Προς το περιεχόμενο

fender ....my ass


otto##

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πέρασα μια βόλτα από το γνωστό μεγάλο μαγαζί του κέντρου που έχει φεντερ και γκιμπσον (πλέον) για να κάνω λίγο χάζι. Τι γίνεται με τις φέντερ, θα μου εξηγήσει κάποιος?

 

Δοκίμασα 2-3 κιθάρες (2 στρατ, 1 τελε) και οι 2 απο αυτές ήταν από τη νέα σειρά (american κάτι). Ειλικρινά πιο κακή ταστοδουλειά δεν έχω ξαναδεί. Μιλάμε για ξυράφια τάστια και θεόβαριες. Όποιος θελει πάει και το επιβεβαιώνει. Μία σκουάιερ που έπιασα μου φάνηκε 10 φορές καλύτερη και ελαφρότερη (αν παραβλέψεις βέβαια ότι τα μεταλλικά μέρη γυάλιζαν σα ψευτικα και ότι ξεκούρδισε αμέσως - ίσως έφταιγε και το σεταπ >:D).

 

1000 ευρώ για καινούργια φέντερ? Με τη καμία όμως. Έχει αρχίσει εδώ και καιρό να με προβληματίζει η συγκεκριμένη εταιρεία. Πολύ ανεβασμένες τιμές (λόγω και του δολλαρίου) και προσωπικά θεωρώ ότι δεν ειναι αρκετά ποιοτικές. Μπορειτε να με πυροβολήσετε ή να διαφωνήσετε εντόνως αλλά αν πάτε κι εσείς θα το διαπιστώσετε.

 

Τι να πω, μπορεί και να έτυχε, πάντως καινούργια φέντερ από αυτές που είδα με τη καμία όμως.

 

 

ΥΓ. Είδα και μία jackson v-style .....1150 ευρώ ..... made in Indonesia. Εντάξει, οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

1000 ευρώ για καινούργια φέντερ? Με τη καμία όμως.

 

 

 

Πολύ σωστά... Για αυτό τσοντάρουμε κάνα-δύο τρία ή και παραπάνω χιλιάρικα και αγοράζουμε μια ωραία παλιά (vintage) Fender  ;D 8)

 

ΥΓ: Χρόνια πολλά σε όλους

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σωστά... Για αυτό τσοντάρουμε κάνα-δύο τρία ή και παραπάνω χιλιάρικα και αγοράζουμε μια ωραία παλιά (vintage) Fender....

.... από την Ιταλία. ;D ;D ;D ;D

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

.... από την Ιταλία. ;D ;D ;D ;D

Απ' όπου θες... Μπορεί να σου κάτσει και από εδώ. Πως το έλεγε ο πατήρ Μποναμάσα... guitar safari  ;)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναλέω, οποίος θέλει πάει και τσεκάρει; χωρίς ειρωνείες (εμφανές πνεύμα Χριστουγέννων). Απλά είπα την άποψή μου, πιθανόν να έχω άδικο. Όπως και να έχει , εγώ προσωπικά, θα κοιτούσα μεταχείρισμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για ξυράφια τάστια

 

Προφανώς δοκίμασες τις American Professional με τα narrow-tall τάστα

 

https://fender.com/articles/gear/what-is-the-american-professional-series

 

Νέα Fender American Professional μοντέλα in Guitars and Amps - Page 1 of 1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς δοκίμασες τις American Professional με τα narrow-tall τάστα

 

https://fender.com/articles/gear/what-is-the-american-professional-series

 

Νέα Fender American Professional μοντέλα in Guitars and Amps - Page 1 of 1

 

δεν είμαι σίγουρος ότι πρόλαβαν να έρθουν, παντως εμένα με προβλημάτισε η ταστοδουλειά στο πλάι όχι πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είμαι σίγουρος ότι πρόλαβαν να έρθουν

Δεν υπάρχει άλλη νέα σειρά American κάτι, εκτός κι αν έπαιξες με American special η οποία όμως δεν είναι νέα σειρά.

 

παντως εμένα με προβλημάτισε η ταστοδουλειά στο πλάι όχι πάνω.

Οκ δεκτόν, κατάλαβα λάθος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει άλλη νέα σειρά American κάτι, εκτός κι αν έπαιξες με American special η οποία όμως δεν είναι νέα σειρά.

 

Κάτι τέτοιο μάλλον και μπερδεύτηκα με τη νέα σειρά. Τσεκάρω τώρα τα χρώματα και δε νομίζω να ήταν οι καινούριες. Πάντως είχαν γύρω στα 1100 με 1200.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου