani μεσα) και με ολους εγραψαν και επαιξαν "παπαδες". Το συνθετικο και εκτελεστικο επιπεδο αυτης της μπαντας ηταν παντα πολυ υψηλο, και παραμενει ετσι και σημερα. Αρκει καποιος να ακουσει το 19ο αλμπουμ τους "Now What ?!" του 2013 για να καταλαβει για τι σπανια περιπτωση μιλαμε.

 

Όχι όλοι βρε Κώστα. Μόνο ο... Γκίλας (που είχε πει ένας τύπος στη Θεσσαλονίκη-στον Gillan- σε ένα αλήστου μνήμης περιστατικό)  ;D

E ναι ρε συ, αυτο ειπα. Σαν μπαντα δεν εχουν παιξει με τον Ρακιντζη, μονο ο Gillan εχει παιξει μ'αυτον. Κι εσυ και με τους δυο φανταζομαι. Τυχερε.... ;D ;D

 

ρε παιδια τι ειναι αυτο το induction στο hall of fame ? ειναι καποιος θεσμος που γινεται καθε χρονο ? εχω δει καποια live youtube οπως cream κ.α. αλλα δεν εχω καταλαβει προς τι η ολη κατασταση

Μη-σοβαρος "θεσμος" imho, αλλα δεν βαριεσαι. Διαβασε παρακατω.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Rock_and_Roll_Hall_of_Fame

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν γραφω κατι δεν το βγαζω απ'το μυαλο μου, καπου το εχω διαβασει.

Σε αντίθεση με σένα εγώ παρέθεσα στοιχεία για τα live ενω εσύ κάπου τα έχεις διαβάσει

 

Που κολλας τωρα? Αν η μπαντα κανει 200 ή 100 live το χρονο?

ή 50 γιατί ως γνωστόν 200=50. Ενώ εσύ δεν κόλλησες στα 2000 άτομα που είπα εγώ

 

Και σαν Deep Purple αλλα και ο καθε μουσικος της μπαντας ξεχωριστα. Μονο τους Morse/Airey να παρεις σαν παραδειγμα και τα διαφορα projects/lives που κανουν εξω απ'τους Deep Purple, οι τυποι πρεπει να βλεπουν το σπιτι τους καθε Πασχα και Χριστουγεννα

Είναι συγκινητικό που ενδιαφέρεσαι για την προσωπική ζωή των μελών ξεχωριστά αλλα μπορείς να μου πεις ΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ κολλάνε όλες αυτές οι ασυναρτησίες που έχεις γεμίσει το θρεντ με το αρχικό μου ποστ. Το θέμα είναι ότι ένας μάνατζερ απαγόρευσε στο πιο σημαντικό μέλος της μπάντας που ήταν κυρίως υπεύθυνο για το ότι γίναν τόσο μεγάλοι, να παρευρεθεί στην εκδήλωση.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αντίθεση με σένα εγώ παρέθεσα στοιχεία για τα live ενω εσύ κάπου τα έχεις διαβάσει

Ναι ρε μεγαλε, καπου ΣΧΕΤΙΚΑ το εχω διαβασει, οχι παντως στο ΟΚ ή στο Τηλεραμα! Τι θες τωρα, να αρχισω να ψαχνω που το εχω διαβασει? Και ο χρονος που ηδη σου εδωσα για να διαβαζω τα κουκου-ρουκου που γραφεις ειναι υπεραρκετος!

 

κόλλησες στα 2000 άτομα που είπα εγώ
Κολλησα γιατι απ'την αρχη προσπαθεις να υποβιβασεις την μπαντα γραφοντας ασυναρτησιες. 2000 ατομα ξερεις σε τι αναλογει? Σε ενα απλο κλαμπακι/παλιο σινεμα γεματο κοσμο. Και θες να σε παρουμε στα σοβαρα οταν μας λες οτι οι Deep Purple παιζουν μπροστα σε 1000-2000 ατομα. Γιατι δεν γραφεις κατευθειαν αυτο που πιστευεις, οτι απ'τη στιγμη που εφυγε ο Blackmore οι τυποι δεν γεμιζουν ουτε καφενειο? Δυστυχως για σενα και για καθε Blackmore-οπληκτο, η τελευταια περιοδος της μπαντας χωρις τον_ταλαντουχο μεν, Μαλακα δε_Blackmore, ειναι η καλυτερη περιοδος τους. Κι αυτο κατα δηλωση των ιδιων.

Και αυτο φαινεται βεβαια, οταν βγαλεις την οπαδικη τσιμπλα απ'το ματι θα το δεις.

 

Το θέμα είναι ότι ένας μάνατζερ απαγόρευσε στο πιο σημαντικό μέλος της μπάντας που ήταν κυρίως υπεύθυνο για το ότι γίναν τόσο μεγάλοι, να παρευρεθεί στην εκδήλωση.
Το θεμα ειναι οτι εισαι τοσο ασχετος και φανατισμενος που απορω γιατι καθομαι και ασχολουμαι με την παρτη σου. Το εγραψα απ'την αρχη, "μη περιμενεις να συζητησουμε σοβαρα για τους DP με τετοιο nick και avatar που εχεις" αλλα παρασυρομαι οταν διαβαζω ασχετα και απαντω. eyeroll.gif

 

Η φραση σου "το πιο σημαντικό μέλος της μπάντας που ήταν κυρίως υπεύθυνο για το ότι γίναν τόσο μεγάλοι" δειχνει και τη σχεση που εχεις με την ιστορια της μπαντας. Ειναι η ιδια σχεση που εχω κι εγω με τις κιθαρες: ανυπαρκτη! ;D ;D

Ο Blackmore ρε μεγαλε ΔΕΝ ηταν η αιτια που οι DP εγιναν τοσο μεγαλοι. Τα ιδια της τα μελη εκαναν αυτη την μπαντα μεγαλη, μελη τα οποια ηταν τουλαχιστον εφαμιλλα με τον Blackmore, μελη τα οποια ΣΥΝ-εγραφαν τα κομματια της μπαντας σε ολα τα αλμπουμ, μελη τα οποια και χωρις τον Blackmore κρατησαν το ονομα της μπαντας εκει που ηταν, στην κορυφη. Σε αντιθεση με τον Blackmore, που χωρις τα συγκεκριμενα μελη και την συνθετικη/εκτελεστικη τους συνεισφορα, εγραφε PopRock-ακια και αλλες αηδιες.

 

Μην πας μακρια, δες τα κομματια των Rainbow, 7 στα 10 ηταν "φυρα", σε αντιθεση με τους DP_με ή χωρις Blackmore_στα αλμπουμ των οποιων θα κουραστεις να ψαχνεις για να βρεις μερικα μετρια_οχι κακα_κομματια. Η ποιοτικη διαφορα ειναι τεραστια, κι αυτο γιατι στους DP εγραφαν ΟΛΟΙ (σε αντιθεση με οτι πιστευουν οι Blackmore-οπληκτοι) ενω στους Rainbow σχεδον παντα μονο ο Blackmore. Tα ιδια και για τους Whitesnake.

 

Για τελευταια φορα λοιπον, κανεις μαναντζερ δεν απαγορευσε στον Blackmore να παρευρεθει στην εκδηλωση. Οι ιδιοι οι DP_μεσω του μαναντζερ τους_εκαναν γνωστη την προθεση τους να μην βρεθουν μαζι στη σκηνη με τον Blackmore. Και πολυ καλα εκαναν!

Ο ιδιος ο Blackmore φυσικα και μπορει να παει στην εκδηλωση ως τιμωμενο και βραβευμενο μελος απο το Hall Of Fame.

 

Τιμουμε και αγαπαμε τον συνθετη/κιθαριστα Blackmore, οπως τιμουμε και αγαπαμε καθε μελος που περασε απο αυτη την μπαντα και την εκανε μεγαλη. Αυτα απο εμας που ακουμε Deep Purple απο τα γεννοφασκια μας. Γιατι εσεις που_νομιζετε οτι_ακουτε Ritchie Blackmore & His Band σκεφτεστε διαφορετικα. Αλλα αυτο δεν αλλαζει την ιστορια της μπαντας. Οι DP δεν ηταν ποτε Ritchie Blackmore & His Band, οχι τουλαχιστον συνθετικα και εκτελεστικα, στα δυο βασικα δηλαδη. Τα υπολοιπα τα συζηταμε. Οχι με σενα βεβαια, αρκετα. wave.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα κράνος στρατιωτικού τύπου και ζώνη φένδερε, δεν οδηγάμε ποτέ πιωμένοι, ή υπό την επήρεια ναρκωτικόνε. Μη βάλετε ποτέ στη γλώσσα σας επί ματαίω τη λέξη DP  ;D ;D ;D

 

Και ταύτο το μήνυμα στάλθηκε με ΡΑΤΑΤΑΤΑLK

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι στον κόσμο σου.

Και χαιρομαι! ;D Φανταζεσαι να ημουν στον κοσμο Σου? Θα ειχα πηδηξει απ'την ταρατσα πολλα χρονια πριν. ;D

Hey Samy, catch this mate! tomato.giftomato.giftomato.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου