Προς το περιεχόμενο

Fake senses No2 μετά από 2 χρόνια


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Ένα ακόμη παλιό κομμάτι μου (το έγραψα και το ανέβασα εδώ τον Ιούλιο του '14) που το ανακαίνισα.  Απ' το κομμάτι ούτε τότε ούτε τώρα έμεινα ευχαριστημένος και δεν εννοώ μόνο την παραγωγή-μίξη του.....τότε τι το ανεβάζεις ρε ψώνιο....; θα μου πείτε (και θά έχετε δίκιο), αλλά άβυσσος η ψυχή του κιθαρίστα.......  Και για τυχόν απορίες, αυτό είναι το τελευταίο από τα παλιά μου.......        [soundcloud]https://soundcloud.com/fotistsigos/fake-senses[/soundcloud]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε.....τί θα κάνουμε με σένα....?

1.είσαι παραγωγικός (παλιά νέα δεν εξετάζω)

2. εχεις υπογραφή

3. μήπως έκανες κανα φεγγάρι στους yes?

4. ίσως το καλύτερό σου μέχρι στιγμής και πιό κοντά στα γούστα μου

5. Μόνο δυό ενστάσεις το στακάτο στο δεύτερο verse του θέματος. Θα τόνιζα αλλιώς. Επίσης το φίνάλε έρχεται πάνω στο πιό ενδιαφέρον.

6. Φυσικά το υπογραφή πάει ΚΑΙ στην παραγωγή. Εκεί δεν αλλάζεις αδερφέ. Κάτι πρέπει να γίνει.

 

Πολύ καλό.

Πολύ.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε.....τί θα κάνουμε με σένα....?

  :angel: :angel: :angel:        Θα με υποστείτε.... :D 

  Μόνο δυό ενστάσεις το στακάτο στο δεύτερο verse του θέματος. Θα τόνιζα αλλιώς. Επίσης το φίνάλε έρχεται πάνω στο πιό ενδιαφέρον.

 

  Για το στακάτο που αναφέρεις, ντεν καταλαβαίνει....!  Το σόλο στο φινάλε (εάν εννοείς αυτό), κατά την γνώμη μου, είναι από τα πιο ανέμπνευστα που έχω γράψει, αλλά ως αρχιτεμπέλης, δεν κάθισα να γράψω άλλο!  Είχε κι άλλο αλλά το έκοψα....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EXCELLENT !!!!!

Συνθεσαρα που θα ζηλευε ο καθενας.

Δεν αλλαζεται ουτε νοτα.  (ισως συμπληρώνονται μερη ομως ή και γινεται και τραγουδι)

Οι κιθαρες εχουν τελειο ηχο και δεν θελουν ουτε να τις ακουμπησεις στη μιξη.

Αξιζει να εβρισκες ενα μπασιστα και ενα ντραμερ να  βαλουν αληθινο ηχο. Ή να εμπαιναν καλυτερα vsti

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φωτη!

 

Ποτε δε με απογοητευσε κανενα κομματι σου, τουναντιον μιας και συμπεφτουν τα γουστα μας, αλλα εδω δινεις ρεστα ρε μπαγασα! Μ αρεσε πολυ η παρανοια που βγαζει και η εναλλαγη με τις μελωδιες :) Ωραιες και οι slide, εδωσαν ιδιαιτερη χροια!

 

Συμφωνω με Δημητρη και Σπυρο, αλλα θα πω κατι διαφορετικο, αν θες σκεψου το: Νομιζω πως καιρος ειναι να μας παρουσιασεις ενα album! (και να δουμε και κανα live φυσικα!)

 

Πανω στην ιδεα του αλμπουμ, νομιζω πως το Fake Senses ειναι εξαιρετικο για ιντρο / μικρο instrumental, γι αυτο, παρα τα εξαιρετικα παιξιματα θα το εκοβα χοντρα χοντρα στα 2 λεπτα περιπου (το ξερω, ιεροσυλια, αλλα και το γλυκο και συντομο εχει τη μαγεια του) ωστε να αποφευχθει η οποια επαναληψη και να μπορεσει να λειτουργησει σαν prelude :)

 

Αργησα λιγο να απαντησω, αλλα μολις γυρισα Αθηνα απο Μυτιληνη :) Χαιρετισματα στην Αλεξανδρεια (τωρα που καταλαβα που πεφτει!)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα να δεις....

και το long distance runaround (που μου έφερε αναμνήσεις το κομμάτι) 3 λεπτά με το ζόρι είναι.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιζει να εβρισκες ενα μπασιστα και ενα ντραμερ να  βαλουν αληθινο ηχο. Ή να εμπαιναν καλυτερα vsti

  Πρώτα πρώτα ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια κυρ Σπύρο... :D  Με μπάσο αληθινό παίζω (ασχέτως εάν είναι Kumika, με χορδές εικοσαετίας), περασμένο από το Guitar ring,  αληθινός όμως μπασίστας δεν είμαι.... :P  Όσο για τα τύμπανα, είμαι στο ψάξιμο..... 

Νομιζω πως καιρος ειναι να μας παρουσιασεις ενα album! και να δουμε και κανα live φυσικα!

    Ά ρε Τάκη, ά ρε Τάκη.....τι μου λες τώρα , παίζεις με τον πόνο μου;;;;  Για να γίνει αυτό που λες πρέπει να μετακομίσω από την "πόλη" μου.  Για το άλμπουμ που αναφέρεις, δεν κατάλαβα....όλα τα κομμάτια μου (σχεδόν...) τα έχω ανεβασμένα στο Soundcloud (στην υπογραφή μου)..... 

Κοίτα να δεις....

και το long distance runaround (που μου έφερε αναμνήσεις το κομμάτι) 3 λεπτά με το ζόρι είναι.

  Δημήτρη, τα μεγάλα πνεύματα (sic) συναντιούνται.... 8) :D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ προσφέρθηκα πάντως να σου κάνω παραγωγή ....  ;D

(έστω ένα μαστερ...)

 

έλα τουλάχιστον να πιούμε ένα καφέ....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ προσφέρθηκα πάντως να σου κάνω παραγωγή ....  ;D

(έστω ένα μαστερ...)

 

  Πότε;;;;  ::) 

έλα τουλάχιστον να πιούμε ένα καφέ....

  Βράδυ και ουίσκι...... ;) 8) εκτός εάν κοιμάσαι νωρίς λόγω ηλικίας..... ::) :-X ;D ;D ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Πότε;;;;  ::)    Βράδυ και ουίσκι...... ;) 8) εκτός εάν κοιμάσαι νωρίς λόγω ηλικίας..... ::) :-X ;D ;D ;D

 

γενικώς....

τώρα... ;D

 

για το άλλο ψώνισες από σβέρκο...

breezer μετα βίας. Και ναι...κοιμάμαι νωρίς. >:D

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου