Προς το περιεχόμενο

Λαμπατος ενισχυτης κιθαρας-αμεση αγορα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε Abraxas :D

εγω οντως συμφωνω μ'αυτα που λες.Αλλα εχθες ενας τυπος που φαινεται να ξερει τι λεει μου ειπε πως αν ειναι να παρω λαμπα να παω σε 30watt και πανω γιατι με τα 15watt ''ο ηχος πνιγεται'' και δεν ακους γεματο και σωστο ηχο.Ετσι μου ειπε.Τωρα..τι να πω' date='Δεν ξερω :([/quote']

 

8O

 

Αυτό που έχω μαρκάρει είναι η μεγάλη πληγή σ'αυτό το χώρο ρε πστ μου... :roll: :roll:

 

Τι εννοεί πνίγεται; Δεν ξέρει κολύμπι δηλαδή; :lol: :lol: :lol:

 

Για να μην αδικήσω κανένα, δεν ξέρω in context πως το είπε... το σίγουρο είναι πως υπάρχουν ενισχυτές 5 watt που ακούγονται σαν τέρατα και ενισχυτές 50 watt που ακούγονται σαν πορδή... Είναι τόσα πολλά που παίζουν ρόλο που δεν ωφελεί να το συζητάμε...

 

Σίγουρα όσο πιο μεγάλος ο ενισχυτής, τόσο περισσότερο καθαρό headroom θα έχει... Ωστόσο και πάλι παίζει ρόλο η σχεδίαση, ο τύπος των λυχνιών κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 85
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φιλε Abraxas :D

εγω οντως συμφωνω μ'αυτα που λες.Αλλα εχθες ενας τυπος που φαινεται να ξερει τι λεει μου ειπε πως αν ειναι να παρω λαμπα να παω σε 30watt και πανω γιατι με τα 15watt ''ο ηχος πνιγεται'' και δεν ακους γεματο και σωστο ηχο.Ετσι μου ειπε.Τωρα..τι να πω' date='Δεν ξερω :([/quote']

 

 

 

υπαλληλος σε καταστημα του κεντρου στο ειπε αυτο???

 

Ναι.Αν θες σου στελνω με πμ το ονομα του μαγαζιου.Οχι τιποτα αλλο αλλα γιατι σιχαινομαι να μου δινουν λαθος καθοδιγηση και να με αποπροσανατολιζουν απ'αυτο που πραγματικα θελω να ακουω και να μου κανει την δουκεια για την οποια το θελω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι.Αν θες σου στελνω με πμ το ονομα του μαγαζιου.Οχι τιποτα αλλο αλλα γιατι σιχαινομαι να μου δινουν λαθος καθοδιγηση και να με αποπροσανατολιζουν απ'αυτο που πραγματικα θελω να ακουω και να μου κανει την δουκεια για την οποια το θελω.

 

Λοιπόν' date=' επειδή είμαι στις καλές μου... :D

 

Ας μην φάμε ζωντανό τον πωλητή τώρα (τον τρώμε αργότερα)... Πάνω στην πίεση της δουλειάς, μην ξέροντας ποιον έχει να αντιμετωπίσει, κλπ, μπορεί να απαντήσει έτσι παπαροειδώς σε κάτι... εννοώντας κάτι άλλο (αυτό με το headroom, για παράδειγμα).

 

Αυτό το ρόλο, της καθοδήγησης, [b']θα έπρεπε[/b] να παίζει το φόρουμ, οι πωλητές παιδιά δεν πολυπρολαβαίνουν για τέτοια...

 

Έχω κάνει θαυμάσιες συζητήσεις με πωλητές, και με διαφωνίες βέβαια, και με όλα, αφού όμως καταλάβαιναν τι ξέρω, τι θέλω και τι ψάχνω. :wink:

 

Φίλε Ψυχίατρε, κάνε ένα search στο φόρουμ, να δεις γενικά απόψεις για τους ενισχυτές που σου έχουν προταθεί (θα συμπληρώσω: Koch Studiotone, Carvin Vintage 16). Ψάξε γενικότερα απόψεις στο internet και από (γνώστες) φίλους. Και μετά ξεκίνα με την κιθάρα σου και επέμενε να τους ξεψαχνίσεις.

 

Και να είσαι πάντοτε έτοιμος, ο ήχος που γουστάρεις σήμερα να μη σε καλύπτει 100% σε έξι μήνες ή ένα χρόνο. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι.Αν θες σου στελνω με πμ το ονομα του μαγαζιου.Οχι τιποτα αλλο αλλα γιατι σιχαινομαι να μου δινουν λαθος καθοδιγηση και να με αποπροσανατολιζουν απ'αυτο που πραγματικα θελω να ακουω και να μου κανει την δουκεια για την οποια το θελω.

 

τα ιδια λενε ρε πο#$% μου :lol:

 

ο Γεώργιος Bandoek, ο οποιος ειναι ο πιο ενδιαφερων ελληνας κιθαριστας κατα την ταπεινη μου γνωμη αυτη τη στιγμη, εχει βγαλει αρκετα live με εναν fender champ 5 watts...

 

δεν επικαλουμαι την αυθεντια για να πω την γνωμη μου..απλα φιλε μου, ακου τους ενισχυτες και κρινε με τα αυτια σου.κ ασε ολους μας να λεμε :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια παντως για να μην αδικω κανεναν η αληθεια ειναι οτι και γω δεν πηγα σαν προβατο σε σφαγη.Απ αυτα που ελεγε ο ανθρωπος τα περισοτερα τα ακουγα και τα πιστευα βλεποντας τον να παιζει και ετσι αποδυκνειονταν πραγματικοτητα.Ειχε και πραγματα που πουλουσε το μαγαζι που δουλευε τα οποια τα εκραζε και ο ιδιος ενω θα μπορουσε να κανει το αντιθετο οπως πχ.με την vox tonelab.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπε ο ψυχίατρος στην αρχή για έναν Mesa Boogie με 3400Ε

Είχα δει και εγώ έναν 30άρη με 1000+κάτι και μου έκανε εντύπωση!

Τόσο καλοί είναι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου