Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα σε ακουστικό ενισχυτή Marshall-AS 50R


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητοί μαστόροι, DIY τύποι και συναφείς φίλοι.

 

Τα φώτα σας παρακαλώ. Έχω τον ενισχυτή του Θέματος στον οποίο κουμπώνω μία ηλεκτροκλασσική κιθάρα (νάυλον χορδές). Τον τελευταίο καιρό μου κάνει το εξής. Σταματάει να ακούγεται ηκιθάρα που είναι συνδεδεμένη με αυτόν και το πρόβλημα φεύγει μόνο άμα βγάλω και βάλω το βύσμα στην κιθάρα ή παίξω δυνατά τις χορδές.

Εγώ πιστεύω ότι κάτι γίνεται με το κανάλι του ενισχυτή. Θα τον αφήσω σε μάστορα για να μου πει και αυτός. Πάντως από την κιθάρα δεν είναι γιατί έβαλα την κιθάρα σε PA σύστημα πάνω από μία ώρα και δεν το έκανε καθόλου. Επίσης έβαλα ακουστική κιθάρα στον ίδιο ενισχυτή και το έκανε, κάποιες φορές μάλιστα δεν έπαιζε καθόλου η ακουστική. Επίσης ούτε μπατταρία της κιθάρας είναι, έβαλα και καινούργια μπαταρία.  ??? ??? :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί μαστόροι, DIY τύποι και συναφείς φίλοι.

 

Τα φώτα σας παρακαλώ. Έχω τον ενισχυτή του Θέματος στον οποίο κουμπώνω μία ηλεκτροκλασσική κιθάρα (νάυλον χορδές). Τον τελευταίο καιρό μου κάνει το εξής. Σταματάει να ακούγεται ηκιθάρα που είναι συνδεδεμένη με αυτόν και το πρόβλημα φεύγει μόνο άμα βγάλω και βάλω το βύσμα στην κιθάρα ή παίξω δυνατά τις χορδές.

Εγώ πιστεύω ότι κάτι γίνεται με το κανάλι του ενισχυτή. Θα τον αφήσω σε μάστορα για να μου πει και αυτός. Πάντως από την κιθάρα δεν είναι γιατί έβαλα την κιθάρα σε PA σύστημα πάνω από μία ώρα και δεν το έκανε καθόλου. Επίσης έβαλα ακουστική κιθάρα στον ίδιο ενισχυτή και το έκανε, κάποιες φορές μάλιστα δεν έπαιζε καθόλου η ακουστική. Επίσης ούτε μπατταρία της κιθάρας είναι, έβαλα και καινούργια μπαταρία.  ??? ??? :'(

 

To jack (μαλλον) τα επαιξε. Αυτο κοιταξε πρωτα.

www.colorsound.gr - Hand made, All Tube Amplifiers, Effects, Accessories

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούγεται το συνηθες πρόβλημα του να έχει λασκάρει το jack και να μην κάνει επαφή. Αφού το επισκευάσεις καλύτερα πρόσεχε πως βάζεις/βγάζεις το βύσμα στο μέλλον για να μην το ξαναπάθεις

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου