Προς το περιεχόμενο

Η σκέψη ενός εξωγήινου!


Παστίτσιός

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήταν καλοκαιράκι του 2000 κάτι, δεν θυμάμαι, ήμουν στο μπαλκόνι το βραδάκυ και απολάμβανα την δροσούλα μέχρι που σε κάποια φάση ο εξωγήινος μου έστειλε τις σκέψεις του. Μία από αυτές, την σημαντικότερη, την έκανα μουσική σύνθεση. Πούντην; Νάτην! ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν καλοκαιράκι του 2000 κάτι, δεν θυμάμαι, ήμουν στο μπαλκόνι το βραδάκυ και απολάμβανα την δροσούλα μέχρι που σε κάποια φάση ο εξωγήινος μου έστειλε τις σκέψεις του. Μία από αυτές, την σημαντικότερη, την έκανα μουσική σύνθεση. Πούντην; Νάτην! ;D

 

 

 

Ο δοκτωρ Χου συναντά τη ms pacman :-)

 

Λοιπον αχταρμα εχεις κανει πολύ καλη δουλεια.

Για εμένα αρχίζεις να ξεδιπλώνεις τις δυνατότητές σου στο δομικό progression ενορχηστρωτικά και έχεις προοπτικές στην δημιουργία ηλεκτρονικής μουσικής. Και στα παλαιότερα στο atonal και αυτοσχεδιαστικά είσαι natural.  (απο ότι εχω ακούσει, δεν ξερω τις πραγματικές σου δυνατότητες ουτε την θεωρητική σου κατάρτιση)

 

Μου άρεσε.

Μια λεπτομερεια στη μιξη λιγο, ελάχιστο κοψιμο στις χαμηλες στον sustained μπασο ήχο γιατι σε μεγάλη ενταση τείνει να peekάρει και τα ηχεια είναι στο όριο να υποφέρουν όπως και τα αυτιά χαχαχαχαχαχα και είναι super.

 

Ωραία επιλογή ήχων.

Μπραβο φίλε μου απο εμένα.

Keep up!!!

 

Οσο για τους εξωγήινους, δεν υπάρχουν εξωγήινοι. Καποια στιγμή πρεπει να δεχτουμε οτι σε ολη την εκταση του συμπαντος ειμαστε ο μόνος πολιτισμός που υπάρχει, εδώ εμεις στη γή κ,αι να σταματήσει να οργιάζει η φαντασία μας.

Η αλήθεια είναι πικρή καμμια φορά και ξενέρωτη αλλά πρέπει σαν κοινωνία να αρχίσουμε να την υιοθετούμε, να την διαδίδουμε και να την υπερασπιζόμαστε, γιατι σε αντίθετη περίπτωση χάνεται η λογική και έρχεται η καταστροφή.

 

Μια απο αυτές τις αλήθειες είναι οτι δεν υπάρχουν εξωγήινοι.

Τις σκέψεις  δεν στις εστειλε εξωγηινος γιατι απλά δεν υπάρχουν εξωγήινοι.

χαχαχαχαχαχαχαχα

 

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Λοιπον αχταρμα εχεις κανει πολύ καλη δουλεια.

 

Είχα κάνει δουλειά, το κομμάτι γράφτηκε πρίν 7 χρόνια πάνω κάτω στο μπαλκόνι επιτόπου εντός ολίγης ώρας από τη στιγμή της σύλληψης του.

 

(απο ότι εχω ακούσει, δεν ξερω τις πραγματικές σου δυνατότητες ουτε την θεωρητική σου κατάρτιση)

 

Θεωρητική κατάρτιση ανύπαρκτη, τις πραγματικές δυνατότητες μου θα ήξερα και εγώ άν είχα θεωρητική κατάρτιση και αν το έπαιρνα στα σοβαρά το θέμα της μουσικής, αλλά δεν τις ξέρω. ???

 

 

Μου άρεσε.

Μια λεπτομερεια στη μιξη λιγο, ελάχιστο κοψιμο στις χαμηλες στον sustained μπασο ήχο γιατι σε μεγάλη ενταση τείνει να peekάρει και τα ηχεια είναι στο όριο να υποφέρουν όπως και τα αυτιά χαχαχαχαχαχα και είναι super.

 

Ωραία επιλογή ήχων.

Μπραβο φίλε μου απο εμένα.

Keep up!!!

 

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια φίλτατε. Η αλήθεια είναι ότι όταν είχα γράψει όλα τα όργανα, είχα εντυπωσιαστεί με την επιλογή των ήχων που έκανα τότε, μάλλον μου πολυάρεσε το αποτέλεσμα, δεν ξέρω. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θεωρητική κατάρτιση ανύπαρκτη, τις πραγματικές δυνατότητες μου θα ήξερα και εγώ άν είχα θεωρητική κατάρτιση και αν το έπαιρνα στα σοβαρά το θέμα της μουσικής, αλλά δεν τις ξέρω. ???

 

 

 Αν ασχολούμαστε συστηματικά με κάτι, δεν χρειάζεται παντα η θεωρητική γνώση για να είμαστε αποτελεσματικοί. Μου το είχε πει αυτό μια φορά ενας εξωγήινος.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου