Προς το περιεχόμενο

Software για μικροφωνο.


dimitriseas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στην παρεα. ειμαι νεος εδω και θα ηθελα λιγακι βοηθεια για καποιο προγραμματακι PC  που να δινει echo kai βαθος στη φωνη..  μπορω να το βαλω κατευθειαν στο μικτη αλλα θα ηθελα μεσω υπολογιστη να δωσω καποια εφε,, Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιο μουσικο προγραμμα χρησιμοποιεις, αν χρησιμοποιεις εννοουσε ο προηγουμενος!

κι εγω με αυτους τους επαγγελματικους ορισμους δεν τα παω πολυ καλα!!!

εγω θα σου  προτεινα, οποιο προγραμμα κι αν ηδη χρησιμοποιεις, να εγγαταστισεις και το Audacity! σου δινει αυτα που θελεις, και... άλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν κατάλαβα καλά θέλεις να το χρησιμοποιείς live όχι για recording.

Σε αυτή την περίπτωση δες την μεθοδολογία που λέει ο τύπος στο βίντεο .

 

 

Αντικατέστησε το vocoder που έχει αυτός με ένα από αυτά

https://www.midilifestyle.com/audio-plugins/best-vocal-vst-plugins/

 

(εγώ χρησιμοποιώ το Nectar 2 που είχε προτείνει κάποιος συμφορουμίτης).

 

Σε κανονικό live δεν ξέρω εάν θα το τολμούσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

στο pc τα "εφέ" που ζητάς προσφέρονται κυρίως σε μoρφή plug in που όπως υπονοεί και ο χαρακτηρισμός τους προαπαιτούν από ένα κύριο host πρόγραμμα να τα φιλοξενήσει ώστε να καταστούν λειτουργικά...

 

τo DAW τώρα (digital audio workstation), είναι μια πλήρης σουίτα ηχητικής παραγωγής (από την ηχογράφηση έως και την δημιουργία του τελικού αρχείου), που υπερβαίνει κατά πολύ τις δικές σου απαιτήσεις (όπως τουλάχιστον άφησες να εννοηθούν)...

 

πιο κοντινή εργονομικά λύση για σένα είναι τα live host προγράμματα, όπως το παρακάτω

 

http://ifoundasound.com/Index.php/?page_id=8

 

 

εγκαθιστώντας αυτό (ή κάποιο παρόμοιο) μπορείς σε δεύτερο χρόνο να αξιοποιήσεις τα δεκάδες free εφέ σε μορφή VST plug ins (Virtual Studio Technology) που θα βρεις στο link που αρχικά σου πρότεινε ο Φώτης...

 

ΥΓ. υπάρχουν vst που λειτουργούν και ανεξάρτητα ως stand alone, αλλά φυσικά σε περιορίζουν σε αυτό που σου προσφέρουν, χωρίς την απεριόριστη ευελιξία σε λύσεις (και ειδικά free) ενός live host...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα ,, μολις μπηκα  και διαβασα τα μυνηματα ,, σας ευχαριστω παρα πολυ ,, σωστα καταλαβατε θελω live επεξεργασια, συγκεκριμενα Καραοκε θελω να κανω,,, δεν εχω καποιο προγραμμα , εχω ενα μικροφωνο το  εβαλα στο PC και με την καρτα ηχου παιζω ταυτοχρονα  μουσικη καραοκε απο το youtube και ακουω τη φωνη  μου,,, απλα θα ηθελα να ακουγεται με περισοτερο βαθος.. και παλι ευχαριστω παιδια και παω επι το εργον να εφαρμοσω οσα μπορεσω απ αυτα που προτεινατε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεβασα το nectar και δεν υπαρχει καποιο προγραμμα να τρεξει κ αυτο plugin ειναι? ,κατεβασα το audacity και δεν ξερω απο που ν αρχισω και τι να κανω ..... δεν εχω ξανασχοληθει με τετοια προγραμματα συγχωρατε με.. εγω λιγο βαθος θελω να δωσω στο μικροφωνο. υπαρχει κατι απλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου