Προς το περιεχόμενο

Λαμπατος ενισχυτης κιθαρας-αμεση αγορα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καποιο απο τα "κουμπια" του γραφει volume το ΧΑΜΗΛΩΝΕΙΣ & ως δια μαγειας :lol: η ενταση πεφτει......

:!: :?: :idea: :arrow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 85
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οταν κανεις practice απλα θα χαμηλωνεις το volume :wink:

 

ετσι κι αλλοιως ΚΑΝΕΝΑΣ ενισχυτης δεν θα βγαλει ΠΟΤΕ "βρωμικο" ηχο απο το ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΟ του σταδιο σε ενταση δωματιου (ακομα και 5 βαττ να ειναι αν τον "ανοιξεις" τοσο ωστε να βρωμιζει απο τον τελικο του θα σε πεταξουν εξω απο το σπιτι... :lol:

 

αρα αναγκαστικα για βρωμικο ηχο σε "σπιτικη" ενταση θα καταφυγεις στο master volume που ΕΧΕΙ αυτος ο ενισχυτης.

 

για καλο καθαρο ηχο δεν χρειαζεται να ειναι τσιτα ο ενισχυτης οποτε και με αυτον τον ενισχυτη θα μπορεις να εχεις καλα καθαρα σε λογικη ενταση.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια λύση είναι ένα καλό attenuator' date=' αλλά δυστυχώς θα σου στοιχίσει όσο και ο ενισχυτής. :?[/quote']

 

εχεις να προτεινεις καποιο; Εχω ακουσει πως το καλυτερο ειναι το hotplate..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις να προτεινεις καποιο; Εχω ακουσει πως το καλυτερο ειναι το hotplate..

 

Εγώ έχω hotplate και είμαι πολύ ικανοποιημένος, έχω βέβαια και THD ενισχυτή, αλλά και σε άλλους που το έχω βάλει μια χαρά ανταποκρίνεται.

 

Το 'καλύτερο' είναι λίγο ονειρική κατάσταση εδώ... ό,τι και να γίνει κάτι (ελάχιστο ίσως) χάνεις στον ήχο, αλλά είναι πολύ καλύτερα από το να μην μπορείς να παίξεις καθόλου.

 

Κάποιοι ενισχυτές έχουν ενσωματωμένα attenuators, ενώ καλά λόγια έχω ακούσει για τα προϊόντα της Weber.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια λύση είναι ένα καλό attenuator' date=' αλλά δυστυχώς θα σου στοιχίσει όσο και ο ενισχυτής. :?[/quote']

 

εχεις να προτεινεις καποιο; Εχω ακουσει πως το καλυτερο ειναι το hotplate..

 

http://www.thegearpage.net/board/showthread.php?t=203211&highlight=POWER+SCALING

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK.

Η ωρα της αληθειας εφτασε!

Μετα απο δευτερη ερευνα αγορας και εκτενεστερο ψαξιμο,επιτελους βρηκα αυτο που εψαχνα.Δεν με νοιαζει που ξεφευγω λιγο σε τιμη και watts(700+ euro / 40 watt),γιατι ακουσα αυτο που ηθελα ν'ακουσω απο λαμπατο ενισχυτη.

Το ονομα αυτου TRAYNOR,εταιρια κατασκευης YORKVILLE.

Για πληροφοριες και σχετικα τεχνικα χαρακτηριστικα εδω:

http://www.traynoramps.com/products.asp?type=1&cat=18&id=93

Ακουω γνωμες και αποψεις σας,εαν υπαρχουν,και εφυγα για αγορα..

:D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερχοντε ελλαδα η γερμανια αυτοι???αν οχι,γιατι να μπεις στην διαδηκασια ενω μπορεις να παρεις κατι ευκολοτερα απο εδω η γερμανια το ιδιο καλο?

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου