Προς το περιεχόμενο

Τι μορφη να αποθηκευσω


Vasilis Psarakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια. Εχω φτιαξει ενα βιντεο με φωτο και εβαλα και μουσικη στο movie maker και δεν ξερω σε τι μορφη να το αποθηκευσω, για να το γραψω μετα σε DVD. Θα παιξει σε DVD συνδεμενο στην τηλεοραση. Μπορειτε να βοηθησετε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλησπερα παιδια. Εχω φτιαξει ενα βιντεο με φωτο και εβαλα και μουσικη στο movie maker και δεν ξερω σε τι μορφη να το αποθηκευσω, για να το γραψω μετα σε DVD. Θα παιξει σε DVD συνδεμενο στην τηλεοραση. Μπορειτε να βοηθησετε...

 

Για να σου παίξει από δίσκο dvd σε dvd player , κάντο .vob

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μορφη vob δεν πρεπει να ειναι στην αποθηκευση στο movie maker.... ειναι στο προγραμμα εγραφης DVD... γινε σε παρακαλω λιγο ποιο κατανοητος.... στο movie maker σε τι μορφη το αποθηκευω ....ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

η μορφη vob δεν πρεπει να ειναι στην αποθηκευση στο movie maker.... ειναι στο προγραμμα εγραφης DVD... γινε σε παρακαλω λιγο ποιο κατανοητος.... ευχαριστω.

 

Δεν ξέρω το movie maker, κάντο save ως .avi  π.χ.  (που πιθανολογώ θα έχει) και μετά κατέβασε ένα free converter .avi σε .vob

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχει avi η μηπως το λεει καπως αλλιως.Λεει αποθηκευση για υπολ/στη.Παντως οτι και να το κανω θελει μετα με convert να το κανω σε vob;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

δεν εχει avi η μηπως το λεει καπως αλλιως.Λεει αποθηκευση για υπολ/στη.Παντως οτι και να το κανω θελει μετα με convert να το κανω σε vob;;

Για σιγουριά ναι.

Κάποια (πιο σύγχρονα dvd players) μπορεί να παίζουν και άλλα φορμα π.χ. MPEG, στην ουσία το .vob είναι MPEG και....κάτι παραπάνω.

 

Είναι , πως να στο πω να το καταλάβεις, σαν να βάλεις σε ένα dvd player ένα audio cd και ένα cd με mp3.

 

Και τα δύο θα στα παίξει, αλλά είναι άλλο format.

 

edit:

 

Διάβασε και αυτό, θα σε βοηθήσει:

 

http://www.womble.com/support/FAQ09.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Eυχαριστω φιλε μου για το χρονο σου.....θα προσπαθησω.

 

Τίποτα, αν είναι σχετικά καινούριο το dvd player (αν π.χ. έχει και usb είσοδο) τότε θα σου παίξει (από δισκάκι) σίγουρα και .avi (divx).

Αλλά καμία φορά με τους codec γίνεται μπέρδεμα, γι' αυτό σου είπα .vob εξαρχής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάντο στικάκι και δώστο να το δει στο mpeg4 αποκωδικοποιητή που βλέπει τηλεόραση (αν είναι ηλικιωμένος)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου