Προς το περιεχόμενο

Στρατοκαστεράκιδες....Βασανιστειτε!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι διαφορές είναι αυτό ακριβώς που άκουσες στα samples. Είναι δηλαδή διαφορές στο "χρώμα" στην "έξοδο" και στις συχνότητες μπάσων - πρίμων - μεσαίων. Είναι καθαρά τι σου αρέσει. Οι fat 50s είναι όπως και οι CS 54 πιό μπασοπρίμοι παρά μεσαίοι αλλά δίνουν ένα όμορφο χρωμα στον ήχο. Είναι οι πιό V tone από τους υπόλοιπους. Οι CS 69 έίναι λίγο πιό ανεβασμένοι σε μεσαίες συχνότητες και έχουν ένα χρώμα στα μπάσα που εμένα μου αρέσει. Οι Texas Specials' date=' ακούγονται πιό πάνω από όλους γιατί έχουν περισσότερη έξοδο, αλλά και είναι και οι πιό "μεσαίοι" στις συχνότητες που τους κάνει πιό μοντέρνους - σύγχρονους μαγνήτες, με αποτέλεσμα η κιθάρα να "βγαίνει" καλύτερα προς τα έξω. Το δε "χρώμα" στους Texas είναι απίθανο ηχητικά. :wink:[/quote']

 

Thanks για την απαντηση!

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

:oops:

 

Μπέρδεψα τις classic 50's με τις Classic Player 50's

 

To πολύ κρέας αυτές τις μέρες φταίει! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανε τον κοπο να διαβασεις τα specs στο site της fender......ουσιαστικα προκειται για δυο εντελως διαφορετικες κιθαρες με μονη ομοιοτητα το οτι ειναι στρατ και οι δυο.........

 

Οι 50's k 60's reissues εχουν το vintage vibe (και μερικα πανεμορφα χρωματα)σε προσιτες τιμες αλλα 7/10 απο οσες εχω δοκιμασει θελουν αρκετη ακομη δουλεια στο μανικι (ενω υποκειμενικα ο συνδυασμος 7.24 κ vintage frets σκοτωνει την ευχαριστηση) και ισως μια αλλαγη μαγνητων........

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανε τον κοπο να διαβασεις τα specs στο site της fender......ουσιαστικα προκειται για δυο εντελως διαφορετικες κιθαρες με μονη ομοιοτητα το οτι ειναι στρατ και οι δυο.........

 

Το έχω κάνει, αλλά δεν έχω μεγάλη εμπειρία από διαφορετικές κιθάρες κλπ, ειδικά από μαγνήτες. Οπότε θέλω βοήθεια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου