Προς το περιεχόμενο

Η μπάντα της εκπομπής " Βραδυ".


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι που δεν εχεις συνηθισει .... ενω σε εμας τους Αμερικανοθρεμμενους ΤΙ να μας πει και αυτη απ΄τη ζωη της  ;D

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Έδειχνε κάποτε και το Night Music η Ελληνική Τηλεόραση.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και σε μένα έκανε εντύπωση η ποιότητα που έβγαινε από το μιξ.

Από εκεί και πέρα, στο φτύσιμο τους είχε ο Κ.

(σιγα μην τους είχε και στα ώπα ώπα...  ;D)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

I testify...τα έγραφα σε βιντεοκασέτες. :)

 

Και εγώ είχα γράψει αρκετά επεισόδια, αλλά δεν θυμάμαι που τα έχω.

Ευτυχώς πλέον υπάρχει το youtube.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

...η τηλεοπτική ηχοληψία σίγουρα θα έχει τα δικά της τερτίπια, δεδομένου ότι οι τηλεοράσεις -σαν συσκευές- και σαν δυνατότητα αναπαραγωγής ήχου , δεν έχουν- με ελάχιστες εξαιρέσεις- ηχεία αξιώσεων) .

 

ισχύει εν πολλοίς ως αξίωμα, but κάνοντας αναγωγή στο αναπαραγωγικό σύστημα της οποιαδήποτε τηλεόρασης ως μονάδα, το καθιστάς σταθερό σημείο αναφοράς, όπου πχ ο απαράδεκτος ήχος του ANT1 (που μάλλον οφείλεται στα μαθητούδια της σχολής του), παραμένει συγκριτικά το ίδιο απαράδεκτος σε σχέση με τον καλό ήχο του Alpha ας πούμε (που πλέον των ηχοληπτών του είχε κάνει από ότι θυμάμαι και μια γενναία επένδυση σε top the art κονσόλα πριν κάποια χρόνια) ο οποίος και παραμένει εμφανώς καλύτερος τηρουμένων των αναλογιών... το καλύτερο παραμένει καλύτερο αναλογικά παντού...

 

πάντως αν και δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα ως ηχολήπτης με τον κλάδο (πλην "κονσερβών που έστελνα), συμμετέχοντας ως μουσικός σε κάποιες live εκπομπές είχα "λυπηθεί" όχι μόνο τους μουσικούς αλλά και τους ηχολήπτες για τις συνθήκες κάτω από τις οποίες προσπαθούσαν να δουλέψουν...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

πάντως αν και δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα ως ηχολήπτης με τον κλάδο (πλην "κονσερβών που έστελνα), συμμετέχοντας ως μουσικός σε κάποιες live εκπομπές είχα "λυπηθεί" όχι μόνο τους μουσικούς αλλά και τους ηχολήπτες για τις συνθήκες κάτω από τις οποίες προσπαθούσαν να δουλέψουν...

 

Μπορώ να το φανταστώ.....από το αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σε αυτό το "στην υγειά μας" είναι ζωντανή τελείως η μουσική?

 

Δεν το βλέπω γιατί με ενοχλούν 150 πράγματα  ;D μεταξύ των οποίων και το "ρεπερτόριο κασέτα" αλλά ο ήχος μου έχει φανεί καλός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου