Προς το περιεχόμενο

Te Recuerdo Amanda


GMartin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια διασκευούλα για να τιμήσω ένα από τα αγαπημένα βινύλια της παιδικής μου ηλικίας(τραγούδια διαμαρτυρίας)...

 

https://youtu.be/FYi7sD9F_WA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαμαρτύρομαι!  ;D

 

Χρειάζεσαι επειγόντως είναι pop filter ή έστω ένα windscreen για το μικρόφωνο, το συνεχές popping σκοτώνει το άκουσμα ειδικά σε ένα τόσο λιτό τραγούδι.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

πολύ ωραία χροιά η φωνή σου, που όμως αδικείται κατάφωρα από την κακή ηχογράφηση και την "συγκρατημένη" (?) ερμηνεία...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ ωραία χροιά η φωνή σου, που όμως αδικείται κατάφωρα από την κακή ηχογράφηση και την "συγκρατημένη" (?) ερμηνεία...

 

Ευχαριστώ, γενικά δεν είχα καλή αντίληψη για την ποιότητα της ηχογράφησης. Προσπαθώ με το τάσκαμ αλλά χρειάζεται κάτι καλύτερο. Έχεις δίκιο για τη συγκρατημένη ερμηνεία, αφενός προσπαθώ να ελαττώσω τα ποπ και αφετέρου τα ισπανικά μου είναι από τα lidl οπότε δεν ένιωθα να πατάω πολύ καλά στις λέξεις:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

καταλαβαίνω...

 

όσο για το  pop πειραματίσου λίγο πιο επισταμένα με τις "γωνίες" και την απόσταση του μικροφώνου και μέχρι να αποκτήσεις ένα εργοστασιακό μπορείς πάντα να δοκιμάσεις την παλιά δοκιμασμένη λύση που χρησιμοποιούσαμε  τα "πέτρινα χρόνια"...

 

συρμάτινη κρεμάστρα και καλσόν...  ;) (με λίγη προσοχή όμως γιατί αυτό μπορεί να καταστεί "επικίνδυνο"... ποτέ δεν χρησιμοποιούμε καλσόν της συντρόφου μας χωρίς να την ρωτήσουμε)... ;D

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβαίνω...

 

όσο για το  pop πειραματίσου λίγο πιο επισταμένα με τις "γωνίες" και την απόσταση του μικροφώνου και μέχρι να αποκτήσεις ένα εργοστασιακό μπορείς πάντα να δοκιμάσεις την παλιά δοκιμασμένη λύση που χρησιμοποιούσαμε  τα "πέτρινα χρόνια"...

 

συρμάτινη κρεμάστρα και καλσόν...  ;) (με λίγη προσοχή όμως γιατί αυτό μπορεί να καταστεί "επικίνδυνο"... ποτέ δεν χρησιμοποιούμε καλσόν της συντρόφου μας χωρίς να την ρωτήσουμε)... ;D

 

χαχα θα το δοκιμάσω, ευχαριστώ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου