Προς το περιεχόμενο

Τα κλειδια(cover)-Mυλωνακης Γιωργος live


giorgos_krhth_91

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

η φωνή σου Γιώργο μου άρεσε... όμορφη χροιά, σωστή τονικά και ένας τεχνικός τρόπος χειρισμού της εκ μέρους σου που εκφράζει αβίαστα (στα όρια της επιτηδευμένης υπερβολής που θα το εξέθεταν ως γραφικό) το συναίσθημα που πηγάζει (από την πρόθεση τουλάχιστον) του στίχου... πιστεύω λοιπόν ότι σίγουρα  μπορείς να "αγγίξεις" το κοινό που απευθύνεσαι...

 

αυτό που με "ξένισε" είναι η τεχνοτροπία σου στο βιολί (στο συγκεκριμένο τραγούδι μια και δεν σε έχω ακούσει αλλού)... μου βγάζει μια αίσθηση "ανεκπλήρωτης" προσπάθειας προσέγγισης ενός "νέου" οργάνου που θα κινείται μεταξύ δημοτικού κλαρίνου και κρητικής λύρας...

 

προσωπική πάντα εκτίμηση... καλή επιτυχία...

 

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω προσωπικα ειμαι ο κιθαριστας του σχηματος,καταρχην ευχαριστουμε για τα καλα λογια.

Οσον αφορα το βιολι,θα ηθελα μια παραπανω επεξηγηση γιατι αυτα τα σχολια ειναι που βοηθανε οντος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

σόρυ ρε Γιώργο... ίδιο όνομα, τόπος, μουσικό σχήμα, ντάξει... κοντά έπεσα πάντως...:)

 

η παραπάνω επεξήγηση που δικαίως μου ζητάς, δυστυχώς δεν είναι εύκολη αφού μιλάω για "αίσθηση"... έχει να κάνει πάντως με μια προσπάθεια (?) μίμησης στοιχείων τεχνοτροπίας των οργάνων που προανέφερα... μπορεί να κάνω λάθος (ειδικά ως προς την πρόθεση του έτερου Γιώργου) στην εκτίμηση και φυσικά ισχύει ή όχι, αυτή η "αίσθηση" ξένισε εμένα... σε άλλους μπορεί να είναι οικεία...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου