Προς το περιεχόμενο

ποια είναι μια καλή τιμή για τα B&W DM 602 S2;


wep

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα ζευγάρι ηχεία B&W DM 602 S2. Τα αγόρασα το 2000 ή 2001. Τα έχω χρησιμοποιήσει λίγο και πάνε χρόνια από τότε που τα είχα εν ενεργεία. Ένας φίλος σκέφτεται να τα αγοράσει, κι αν τελικά δεν το αποφασίσει, μάλλον θα τα βγάλω σε αγγελία online.

 

Ποια είναι μια καλή τιμή γι αυτά τα ηχεία, ώστε και εγώ και εκείνος να βγούμε κερδισμένοι από την συναλλαγή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον ημπεη μία μέση τιμή είναι τα 250, οπότε κάπου εκεί κοιτάς ανάλογα την κατάσταση που βρίσκονται πχ αν είναι τελείως αγρατσούνιστα και πολύ λίγο παιγμένα μπορεί να πας και 280-300, ήταν πολύ καλή σειρά αυτή της bmw.

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον ημπεη μία μέση τιμή είναι τα 250, οπότε κάπου εκεί κοιτάς ανάλογα την κατάσταση που βρίσκονται πχ αν είναι τελείως αγρατσούνιστα και πολύ λίγο παιγμένα μπορεί να πας και 280-300, ήταν πολύ καλή σειρά αυτή της bmw.

 

Έχει ξαναβγάλει η B&W καλές σειρές; Πόσο κοστίζει σήμερα να αγοράσει κάποιος ηχεία ίδιας κατηγορίας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η bmw μόνο καλές σειρές βγάζει αφού είναι χαρακτηρισμένη ως μάρκα hi-end, βέβαια δεν παίζει ρόλο μόνο το ηχείο αλλά και ο ενισχυτής και οι πηγές, καλώδια κτλ

 

Τώρα όσο αφορά το μεταχειρισμένο η τιμή πέφτει σημαντικά όσο ο χρόνος περνά γιατί και να μη δουλεύει το ηχείο υπάρχει φθορά σε αναρτήσεις γούφερ πχ κτλ ενώ η υγρασία είναι πολύ σημαντικός παράγοντας φθοράς δηλ μπορεί να υπάρχει ηχείο στο κουτί στη ζελατίνα καινούργιο να μην έχει ανοιχτεί ποτέ και να είναι αποθηκευμένο σε υπόγειο και από την υγρασία να κοπούν τα γούφερ ή να στραβώσει καμπίνα κτλ το ίδιο ισχύει και αν παίζονται συνέχεια τέρμα ή σε πολύ μεγάλες εντάσεις. Ο χώρος αποθήκευσης και οι συνθήκες δηλ παίζει μαγάλο ρόλο.

 

Για τιμές στα καινούργια δεν έχω ιδέα δες τον επίσημο κατάλογο της b&w.

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω τα ίδια από το 1999, αν και δεν χρησιμοποιούνται πια γιατί το home cinema είναι σε αχρησία...

Τότε αγοράστηκαν 200000. Είναι τίμιο ηχείο και καλοσχεδιασμένο και πάνω από το μέσο όρο τότε.

Ασχετα αν δεν το χρησιμοποιώ κάτω από 200 ευρώ δεν θα το έδινα με τίποτα.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου