Προς το περιεχόμενο

Υδατογράφημα στο youtube.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Εδώ και κάποιο διάστημα το youtube σoυ δίνει τη δυνατότητα στα videos που ανεβάζεις στο «κανάλι» σου να προσθέτεις υδατογράφημα.

Πρακτικά έχει ένα νόημα .

Δεν ξέρω αν μου αρέσει αισθητικά.

 

Τι λέτε;

Όσοι έχετε κανάλι , το προσθέσατε το υδατογράφημα ή όχι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγω το εχω βαλει εδω και κανα χρονο

Μικρο και διακριτικο

 

Τωρα το πρόσεξα, ωραίο είναι!

 

Αμφιταλαντεύομαι ακόμα.

Έβαλα μια φίλη γραφίστρια να μου ετοιμάσει ένα, ίσως αυτό μου "κάτσει" πιο καλά στο μάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το εχω βαλει εδω και κανα χρονο

Μικρο και διακριτικο

Κι εγώ. Όντως

 

Τωρα το πρόσεξα, ωραίο είναι!

 

Αμφιταλαντεύομαι ακόμα.

Έβαλα μια φίλη γραφίστρια να μου ετοιμάσει ένα, ίσως αυτό μου "κάτσει" πιο καλά στο μάτι.

Στην ουσία είναι για να μπορεί να κάνει κάποιος εγγραφή απευθείας στο κανάλι σου. Το YT γράφει

 

"Μπορείτε να ανεβάσετε μια εικόνα για να τη χρησιμοποιήσετε ως υδατογράφημα του καναλιού σας. Σας προτείνουμε η εικόνα να έχει διαφανές φόντο (αντί για συμπαγές) και μόνο ένα χρώμα. Με τη σωστή χρήση διαφάνειας, εξασφαλίζετε ότι η εικόνα θα είναι λιγότερο ενοχλητική, ιδίως σε μικρές οθόνες, όπως αυτές των κινητών.

 

Με αυτή την προώθηση καναλιού, οι θεατές θα μπορούν να εγγραφούν απευθείας στο κανάλι σας, αν τοποθετήσουν το δείκτη του ποντικιού πάνω από το υδατογράφημα (μόνο σε υπολογιστή). Η επιλογή αυτή δεν εμφανίζεται στους χρήστες εάν έχουν ήδη εγγραφεί στο κανάλι σας."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Στην ουσία είναι για να μπορεί να κάνει κάποιος εγγραφή απευθείας στο κανάλι σου. Το YT γράφει

 

 

 

Ναι χρηστικό είναι, το είπα από την αρχή.

Αισθητικά το σκέφτομαι ακόμα.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου