Προς το περιεχόμενο

πολυεφφέ με usb interface


jimaras4ever

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον τελευταίο χρόνο έτσι δουλεύω και με βολεύει πάρα πολύ αλλά μια μέρα έπαιξα σε κανονικό ενισχυτή  και παρατήρησα το εξής

 

Το gain που βγάζει το guitar rig είναι λίγο δηλαδή τι εννοώ όταν παίζω λεγκάτο στον ενισχυτή ίσα ίσα να ακουμπίσω την νότα ακούγεται σε αντίθεση με το guitar rig που θέλει λίγο παραπάνω δύναμη

 

και αυτό κατα την διάρκεια της μελέτης το νιώθω τα χέρια μου

 

τις  ρυθμίσεις που βάζω στο guitar rig μπορείτε να τις δείτε στην εικόνα που ανέβασα   

Screen_Shot_2016-09-15_at_14_21_16.png.cb06275a89d611b050260554b52abdd2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ύστερα απ' όλα αυτά που βλέπουν τα ματάκια μου, νομίζω ότι το gain booster είναι υπερβολή  ;D

Σώπα ρε συ.

Μια χαρά είναι, ειδικά όταν μπαίνει μετά τον ενισχυτή που έχει τα gain στο τέρμα και ένα screamer πριν, και μετά το διστόρσιο που είναι επίσης μετά τον ενισχυτή. ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σώπα ρε συ.

Μια χαρά είναι, ειδικά όταν μπαίνει μετά τον ενισχυτή που έχει τα gain στο τέρμα και ένα screamer πριν, και μετά το διστόρσιο που είναι επίσης μετά τον ενισχυτή. ;D ;D ;D

Ναι αλλά έχει και νόιζ γκέητ (άρχοντας) yolo O0
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι αλλά έχει και νοιζ γκεητ (άρχοντας) yolo O0

Φίλως εγώ ξέρω το γουότερ γκέητ που ήταν σκάνδαλο.

Έχουμε εδώ στο νόιζ και νόιζ γκέητ? :o

 

Sorry δεν κρατήθηκα.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο ήχος που παίρνω καλός είναι απλά το θέμα είναι ότι δεν είναι άνετος με το legato αν βγάλω το gain boost τότε το legato είναι πιο ζόρικο

 

έχετε να μου προτείνετε κάποια αλλαγή (γτ και έτσι δεν είναι πολύ βολικό το legato) για να γίνει πιο βολικός στο παίξιμο;

 

Δεν ξέρω αν το είναι κατανοητό το πρόβλημα που έχω στο legato;

 

Είναι σαν να έχει λίγο gain o ήχος και θέλει παραπάνω δύναμη η νότα για να ακουστεί και αυτό είναι θέμα στο legato ιδικά κατά την μελέτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε συ, ακουστική έχεις?

 

Κάνε practice μισή ώρα το legato στην ακουστική (όσο καλύτερα μπορείς), και μετά πιάσε την ηλεκτρική.

 

Να δεις που θα παίζει μόνη της χωρίς καμία προσπάθεια και κανένα gain.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι το θέμα μου ότι δεν μπορώ να παίζω το legato μια χαρά το βγάζω αλλά όταν παίζω μισή - μια ώρα , με μικρό διαλύματα, κουράζει και γενικότερα είναι καλύτερο (από όσο μου έχει πει και ο καθηγητής μου) ότι κατά την διάρκεια της μελέτης ο ήχος πρέπει να είναι όσο το δυνατόν πιο ξεκούραστος για να αποφευχθούν μελλοντικοί τραυματισμοί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου