Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή μαγνητών κιθάρας


Shreder

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ειχα το αυτοκίνητο πανεπιστήμια ΑΛΛΑ πανω στην εγνατια και το ειχα μεσα στις αποσκευές.

Μα το Θεο δεν ξερω πως το ανοιξανε αλλα τζαμι δεν σπασανε.

Παρόλα αυτα ξερω και το επαναλαμβάνω, οτι πανω απο όλα εγω την εκανα την βλακεια.

 

Και αν βρείς αυτόν που στον βούτηξε, έρχομαι να του σπάσουμε μαζί τα πλευρά του... ...όμορφα και χριστιανικά... icon_twisted.gif

 

Να ξερες ΠΟΣΟ θα ήθελα....... Θα περιμένω υπομονετικά και αν τον παρει πουθενα το αυτί μου, κακο φιδι που τον έφαγε (οποιος και να το εχει).....

Δεν ειναι τοσο πολυ τα λευτα οσο η πράξη που με εκνευρίζει.

 

Και παλι ευχαριστώ για την συμπαρασταση παιδες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ξεθάβω αυτό το θέμα, για λόγους οικονομίας...

 

Λοιπόν, πρόσφατα έγινα ευτυχής κάτοχος μιας Ibanez RG550...

Όπως συνηθίζεται, άλλαξα τους stock μαγνήτες (V7-V8) με τον Dimarzio Evo (bridge) - Dimarzio Breed (neck) κ διατήρησα τον μεσαίο (S1).

Διαπίστωσα όμως, ότι στις θέσεις 2/4 ο μεσαίος μαγνήτης μου καταστρέφει τον ήχο...

 

Συνεπώς, αποφάσισα να αλλάξω κ αυτόν:

στις επιλογές μου βρίσκονται ο YJM κ ο SDS-1 κ οι δύο της Dimarzio.

Το σκεπτικό μου είναι ότι χρειάζομαι υψηλό σχετικά output ώστε να συμβαδίζει με τους humbuckers.

 

Παρακαλώ τους κατόχους των παραπάνω, να δώσουν μία γνώμη κ γενικά όλους για κάποια διαφορετική άποψη.

 

Επίσης, θέλω να θέσω ένα ερώτημα: είναι απαραίτητο ο μεσαίος μαγνήτης να είναι reverse wound?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου