Προς το περιεχόμενο

Στρατοκαστεράκιδες....Βασανιστειτε!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το έχω κάνει' date=' αλλά δεν έχω μεγάλη εμπειρία από διαφορετικές κιθάρες κλπ, ειδικά από μαγνήτες. Οπότε θέλω βοήθεια :)[/quote']

 

Πολύ περιληπτικά... οι Classic είναι φτιαγμένες ώστε να μοιάζουν 'σχεδόν' ίδιες σε προδιαγραφές με αυτές τις δεκαετίας του '50. Οι διαφορές έχουν να κάνουν κυρίως με μεθοδολογίες παραγωγής (π.χ. όχι νίτρο φινίρισμα) καθώς και κάποιες περικοπές για λόγους κόστους (π.χ. τρέμολο).

 

Οι Players είναι σαν να φτιάχνεις την ίδια κιθάρα του 'τότε', με την ίδια συνταγή, αλλά με τύπου Custom Shop βελτιώσεις, κυρίως σε ό,τι αφορά στο τρέμολο και στο μπράτσο (radius, τάστα). Στην πραγματικότητα, πολλές από τις κιθάρες 'του τότε', μετά το 3ο ή 4ο refret που έτρωγαν και μετά από μερικές μετατροπές που τους έκανε ο ιδιοκτήτης τους, κάπως έτσι θα έμοιαζαν. Η πιστότητα στο αυθεντικό δεν είναι εδώ αυτοσκοπός, αλλά μάλλον να πιάσεις το 'feeling' της εποχής με πιο σύγχρονες προδιαγραφές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

http://www.thomann.de/gr/fender_60s_classic_player_strat_rw_sb.htm

 

Ανεξάρτητα απο την τιμή μιλάμε για την ίδια κιθάρα?

 

ω ναι!!!!!!!!! :D :D :D

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου