Προς το περιεχόμενο

Η χειροτερη εμπειρία εξυπηρέτησης


heavyhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταλαβαίνεις ότι προβαίνεις σε μια καταγγελία επί συγκεκριμένου καταστήματος ΑΝΩΝΥΜΑ.

 

Κάτι τέτοιο , όπως εύκολα αντιλαμβάνεσαι, είναι, αν μη  τι άλλο, αθέμιτο.

Έχει γράψει το ίδιο και στη σελίδα του καταστήματος στο φατσοβιβλίο με ονοματεπώνυμο οπότε δεν είναι ανώνυμα  ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Έχει γράψει το ίδιο και στη σελίδα του καταστήματος στο φατσοβιβλίο με ονοματεπώνυμο οπότε δεν είναι ανώνυμα  ;)

 

Εδώ είναι ανώνυμος.

Το πώς θα το χειριστεί ο Zuckerberg , δεν το ξέρω.

Στο noiz είναι αθέμιτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επί της ουσίας τώρα.

Είπε, και ανασηκώθηκε ελαφρά από την vintage δερμάτινη πολυθρόνα του.

Φίλε heavyhead.

Καταρχάς καλώς ήλθες.

Είπε πάλι κι άναψε αργά ένα τσιγάρο φυσώντας τον καπνό προς το ταβάνι.

Τον κοίταξε κατευθείαν στα μάτια, μ' αυτό το γνωστό "φιλικό" του βλέμμα που θα πάγωνε και πιγκουϊνο.

 

Καταλαβαίνεις ότι προβαίνεις σε μια καταγγελία επί συγκεκριμένου καταστήματος ΑΝΩΝΥΜΑ.

 

Κάτι τέτοιο , όπως εύκολα αντιλαμβάνεσαι, είναι, αν μη  τι άλλο, αθέμιτο.....

".... αλλά γι 'αυτό είμαι εγώ εδώ."

 

Χαμογέλασε αχνά,

"για να το κάνω θεμιτό, αν ..... βέβαια ... συμφωνήσουμε και στα διαδικαστικά".

Τον κοίταξε με νόημα.

"Συνεννοηθήκαμε?" είπε ξερά.

"Θα σου δώσω 48 ώρες να το σκεφτείς", είπε και .... του έδειξε την πόρτα.

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ είναι ανώνυμος.

Το πώς θα το χειριστεί ο Zuckerberg , δεν το ξέρω.

Στο noiz είναι αθέμιτο.

Αααααααααααααααααααααααααα οκ.

 

"Πεισματικά και με ειρωνία και ο LK του έδειξε την έξοδο. Τα χτυπήματα πλέον της μοίρας τον διαδέχονταν από παντού. Τι άλλο μπορούσε να κάνει παρά να αποδεχτεί την άσχημη πλευρά της ζωής και μη βάζοντάς το κάτω να συνεχίσει να παλεύει για ένα καλύτερο αύριο"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισήλθα στο κατάστημα 31/12/16 του κυρίου προκειμένου να αγοράσω προιόντα μουσικής. Ο κύριος αρνηθηκε ειρωνικα να με εξυπηρετησει λεγοντας οτι δεν θεωρει οτι εχω το χρηματικο αντιτιμο καθως επισης με απετρεψε να ασχοληθω και με τα προιοντας της εταιρειας που αντιπροσωπευει. Παρόλο του εξηγησα οτι μπορώ και έχω σκοπό να αγοράσω πεισματικά με ειρωνεία αρνήθηκε και μου έδειξε την έξοδο.

Η χειρότερη εμπειρία που είχα

 

Τώρα σοβαρά θες να μας πεις τι ΑΚΡΙΒΩΣ έγινε;

Γιατί αν ο έμπορας φέρεται έτσι στους πελάτες του ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ πρέπει να ειδοποιηθούν οι οικείοι του.

 

Επίσης πρέπει όντως η καταγγελία να γίνεται επώνυμα αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση, όπου ο έμπορος γνωρίζει ακριβώς περί ποιου πρόκειται λόγω της ίδιας ανάρτησης στο Facebook, νομίζω ότι κολλάμε στους τύπους.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αααααααααααααααααααααααααα οκ.

 

"Πεισματικά και με ειρωνία και ο LK του έδειξε την έξοδο. Τα χτυπήματα πλέον της μοίρας τον διαδέχονταν από παντού. Τι άλλο μπορούσε να κάνει παρά να αποδεχτεί την άσχημη πλευρά της ζωής και μη βάζοντάς το κάτω να συνεχίσει να παλεύει για ένα καλύτερο αύριο"

 

Τωρα κάνεις ότι ΔΕΝ καταλαβαίνεις ή ¨ΟΝΤΩΣ δεν καταλαβαίνεις;

 

Ακόμα και να δεχόμουν ότι ήταν ΗΤΑΝ επώνυμη η καταγγελία στο FB (που δεν θα έπαιζε κανεναν ρόλο στο ΝΟΙΖ) .....ΠΟΙΑ ΕΠΩΝΥΜΗ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ;;;;

 

Frankenstein avatar ,  Τόπος διαμονής: Timbuktu, Tombouctou, Mali και πήγε στη Χαριλάου Τρικούπη να πάρει μουσικά είδη;

 

Τωρα θες να μιλησουμε σοβαρά;

 

 

 

Επίσης πρέπει όντως η καταγγελία να γίνεται επώνυμα αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση, όπου ο έμπορος γνωρίζει ακριβώς περί ποιου πρόκειται λόγω της ίδιας ανάρτησης στο Facebook, νομίζω ότι κολλάμε στους τύπους.

 

Ray, εμένα το πρόβλημά μου δεν είναι τι γνωρίζει ο έμπορας, αλλά μην κάτσει στο σκαμνί ο yameth  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
Σχετικά με τις καταγγελίες που προκύπτουν κατα καιρούς προς επαγγελματίες, τα μέλη αλλά κυρίως τα νέα μέλη, θα πρέπει να λάβουν τα παρακάτω υπ' όψη τους.

 

Παράθεση

7. Τα μέλη συμφωνούν να μη προωθούν, να διαφημίζουν ή να δυσφημίζουν έμμεσα, αλλά και άμεσα προϊόντα δικά τους ή άλλων και τις έμμισθες υπηρεσίες τους. Η αναφορά σε προϊόντα και υπηρεσίες μπορεί να γίνεται μόνο αν έχει ρόλο ενημερωτικό στην συζήτηση.

 

Αν θέλετε να καταγγείλετε τον οποιοδήποτε επώνυμο, θα πρέπει και εσείς να το κάνετε ΕΠΩΝΥΜΑ και όχι ανώνυμα (π.χ. με το username), λαμβάνοντας υπ΄όψη κάθε συνέπεια του νόμου.

 

Καλό είναι να ξέρετε πως καταγγελίες γίνονται στον εισαγγελέα και όχι με τη δημοσίευση (ή πιό σωστά διαπόμπευση) σε μια σελίδα υψηλής επισκεψημότητας. Κάτι που μπορεί να γίνει μπούμερανγκ στην υπόθεση σας και να βρεθείτε κατηγορούμενος για συκοφαντική δυσφήμιση.

 

Η διαχείριση είναι υποχρεωμένη απο τον νόμο να δίνει τα στοιχεία που διαθέτει στον εισαγγελέα όταν αυτά ζητηθούν.

 

Αν παρα ταύτα θέλετε να συζητήσετε το θέμα στο forum για διευκρινήσεις ή να στοιχειοθετήσετε μια πιθανή απάτη, φροντίστε να παραθέσετε τεκμήρια και να μην προσβάλλετε / δυσφημίσετε τον οποιονδήποτε.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν ο ΟΡ προσθέσει στην καταγγελία και το ονοματεπώνυμό του εκτός από το fb θα είσαι οκ ή θα χρειαστεί και τίποτε άλλο? ΑΔΤ ΑΦΜ κλπ κλπ? Και εν πάσει περιπτώσει αν απαγορεύεται να κάνουμε κριτική στα καταστήματα να απαγορευτούν όλες. Και οι καλές και οι κακές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Frankenstein avatar ,  Τόπος διαμονής: Timbuktu, Tombouctou, Mali και πήγε στη Χαριλάου Τρικούπη να πάρει μουσικά είδη;

Αναρωτήθηκε μόλις η πόρτα έκλεισε με γδούπο.

"Κάτι βρωμάει εδώ, και βρωμάει άσχημα", σκέφτηκε.

 

Έβαλε την berberis καμπαρντίνα του, το κασκώλ του από γνήσιο κασμίρι, και ... "μάλλον πρέπει να στηθώ στην Χαριλάου Τρικούπη" είπε σχεδόν φωναχτά, και έβαλε το πλακέ μπουκάλι με το Jameson στην μέσα τσέπη.

 

"Και κάνει και ένα διαβολόκρυο σήμερα ..."

 

Βγήκε απότομα χτυπώντας πίσω του δυνατά την πόρτα.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν ο ΟΡ προσθέσει στην καταγγελία και το ονοματεπώνυμό του εκτός από το fb θα είσαι οκ ή θα χρειαστεί και τίποτε άλλο? ΑΔΤ ΑΦΜ κλπ κλπ? Και εν πάσει περιπτώσει αν απαγορεύεται να κάνουμε κριτική στα καταστήματα να απαγορευτούν όλες. Και οι καλές και οι κακές.

Σωστόν x 2.

Αν η καταγγελία γίνει επώνυμα, θα τσεκάρεις επώνυμο και πώς;

Επίσης, απαγόρευση (και θετικών) ανώνυμων κριτικών. Πώς ξέρουμε ότι δεν είναι ο ιδιοκτήτης;

 

Απορία: Αν γράψω ότι η Φέντερ που αγόρασα είναι μάπα, για τζάκι, ότι δεν ξέρουν τι τους γίνεται, ότι κλέβουν το ψωμί του λαού, ο Γιάμεθ δεν κινδυνεύει περισσότερο να καθίσει στο σκαμνί από μια πολυεθνική απ'ό,τι από έναν κακόμοιρο έμπορα της Ελλάδας του 2016;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου