Προς το περιεχόμενο

Ζει κανένας από τους Skynyrd να τραβήξει καμιά μυνησούλα;


TamTam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1) Πρωινός εμετούλης 21:34 το βράδυ?

2) (δεν το είχα ακούσει). Είσαι άσχετος γι' αυτό  ;D

3) Ζει κανένας από τους Skynyrd να τραβήξει καμιά μηνυσούλα; Μπα, δε νομίζω.

 

Άλλωστε που κολλάνε οι Skynyrd αφού είναι ξεκάθαρα επηρεασμένο από το Smoke on the water των Pink Floyd

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Πρωινός εμετούλης 21:34 το βράδυ?

2) (δεν το είχα ακούσει). Είσαι άσχετος γι' αυτό  ;D

3) Ζει κανένας από τους Skynyrd να τραβήξει καμιά μηνυσούλα; Μπα, δε νομίζω.

 

Άλλωστε που κολλάνε οι Skynyrd αφού είναι ξεκάθαρα επηρεασμένο από το Smoke on the water των Pink Floyd

 

1) ρε φίλοους τώρα ξύπνησα και εδώ που είμαι, η νύχτα δεν διαφέρει και πολύ από τη μέρα

2) Σωστά, δεν είμαι σαν τον κιθαρίστα του Μ.Χ. (aka Μη ΧέσW)

3) "που κολλάνε οι Skynyrd αφού είναι ξεκάθαρα επηρεασμένο από το Smoke on the water των Pink Floyd"

-Nα βγει ο Jimmy Page να απολογηθεί!

 

Πάντως πλάκα πλάκα, όσο άσχετος και να είναι ο Μ.Χ., το κομμάτι είναι δείγμα του πόσο  επαγγελματίες είναι οι "επαγγελματίες" έγχορδοι που τον πλαισιώνουν: τους έφερε εκεί τρια ακόρντα και του τα ενορχήστρωσαν με το ριφφ έτσι; Τόσο στα μπαλόνια τους δηλαδή ; Τέτοια ξεπέτα, και με αυτό το phrasing στα γεμίσματα; Δεν ντρέπονται να τα παίζουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) έχω την εντύπωση ότι όσον αφορά την μουσική, όλα τα credits των δίσκων του Χατζηγιάννη τα έχει ο ίδιος

 

2) Ζει και βασιλεύει ο Gary Rossington . Μετά, γηραιότερο μέλος είναι ο Rickey Medlocke γιατί ήταν στη μπάντα το '71 - '72 σύμφωνα με wikipedia

 

3) ο Ακης Τουρκογιώργης είναι μεγάλος μουσικός

 

4) Μου φαίνεται ότι τεράστιο μέρος του μουσικού έργου του Μ.Χ. , μοιάζει εντυπωσιακά με συνθέσεις ξένων ροκ ασμάτων. ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ εντύπωση

 

5) Το συγκεκριμένο κομμάτι , ομοιάζει ύποπτα με το sweet home ....αλαμάνα  ;D.  Και έτσι ακούγεται και η βερσιόν του δίσκου αν θυμάμαι σωστά

 

 

 

 

 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου