Προς το περιεχόμενο

Gary Moore - The Messiah will come again guitar cover


vasilisgeo72

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια προσπαθεια να παίξω αυτή την κομματαρα... Συγνώμη για τα λάθη ως γνωστό αυτοδιδακτος ειμαι.... . και κάνω μεγάλη προσπαθεια ...βασικά νομιζα οτι δεν θα το βγάλω ποτε... :)

 

 

 

https://youtu.be/1VsoK3MWhkE

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Kαλη προσπαθεια για αυτοδιδακτος. Ως παρατηρηση θα ελεγα να εισαι πιο χαλαρος οταν παιζεις. Φαινεσαι γενικα σφιγμενος και νομιζω αυτο κυριως βγαινει στο υπερβολικα "νευρικο" κ "γρηγορο" βιμπρατο σου.

 

Υ.Γ για την ιστορια το κομματι ειναι του R. BUchanan

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλη προσπαθεια για αυτοδιδακτος. Ως παρατηρηση θα ελεγα να εισαι πιο χαλαρος οταν παιζεις. Φαινεσαι γενικα σφιγμενος και νομιζω αυτο κυριως βγαινει στο υπερβολικα "νευρικο" κ "γρηγορο" βιμπρατο σου.

 

Υ.Γ για την ιστορια το κομματι ειναι του R. BUchanan

Είμαι σφιγμένος οντος ομως λιγότερο απο οσο ημουν πριν λιγο καιρό ...φοβάμε μην το ..χάσω τρέμουν τα χέρια .. όμως σιγά σιγα όσο παιζω χαλαρώνω. Ευχαριστώ για την παρατήρηση .Το κομματι  ειναι του R. BUchanan το ξέρω ομως η διασκευή φαιρνει στου gary moore εξου και το g;ary στο τιτλο. Ευχαριστώ φίλε :)

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο Βασίλη. Μου άρεσε, το μόνο θέμα είναι το βιμπράτο όπως είπε και ο από πάνω. Και επίσης κάποια στιγμή ξεκίνα να γράφεις σε daw για να έχεις καλύτερο ήχο στο βίντεο  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια προσπαθεια να παίξω αυτή την κομματαρα... Συγνώμη για τα λάθη ως γνωστό αυτοδιδακτος ειμαι.... . και κάνω μεγάλη προσπαθεια ...βασικά νομιζα οτι δεν θα το βγάλω ποτε... :)

 

 

 

https://youtu.be/1VsoK3MWhkE

 

Είσαι ωραίος. Μπράβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο Βασίλη. Μου άρεσε, το μόνο θέμα είναι το βιμπράτο όπως είπε και ο από πάνω. Και επίσης κάποια στιγμή ξεκίνα να γράφεις σε daw για να έχεις καλύτερο ήχο στο βίντεο  ;)

με το βιμπράτο εχω προβλημα και οσο ξέρω οτι το σωστο βιμπρατο θα με απογειωσει τρελενομαι..... το the loner  που το παίζω με την φέντερ και το τρεμουλο  θα καταλάβεις διαφορά ... η εισαγωγή απο το the loner την εχω δουλεψει πολυ λιγο και την εχω βγάλει ακουστικά οποτε δεν ειναι οκ θέλει δουλεια το βάζω για λιγο και θα το αφαιρέσω. ευχαριστώ για τις συμβουλές.. ;)

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=3ueVUD36uoo&feature=youtu.be

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Σε βλέπω σύντομα στον μάστορα, για fret dress στην Gibson, Βασίλη.... :D ;D   

  Ηρέμησε βρε, τι πάτημα είναι αυτό! Σε πείραξε κανείς και ξεδίνεις...;

 

  Στα του cover, επειδή σε "παρακολουθώ" καιρό ;) 8), ένα πράγμα μόνο έχω να πώ....Εύγε.........πολύ καλός, προοδεύεις ταχύτατα!

 

κάποια στιγμή ξεκίνα να γράφεις σε daw για να έχεις καλύτερο ήχο στο βίντεο  ;)

  +1000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Σε βλέπω σύντομα στον μάστορα, για fret dress στην Gibson, Βασίλη.... :D ;D   

  Ηρέμησε βρε, τι πάτημα είναι αυτό! Σε πείραξε κανείς και ξεδίνεις...;

 

  Στα του cover, επειδή σε "παρακολουθώ" καιρό ;) 8), ένα πράγμα μόνο έχω να πώ....Εύγε.........πολύ καλός, προοδεύεις ταχύτατα!

    +1000

Φώτη το σχόλιο σου το περιμενα πως και πως... ;D ;D το πολεμάω οσο μπορώ και προσπαθώ να χαλαρώσω το παιξιμό μου και νομιζω οτι θα τα καταφέρω .....κανα χρόνο δωσε μου ακομα ;D ;D ;D ;D

οσο για την gibson εχω καλό μαστορα και μας διαβάζει  O0... Φωτη ευχαριστώ

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  το πολεμάω οσο μπορώ και προσπαθώ να χαλαρώσω το παιξιμό μου και νομιζω οτι θα τα καταφέρω .....κανα χρόνο δωσε μου ακομα ;D ;D ;D ;D

 

  Άρχισε να παίζεις (εάν δεν παίζεις....) και χωρίς distortion, Βασίλη, καθαρά...  Άκουσε το Messiah και από Roy Buchanan, βασικά το ίδιο είναι με του Gary, αλλά άλλη φάση :o  Κατέβασε ένα backing track του και λιώστο......
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου