Προς το περιεχόμενο

Kαποιος που να εχει ασχοληθει με Carcassi στην κλασσικη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δουλευω την μεθοδο του Carcassi απο εκδοσεις Carl Fischer και ψαχνω να βρω ηχητικα για τα διαφορα κομματια απλα αλλα τα βρισκω με διαφορετικες ονομασιες και αλλα καθολου. Συγκεκριμενα ενδιαφερομαι για το βαλς στη σελιδα 52-54 και την πολκα στη σελιδα 111, εαν εχει κανεις τη συγκεκριμενη μεθοδο μηπως γνωριζει αν αυτα τα εργα υπαρχουν ως Op x n y για να τα αναζητησω ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να σκαναρεις τις παρτιτουρες (εστω την αρχη τους) ωστε να ξερουμε για ποιες μιλαμε? Δε νομιζω να εχω δει την συγκεκριμενη εκδοση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να σκαναρεις τις παρτιτουρες (εστω την αρχη τους) ωστε να ξερουμε για ποιες μιλαμε? Δε νομιζω να εχω δει την συγκεκριμενη εκδοση...

οκ θα βγαλω photos γιατι δεν εχω σκανερ! btw η πολκα λεγεται agatha polka αλλα δεν το βρισκω πουθενα ετσι. αν υπαρχει θεμα με το upload παρτιτουρων να σου στειλω σε pm

η εκδοση ειναι αυτη

gb177.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι βρηκα υπαρχει  ολο το βιβλιο εδω http://docslide.us/documents/carl-fisher-carcassi-methodpdf.html

(αν κρινετε οτι εχει ανεβει παρανομως να αφαιρεσω το λινκ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, αφου μιλαμε για τη μεθοδο του Carcassi τοτε τα εργα που ψαχνεις θα ειναι Op.59 κατικατι.

 

Εδω εχει γραψει καποιος μερικα απο τα κομματια της μεθοδου και βλεπω περιεχει και καποια απο τα βαλς

 

 

και σε αλλα βιντεο εχει τις 50 σπουδες απο το ιδιο βιβλιο καθως και τις 25 σπουδες Op.60

 

Υ.Γ. Βλεπω η πολκα στο βιβλιο ειναι μετα τις 50 σπουδες οποτε δε ξερω τι νουμερο θα ηταν...

 

Υ.Γ. To βιντεο που σου παρεθεσα δυστυχως φτανει μεχρι το βαλς της σελιδας 35 και απο οτι φαινεται ο φιλος μας δεν ολοκληρωσε/ανεβασε ποτε το υπολοιπο υλικο του βιβλιου περαν των 50 σπουδων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, αφου μιλαμε για τη μεθοδο του Carcassi τοτε τα εργα που ψαχνεις θα ειναι Op.59 κατικατι.

 

Εδω εχει γραψει καποιος μερικα απο τα κομματια της μεθοδου και βλεπω περιεχει και καποια απο τα βαλς

 

 

και σε αλλα βιντεο εχει τις 50 σπουδες απο το ιδιο βιβλιο καθως και τις 25 σπουδες Op.60

 

Υ.Γ. Βλεπω η πολκα στο βιβλιο ειναι μετα τις 50 σπουδες οποτε δε ξερω τι νουμερο θα ηταν...

 

Σε ευχαριστω πολυ! Ειχα χαωθει να ψαχνω στα τυφλα!

Να κανω μια λιγο γελοια ερωτηση, τι περιπου επιπεδο ειναι τα συγκεκριμενα κομματια? ΕΠειδη μαθαινω μονος θελω να εχω λιγο μια εικονα του τι progress εχω κανει, ειναι πχ αρχαρια τελειως, λιγο παραπανω, μεσο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σε γελασω να σου πω την αληθεια, πανε χρονια απο τις κλασσικες σπουδες μου και δεν ειχα δουλεψει την μεθοδο, μονο μερικες απο τις σπουδες του Op.60 οποτε δεν ειμαι σιγουρος σε ποιο ετος θα αποτελουσαν ρεπερτοριο. Ισως 2ο κατωτερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι μιας που το πιασαμε, εδω μια λιστα του ενδεικτικου ρεπερτοριου για πτυχιο κιθαρας (σε Ελληνικα Ωδεια):

 

http://www.pmglp.org/01in/kithara_odeio.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι μιας που το πιασαμε, εδω μια λιστα του ενδεικτικου ρεπερτοριου για πτυχιο κιθαρας (σε Ελληνικα Ωδεια):

 

http://www.pmglp.org/01in/kithara_odeio.pdf

αψογος! σε ευχαριστω και παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου