Προς το περιεχόμενο

Αγαπημένα και κορυφαία albums


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Δεν το εχω  :angel:

 

Πάρτο, θα σου αρέσει σίγουρα εσένα....σε  βινυλιο  :P :P :P ;D ;D ;D ;D

 

Sorry για το ποστ (είναι άσχετο), αλλά θα βάλω το αγαπημένο μου*

 

* Keyboards by  Bill Evans

 

https://www.youtube.com/watch?v=6U06lR7r_Y0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry για το ποστ (είναι άσχετο), αλλά θα βάλω το αγαπημένο μου*

 

* Keyboards by  Bill Evans

Πολύ Miles ύφος. :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πολύ Miles ύφος. :)

 

Late Miles .....

You're Under Arrest εποχή....δυο χρόνια μετα βγήκε. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Και Decoy εποχή. ;)

  Σωστό και αυτό....80ίλα γενικώς.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτο, θα σου αρέσει σίγουρα εσένα....σε  βινυλιο  :P :P :P ;D ;D ;D ;D

Δεν ημουν ποτε φιλος του βινυλιου, αν και γεννηθηκα μεσα σ'αυτο. Ηταν, ειναι και θα παραμεινει pain in the ass. ;D Αυτο το ειχα καταλαβει απο μωρο, και εκει στις αρχες των 90s απαλλαχτηκα απο ολα τα βινυλια μου. Αργοτερα τα περισσοτερα απο αυτα αγοραστηκαν ξανα σε CD, αυτη τη μεγιστη εφευρεση που μας εκανε να ακουσουμε επιτελους τη μουσικη των αλμπουμ χωρις θορυβο, θαμπαδα, χρατς-χριτς-χρουτς κλπ. image.gif

 

Το κομματι τωρα δεν μου αρεσε. Μαπα το πεπονι. :P Τι 80ντιλα ειναι αυτη??? :-X Χαλια ηχος, σαν demo ακουγεται. Ασε που και η μπαντα μονο Mahavishnu Orchestra δεν τη λες. Λαθος του Johnny που την ονομασε ετσι.

 

* Keyboards by  Bill Evans
 

Και? Γιατι μου το τονιζεις? thin.gif Η μονη περιπτωση να με ενδιεφερε θα ηταν να επαιζε πληκτρα ο γνωστος και μεγας Bill Evans, ο πιανιστας. Αλλα αυτος μας "εφυγε" το 1980. Μη μου πεις μονο οτι ειχεις μπερδεψει τον σαξοφωνιστα Bill Evans με τον πιανιστα Bill Evans... :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@Waterfall-K

Τον Keyboard player στον ανέφερα, γιατί νόμιζα πως θα σε ενδιαφέρει (σαν πλήκτρα) μιας και σε όλο τα album τα synth  μέρη  τα παίζει ο Mitchel Forman, εκτός από αυτό. 

 

Συγνώμη που το ανέφερα, δεν ήθελα να σε προσβάλω.

 

Τωρα αν δεν σου άρεσε, εσύ ξέρεις, γούστα είναι αυτά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιξιμο των πληκτρων δεν μου λεει κατι, ηχητικα κυριως αλλα και "παικτικα". Μου ακουγεται πολυ προγραμματισμενο, και μια και μιλαμε για τον σαξοφωνιστα της μπαντας, μαλλον τα μερη των πληκτρων τα εχει προγραμματισει στο sequencer. To κομματι ισως χανεται μεσα σ'αυτον τον κιτς 80s synth ηχο, αν του εκαναν μια διαφορετικη ενορχηστρωση στις μερες μας πιστευω θα ακουγοταν πολυ πιο ωραιο. Τεσπα, θα κατεβασω αργοτερα το αλμπουμ να ακουσω και τα υπολοιπα tracks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου