Προς το περιεχόμενο

Υπαρχει προγραμμα που να παιζει ντραμς;


cradra

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για παραδειγμα θελω να παιξω ενα ροκ κομματι. π.χ. Θελω να το ρυθμιζω να παιζει το στοιχειωδη ρυθμο 4/4 και εγω να παιζω απο πανω σολο με την κιθαρα. Βρηκα ενα προγραμμα που λεγεται ΒΑΤΤΕΡΥ 3. Καλο και παιζει με πληκτρολογιο, δεδομενου οτι δεν εχω και midi keyboard, αλλα πρεπει να παιξω πρωτα κιθαρα, να ηχογραφισω και μετα να παιξω τα ντραμς. Στο κατω κατω δεν ξερω και ντραμς και το αποτελεσμα με απογοητευει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δοκίμασε το Groove agent της Steinberg,θα πρέπει να σου κάνει για την δουλειά που θες.Αλλιώς σε hardware το Adrenalin του Roger Linn ή το Blackbox της M-audio.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το BFD έχει έτοιμα patterns με διάφορους ρυθμούς. :)

 

Μπορείς μάλιστα να κάνεις και shuffle στα μέτρα ούτως ώστε να μην ακούς συνέχεια το ίδιο "ντάπα ντούπα" :wink:

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ez drummer..απειρα gooves & brakes( midi files καταπληκτικα παιγμενα απο top drummers...) με πολυ καλο επισης ηχο(απο τα DFH...)

 

..επισης οτι αλλο σου προτειναν ειναι ικανοποιητικο αλλα το καθενα απο αυτα εχει και εντελως διαφορετικο χαρακτηρα και λογο υπαρξης...τα stormdrum εχουν πολυ καλο ηχο αλλα οχι παιξιματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To band in a box ειχε πεσει παλια στα χερια μου. Μου φανηκε δυσκολο στη χρηση και δεν ασχοληθηκα παραπανω. Βρηκα απο φιλο το Groove Agent. Ειναι οτι πρεπει για αυτο που ζητουσα! Ενα κλικ και δεν το ξανα πειραζεις.

mindconspiracy:

Αλλιώς σε hardware το Adrenalin του Roger Linn ή το Blackbox της M-audio.

Αυτο με το hardware δεν το καταλαβα. Τι εννοεις; Καποιο μηχανημα που κανει αυτο που ζηταω; Τα stormdrum και ez drumer δεν τα εχω βρει ακομα. Παντως ευχαριστω για τη βοηθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:wink: Φίλε μου...FL STUDIO !! Πέραν του οτι θα βρεις έτοιμες loopες, μπορείς να φτιάξεις μια λούπα πολύ γρήγορα και απλά! Δοκίμασε το.

www.myspace.com/nathanlyk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν είναι θέμα fl αλλά του sample μπότας που χρησιμοποιούσες και της περαιτέρω επεξεργασίας του.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου