Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή μαγνητών κιθάρας


Shreder

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκιμασε και EMG.....δεν θα εχεις θορυβο γιατι ειναι active κυκλωμα

 

Ζεματάααααανεε και ο φίλος μας δεν το θέλει.Νομίζεις δεν το σκέφτηκα;; :D :D :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Χμ!..... jb ε?

Ναι οντως ειναι ωραιος μαγνήτης, και τον έχω ακούσει κιόλας, αλλα νομίζω οτι θα ήθελα κατι πιο γλυκό, αν θυμάμαι καλα το ακουσμα του.

 

Παντως για EMG δεν το συζητάω γιατι οπως ειπε και ο φίλος janick ζεματανε μαλλον για μενα. :lol::lol::lol:

 

 

Προς janick: φιλε janick ειμαι απο τους one night stand ο κιθαρίστας, ο βασίλης, που ειχαμε παιξει και στον μύλο μαζί. Τι λεει, καλα εισαι?

Αυτο πιστεύω διευκρινίζει πιο πολύ το τι στυλ παιζω, αν θυμάσαι περιπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ!..... jb ε?

Ναι οντως ειναι ωραιος μαγνήτης' date=' και τον έχω ακούσει κιόλας, αλλα νομίζω οτι θα ήθελα κατι πιο γλυκό, αν θυμάμαι καλα το ακουσμα του.

 

Παντως για EMG δεν το συζητάω γιατι οπως ειπε και ο φίλος janick ζεματανε μαλλον για μενα. :lol::lol::lol:

 

 

Προς janick: φιλε janick ειμαι απο τους one night stand ο κιθαρίστας, ο βασίλης, που ειχαμε παιξει και στον μύλο μαζί. Τι λεει, καλα εισαι?

Αυτο πιστεύω διευκρινίζει πιο πολύ το τι στυλ παιζω, αν θυμάσαι περιπου.[/quote']

 

Ωωωωω το συνάδελφο!!Καλως ήρθες!! :D

Κοιτα αν κρίνω απο τα κομμάτια που παίξατε μάλλον θα χάσουμε τη μπάλα. :lol:

 

Θα σταθώ στο γλυκό και θα σου προτείνω τον Seymour Duncan SH-5 αλλά εγώ θα σου έλεγα ψάξε βρες τον EMG-85 έτσι για να πάρεις μια ιδέα.Έχει μεγάλη έξοδο όχι τεράστια όσο ο 81 που έχω εγώ bridge αλλά είναι γλυκός μαγνήτης.

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως σας βρήκα συνάδελφε!!! :D

Ωραιοι οι μαγνήτες που μου προτείνεις και θα ψάξω για να δω τι παίζει, αλλα μηπως εχεις να μου προτείνεις τιποτα σε dimarzio, γιατι πιστευω οτι καπου εκει κυμαίνομαι (ναι εχω φάει ενα κόλλημα ειναι η αλήθεια........).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσέκαρε τον Fred.

 

Στο site της Dimarzio έχει και ένα flashaki για να διαλέξεις ποιος σου ταιριάζει καλύτερα.Δεν συμπάθησα ποτέ ιδιαίτερα τους Dimarzio.Δεν έχουν χαρακτήρα κατα τη γνώμη μου εκτός τα signature μοντέλα.

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρατα οτι χρηματα εχεις - περιμενε - μαζεψε και αλλα και αγορασε αλλον ενισχυτη, πιο συγκεκριμενα λαμπατο ενισχυτη με βρωμικο καναλι που το γκαζι θα βγαινει απο τη λαμπα οχι απο τρανζιστορατο πεταλι. Θα αλλαξει αμεσως ο ηχος σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως καλός ο ήχος από τον Marshall, αλλά άμα χτυπήσεις κανα λαπάτο κεφάλι με high gain κανάλι και 2χ12'' καμπινίτσα θα ξανασκεφτείς αν θες αλλαγή στους μαγνήτες για την ώρα! Ή και έναν compo σε στυλ 5150 peavy πάλι δε θα σε χάλαγε! Τώρα βέβαια αυτή Είναι ΑΓΟΡΑ και θέλει φραγκάκιαααα :cry: , αλλά αν θές οπωσδήποτε να αλλάξεις μαγνήτες τότε (αν και εγώ φανατικός οπαδός του Duncan ... μακρά οι πιό ισορροπημένοι μαγνήτες!...) να πάς σε Ντι μάρτζιο Paf pro ειδικά για τις Ibanez η μεγαλύτερη γκάμα του ντι μάρτζιο "κουμπώνει" πιό ευηχα. Τσέκαρε επίσης και τους Carvin (μιά σειρά των οποίων "φοράει" η Carvin DC135 μου.) φτηνοί (κάπου 50-60€ ο ένας) και από χαρακτήρα - γκάζι - feel απλά ΜΑΓΙΚΟΙ!! :wink: www.carvin.com

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως σας βρήκα συνάδελφε!!! :D

Ωραιοι οι μαγνήτες που μου προτείνεις και θα ψάξω για να δω τι παίζει' date=' αλλα μηπως εχεις να μου προτείνεις τιποτα σε dimarzio, γιατι πιστευω οτι καπου εκει κυμαίνομαι (ναι εχω φάει ενα κόλλημα ειναι η αλήθεια........).[/quote']

 

Fred + PAF Pro

 

Βάζεις και έναν Blue Velvet στη μέση (για τα split) και έγινες αυτομάτως μάγκας. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου