Προς το περιεχόμενο

Metal Festival 2017...με ποιους;


db548

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο Μενέλαος' date=' [b']παρότι δε συμφωνώ σε όλα όσα λέει[/b], είναι φανερά ψαγμένος ο άνθρωπος.

 

ΔΕ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ ΜΕ ΟΛΑ?!?!?!?!? :evil: :evil: :lol: :lol: 8) :P Thanks πάντως for the compliments :D

 

Ρε παιδιά, το θέμα είναι το εξής. Εμείς (λέμε ότι, πιστεύουμε ότι) ασχολούμαστε με τη μουσική πολύ πολύ σοβαρά. Το ζήτημα είναι ότι ΠΡΟΦΑΝΩΣ δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι τα ίδια ενδιαφέροντα. Κι εγώ βλέπω έναν πίνακα και λέω "α, ωραίος", αλλά αν είχα την εμπειρία και τη γνώση (δηλαδή να έχω δει 10,000 πίνακες) πιθανότατα θα έλεγα "σιγά το πράγμα, υπάρχουν άλλοι 2,000 ολόιδιοι". ¶ρα μην κατακρίνουμε τους ανθρώπους που στην τελική απλώς έχουν άλλα ενδιαφέροντα, άρα και μικρή σχέση με τη μουσική.

 

Νομίζω έχω ξαναγράψει ότι εγώ έχω ώρες να διαθέσω για να ασχοληθώ με τη μουσική. Ένας άνθρωπος που κάνει πχ έρευνα στην ιατρική την ψύχωση που έχω εγώ με τη μουσική την έχει με την επιστήμη του. ¶ρα δίνει εκεί τις ώρες του και το ενδιαφέρον του, και γυρνώντας με το αμάξι ακούει απλά 2 τραγούδια στο ραδιόφωνο. Λογικό είναι να ακούει κάτι που είναι σχετικά απλό και δεν του καίει τον εγκέφαλο μέχρι να καταλάβει τι γίνεται :lol: Όπως εγώ ξέρω απλά να πω "ε, πάρε strepsils για το λαιμό σου" έτσι κι αυτός ξέρει λίγα πράγματα από μουσική. Δεν είναι να τρελαινόμαστε. :)

 

Και καλά κάνουν και υπάρχουν και απλά χαρούμενα τραγουδάκια, όπως καλά κάνουν και υπάρχουν απλοί όμορφοι πίνακες που δείχνουν ένα μικρό σπίτι στο λιβάδι (Φωνή από Λώρα, Μαίρη και Κάρι μαζί: "ΠΑΤΕΕΕΕΕΕΕΡΑΑΑΑΑααααααααααααααα", και τρέχουν όλες μαζί προς το κάρο). :lol: :lol: :lol: Ο καθένας ασχολείται με την όποια τέχνη όσο χαλαρά επιθυμεί. Κι εγώ από θέατρο είμαι άσχετος, από λογοτεχνία έχω γνώσεις. Αλλά δε μπορεί να ασχολείσαι με ΟΛΑ. Απλά όπως εγώ έχω το θέατρο έτσι έχει κάποιος άλλος τη μουσική :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 134
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και να προσθέσω και κάτι άλλο; Όσο πιο ικανοποιημένος είσαι με τον εαυτό σου, και σίγουρος για τους λόγους για τους οποίους κάνεις κάτι, τόσο λιγότερο κριτικός είσαι προς τους άλλους ;) Για μένα όταν κάποιος ασχολείται υπερβολικά με το να θάβει όσους ακούνε μουσική που δε γουστάρει, αυτό είναι ένδειξη ότι δεν ασχολείται πολύ σοβαρά ο ίδιος ;) (προσωπική γνώμη)

 

Κάτι που νομίζω φαίνεται και από τις θέσεις των περισσότερων εδώ :) ¶νθρωποι που έχουν φάει τη ζωή τους με τη μουσική δεν κάθονται να γράφουν πόσο ηλίθιοι είναι όσοι ακούνε κάτι άλλο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι το 2017 να υπαρχουν μπαντες που να αξιζουν

αυτο το κατι παραπανω απο τα καθιερωμενα εφετζιδικα ποζερο_βλακο_εφηβο_μεταλ..Τωρα ειναι μειοψηφια.

 

 

Το κακο με αυτους που δεν ακουνε Metal ή δεν εχουν ακουσει ποτε εστω

και ενα δισκο' date='ειναι οτι το κατατασσουν στα σκουπιδια ΜΟΝΟ και ΜΟΝΟ

επειδη οι περισσοτεροι μεταλαδες ειναι κολλημενα μυαλα..Please μην το

παρετε στραβα,αλλα η πλειοψηφια ΕΙΝΑΙ.Και κριμα,γιατι χαλανε

ολη τη σκηνη.

Σαν τους ταριφες ενα πραγμα... :lol: :lol:[/quote']

 

Aν και ισως παω την συζητηση λιγο πισω...Συμφωνω με τον pastelius.To μεταλ ως μουσικη εχει πολλα ομορφα πραγματα(ακομα και σημερα), ασχετα αν ειναι λιγοτερα σε σχεση με τις προηγουμενες δεκαετιες. Αν ξερεις τι να ακουσεις και που να ψαξεις θα βρεις κατι καλο. Σημερα δυστυχως υπαρχουν απειρα σκουπιδια(λογω μοδας nu kai metalcore, οπου ολοι μα ολοι ειναι ιδιοι)και για αυτο δεν εχει ιδιαιτερο κοινο. Τωρα το αν βρισκεται σε τελμα η οχι, δεν μπορω να το ξερω. Αυτο που ξερω ειναι πως, οπως ειπα και πιο πριν, ακομα βγαινουν παρα πολυ ωραιοι δισκοι.

 

Απο κει και περα 2 πραγματα μου την σπανε σε αυτην την μουσικη:

-Oι ιδιοι οι "οπαδοι της". Ισως απο τους πιο κλειστομυαλους που υπαρχουν. Πιστευουν οτι υπαρχει αυτη η μουσικη και μονο. Απο μονο του αυτο το πραγμα τους ακυρωνει κατευθειαν. Σε ολες τις μουσικες υπαρχει ποιοτητα αρκει να μην εχεις την αρρωστια του "ΠΡΕΠΕΙ να ακουω μονο μεταλ". Ποιος ο λογος να νομιζεις οτι μονο αυτη η μουσικη εχει ποιοτητα? Και οκ, εχεις πολλες μπαντες για παραδειγμα. Και?

-Οι απ εξω απο την μουσικη αυτη, οι οποιοι την εχουν για σκουπιδι. Αν θες να λεγεσαι σοβαρος ανθρωπος ο οποιος ασχολειται με μουσικη, δεν μπορεις να βαλεις ενα ολοκληρο ειδος στο καδο γιατι απλα εσενα δεν σου αρεσει. Υπαρχουν παρα πολλα γκρουπ τα οποια εχουν ΤΕΡΑΣΤΙΑ ποιοτητα. Τεσπα.

 

Εκει που θελω να καταληξω: δεν με απασχολει αν κατι ειναι μεταλ η οχι, αρκει να μου αρεσει. Το θεμα ειναι να ακους μουσικη και αν αυτο δεν ειναι το μελημα σου, δεν χρειαζεται να θαβεις πραγματα τα οποια δεν εχεις κατσει να τα καταλαβεις.

 

Το 2017 ποιοι θα παιζουν? Ξερω γω? Αυτη η μουσικη οσο παει γινεται ολο και λιγοτερο δημοφιλης, οποτε ας αρκεστουμε ποιοι θα παιζουν σε κλαμπ και μετα παμε στα φεστιβαλ.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εκει που θελω να καταληξω: δεν με απασχολει αν κατι ειναι μεταλ η οχι' date=' αρκει να μου αρεσει. Το θεμα ειναι να ακους μουσικη και αν αυτο δεν ειναι το μελημα σου, δεν χρειαζεται να θαβεις πραγματα τα οποια δεν εχεις κατσει να τα καταλαβεις.

 

[/quote']

 

+10000.

Μακάρι και άλλοι "metallheads" να είχαν αυτήν την άποψη και πολλά πράγματα σε αυτή τη μουσική θα ήταν διαφορετικά!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου