Προς το περιεχόμενο

Καρτα ηχου 2καναλη οικονομικη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα στην ομάδα. Ενδιαφέρομαι για αγορά μια εξωτερικής κάρτας ήχου (max 130E). Την χρειάζομαι για 2 συγκεκριμένα πράγματα. DJιλίκι (άρα θέλω 2 line out), και ηχογράφηση (home recordings, όχι κάτι σπουδαίο (άρα 1ή2 line in). Έχω Windows 8άρια  και θα προτιμούσα κάτι σε usb για ευκολία. Η προηγούμενη κάρτα μου ήταν μια M-Audio 410 firewire, η οποία δυστυχώς πλέον είναι out of date και δεν είναι συμβατή με τα 8άρια... Είμαι ανοιχτός σε προτάσεις...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά εννοείς πως χρειάζεσαι 2 ξεχωριστά ζευγάρια line out που θα στέλνεις στο μίκτη σου για DJλίκι.

Τότε κοίτα αυτήν

https://www.skroutz.gr/s/7946553/Focusrite-Scarlett-2i4.html?keyphrase=Focusrite+Scarlett+2i4

 

Είναι λίγο ακριβότερη αλλά δεν βρίσκεις εύκολα interface με περισσότερα out σε χαμηλή τιμή καθώς συνήθως ανεβαίνουν και οι εισοδοι και οι τιμές.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ στην scarlett είχα ψιλοκαταλήξει, βεβαια στην 2i2, αλλα μάλλον η 2i4 θα με καλύψει καλύτερα με τις εξόδους της, σαν να εχεις δικιο.  Ευχαριστώ!

Αν κατάλαβα καλά εννοείς πως χρειάζεσαι 2 ξεχωριστά ζευγάρια line out που θα στέλνεις στο μίκτη σου για DJλίκι.

Τότε κοίτα αυτήν

https://www.skroutz.gr/s/7946553/Focusrite-Scarlett-2i4.html?keyphrase=Focusrite+Scarlett+2i4

 

Είναι λίγο ακριβότερη αλλά δεν βρίσκεις εύκολα interface με περισσότερα out σε χαμηλή τιμή καθώς συνήθως ανεβαίνουν και οι εισοδοι και οι τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Σίγουρα την FOCUSRITE SCARLETT-2i4 . Είναι η καλύτερη επιλογή για τα λεφτά της!!! Υπάρχει και πιο φτηνή λύση όπως αυτή της Lexicon, αλλά καλύτερα την Scarlett!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου