Προς το περιεχόμενο

Girl from Lebanon solo cover


inkve

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά πρέπει να παίζεις αν και δεν ακούγονται πολλά. ;)

Αλλά για όνομα του θεού παίξε μόνος σου το σόλο αν δεν έχεις άλλες λύσεις, Αυτή η φασαρία γύρω γύρω (μάλλον το τραγούδι εννοώ αλλά δεν είμαι σίγουρος) είναι απελπιστική... O0

 

Ο Kee Marcello υπερθεός BTW!

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η φασαρια ειναι απο το backing track και δημιουργειται λογω επεξεργασιας σε προγραμμα ωστε να ακυρωσει συχνοτικα την lead κιθαρα...σφαζονται πολλα σε αυτη την διαδικασια και εκτος οτι καποια βγαινουν εκτος φασης(κυριως τυμπανα) ακους επιστροφες απο delay και διαφορα εφφε της αυθεντικης ηχογραφησης.

 

σε αλλα tracks με αλλη παραγωγη κανει φοβερη δουλεια....σε αυτο δυστυχως δεν γινοταν τιποτα.

 

η εξωτερικη ηχογραφηση εχει τα καλα και τα κακα της.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο πιο ψηλα αν ειχες την κιθαρα θα επαιζες Χεντριξικα με τα δοντια.  ;D

 

Ειμαι φαν του οπερατικου βιμπράτο σου.  8)

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η εξωτερικη ηχογραφηση εχει τα καλα και τα κακα της.

Όπως έχω προτείνει ξανά και σε άλλους συμφορουμίτες, ξεκίνα να ηχογραφείς με κάποιο daw και ύστερα κάνε sync με το βίντεο. Δεν είναι κάτι δύσκολο  ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο πιο ψηλα αν ειχες την κιθαρα θα επαιζες Χεντριξικα με τα δοντια.  ;D

 

Ειμαι φαν του οπερατικου βιμπράτο σου.  8)

:D

:D

θα το κανω ατακα...!!!αν δεν εχεις οπερατικο βιμπρατο δεν κανεις τιποτα...!!

 

κανω αποτυχημενες προσπαθειες να την χαμηλωσω...εχει συν και πλην οταν την βαζεις ψηλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έχω προτείνει ξανά και σε άλλους συμφορουμίτες, ξεκίνα να ηχογραφείς με κάποιο daw και ύστερα κάνε sync με το βίντεο. Δεν είναι κάτι δύσκολο  ;)

 

πρεπει να βρεθει τροπος να παιρνω αξιοπρεπως τον ηχο του ενισχυτη μεσα στο pc...εχω σκεφτει load box με cab simulation...

 

σιγουρα υπαρχουν πολλοι αλλοι τροποι που ειμαι παντελως ασχετος...εχω μεινει ΠΟΛΥ πισω σε θεματα μουσικης τεχνολογιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

 

συμφωνω με τους προηγουμενους για τον ηχο , αδικει το παιξιμο και τον ηχο που εσυ ακους ζωντανα

 

* η κιθαρα του marcello στο out of this world για τα δικα μου γουστα ειναι οτι καλυτερο εχω ακουσει

 

* ο αλλος marcello ο robert  ,επισης υπερ-παικτης , εχει συγγενικη σχεση με τον kee ? η απλα συνωνυμια ? 

 

* η κιθαρα που ηταν ψηλα μια χαρα ηταν  ,επειδη ακριβως παει κοντρα στα 'κατεστημενα '

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω με τους προηγουμενους για τον ηχο , αδικει το παιξιμο και τον ηχο που εσυ ακους ζωντανα

 

* η κιθαρα του marcello στο out of this world για τα δικα μου γουστα ειναι οτι καλυτερο εχω ακουσει

* ο αλλος marcello ο robert  ,επισης υπερ-παικτης , εχει συγγενικη σχεση με τον kee ? η απλα συνωνυμια ? 

* η κιθαρα που ηταν ψηλα μια χαρα ηταν  ,επειδη ακριβως παει κοντρα στα 'κατεστημενα '

 

*το συχνοτικο μπερδεμα οφειλεται στο προγραμμα που βγαζει εκτος φασης το αυθεντικο track...οτι ακους στο βιντεο ακουγα και εγω οταν επαιζα...δυστυχως δεν γινοταν κατι καλυτερο...παντως  ηχος της κιθαρας ξεχωριζει..αλλη φορα δεν θα ξανακανω cover με τοσο βρωμικο backing track..

 

*εχω επηρεαστει απο marcello και αργησα να το καταλαβω κιολας....!!ειμαι απο τους "αιρετικους"που απο παλια γουσταρανε περισσοτερο marcello στους europe απο τον norum

 

* νομιζω απλη συνωνυμια με rob marcello...ο οποιος εχει εξελιχθει φοβερα...απο τους ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΥΣ εκεινης της εποχης και αυτου του στυλ παιξιματος που ψαχνεται σε αλλα στυλ και τεχνικες..!!

 

*καλως η κακως δεν μπορω να παιξω χαμηλοτερα...περιεργο γιατι με βολευει περισσοτερο να παιζω ορθιος και θα επρεπε να ειμαι πιο ευελικτος στο θεμα υψους..αλλα πραγματικα μου ειναι δυσκολο...εχω και βιντεο που ειναι ψηλοτερα...οχι πολυ αλλα ειναι αισθητο στο ματι..!!

 

*νασαι καλα για το μηνυμα σου...ωραια φαση ο αστερισκος στις ερωτησεις/απαντησεις...θα σε αντιγραψω,,!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου