Προς το περιεχόμενο

All-around active μαγνήτες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας πούμε ότι αρχίζω να δουλεύω σεσιονάς σε στούντιο και θέλω να φτιάξω μια super strat HSS με active μαγνήτες που θα παίζουν από country μέχρι ροκ (όχι μέταλ) δλδ τα πάντα όλα για σεσιονάδικη δουλειά.

Ναι θέλω ντε και καλά active.

Ποιους θα έπρεπε να προτιμήσω;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να ειμαι expert στους EMG, εγω θα κοιταγα τον 89 για πισω (που υποτιθεται ειναι κοντα στον κλασσικο 85 αλλα εχει και το coilsplit) και μετα για τους δυο μονους ισως τους SLV του Lukather που μου εχουν δωσει την εντυπωση οτι ειναι πολυ ευελικτοι (μια φορα που τους ακουσα σε μια Luke δηλαδη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενδιαφέρουσες απαντήσεις, αλλά μήπως θα έπρεπε να γίνει και λίγη τεκμηρίωση ή αναφορά στο σκεπτικό, γιατί οι συγκεκριμένοι που προτείνονται πάντα σε σχέση με αυτό που λέγεται session

 

για να μαθαίνουμε εμείς που δεν θα γίνουμε ποτέ... ;)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενδιαφέρουσες απαντήσεις, αλλά μήπως θα έπρεπε να γίνει και λίγη τεκμηρίωση ή αναφορά στο σκεπτικό, γιατί οι συγκεκριμένοι που προτείνονται πάντα σε σχέση με αυτό που λέγεται session

 

για να μαθαίνουμε εμείς που δεν θα γίνουμε ποτέ... ;)

 

 

Για μενα ειναι απλο μιας και ειναι οι μοναδικοι που ξερω  ;D και μαλλον ειναι το πιο πολυφορεμενο σετ,και ακουγονται τελικα μια χαρα και κυριως αθορυβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου