Προς το περιεχόμενο

Απολογισμός 2016


Yannis Methenitis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Ίσως, αλλά και οι modelling ενισχυτές και πεταλιέρες (για τα οποία μιλάει ο pipityri) ποτέ δεν ήταν πιο πειστικά. ;) 8)

 

Δεν ξέρω τι είναι αυτά αγόρι μου που μΕ λες.

Έγω έναν princeton chorus έχω καμία 25αρα χρόνια.

Αυτά εσείς τα ξέρετε τα νέα τα παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αυτά εσείς τα ξέρετε τα νέα τα παιδιά.

Άσε βρε γέροντα. ;D ;D ;D ;D ;D

 

Εγώ κάνω ακόμα διαιρέσεις στο χαρτί γιατί δεν εμπιστεύομαι τα "μηχανάκια" με τα κουμπιά. ;D ;D

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κύκλοι ανοίγουν και κλείνουν για να ξανανοίξουν. Εμείς απλά πρέπει να είμαστε παρόντες και αληθινοί.

 

Καλη χρονιά σε όλους με υγεία, αλήθεια και λιγότερες αυταπάτες. Για τα νέα όνειρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συντάσσομαι με yameth.

Ο,τι με αφορά σε τέχνες και θεάματα εξαντλήθηκε στα 90's. Θα πηγαινα ακόμη πιο πίσω, αλλά θα αφήνα απ έξω τις χρυσές στιγμές του modeling τη δεκαετία του 1990 και αυτά τα πράγματα δεν γίνονται.

 

1d22deea4e6c6d421a0729f5cc92d11a.jpg

 

;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλά , αυτό  ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ,

 

Τίποτα που παράγεται τωρα ΔΕΝ μπορεί να συγκριθεί με μια Curtis Mathes Console!!!

 

Κατά ΔΙΑΒΟΛΙΚΗ σύμπτωση μάλιστα, μόλις τωρα κοιτούσα αυτό:

 

http://www.telegraph.co.uk/motoring/car-manufacturers/porsche/11288443/1973-Porsche-911-Carrera-RS-the-ultimate-investment.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ΦΥΣΙΚΑ και μαλιστα ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ συμβαινουν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ πραγματα στη μουσικη,δεν χρειαζεται παρα να ΞΕΚΟΛΗΣΕΙ καποιος απο το ΠΑΡΕΛΘΟΝ και να κανει τον ΚΟΠΟ να τα ΑΚΟΥΣΕΙ (σιγουρα η ΠΟΣΟΤΗΤΑ τους ειναι τερατωδης  σε σχεση με το ΣΥΝΟΛΟ των "περασμενων μεγαλειων" και κανει πολυ πιο ΔΥΣΚΟΛΗ την ανακαλυψη τους αλλα ποιος ειπε οτι τα ΩΡΑΙΑ ειναι και ΕΥΚΟΛΑ? )

 

Μουσικες "επαναστασεις" γινονται ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ...απλα δεν υπαρχει η μαζικοτητα που υπηρχε τοτε & το αντιστοιχο ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ αντικτυπο...επισης εμεις οι ΓΕΡΟΙ απλα δεν τις αντιλαμβανομαστε γιατι απλα δεν μας αγγιζουν επειδη ακριβως ειμαστε ΔΕΙΝΟΣΑΥΡΟΙ  ;D

 

Ναι πραγματικά συμβαίνουν καταπληκτικά πράγματα, εξωπραγματικές μπάντες, ασύλληπτοι μουσικοί, αλλά χάνονται στον καταιγισμό πληροφορίας.

 

Όμως αυτή είναι η μια παράμετρος.

 

Η άλλη (παράμετρος) είναι η απουσία του κοινωνικοπολιτικού πλαισίου που θα συνυφάσει/αναδείξει μουσικές, μπάντες, μουσικά ρεύματα- όπως έγινε στα '60ς / '70ς.

 

Ίσως το γεγονός ότι εκείνες οι γενιές ήταν "αναλογικές" και όχι "ψηφιακές" να βοήθησε στην καθιέρωση των θρύλων.

 

ΥΓ: Αμπελοφιλοσοφίες  ;D

Καλή χρονιά κυρίες και κύριοι. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Ίσως το γεγονός ότι εκείνες οι γενιές ήταν "αναλογικές" και όχι "ψηφιακές" να βοήθησε στην καθιέρωση των θρύλων.

 

 

Καλά του τα λες του πSFιακου  :P :P :P ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πραγματικά συμβαίνουν καταπληκτικά πράγματα, εξωπραγματικές μπάντες, ασύλληπτοι μουσικοί, αλλά χάνονται στον καταιγισμό πληροφορίας.

Αγαπητέ μου Τέρυ, πάντα έβγαιναν, άλλες εποχές δεν τα μάθαινε κανείς (εκτός από μια κλειστή κοινότητα ανθρώπων) γιατί δεν υπήρχε η πληροφορία, ενώ τώρα δεν το μαθαίνει κανείς γιατί χάνεται στην υπερπληροφόρηση.

Όπως είπε και ο θρύλος Lemmy, you win some, lose some, it's all the same to me.

 

Η άλλη (παράμετρος) είναι η απουσία του κοινωνικοπολιτικού πλαισίου που θα συνυφάσει/αναδείξει μουσικές, μπάντες, μουσικά ρεύματα- όπως έγινε στα '60ς / '70ς.

Εγώ πάλι πιστεύω ότι υπάρχει το κοινωνικοπολιτικό πλαίσιο, και μάλιστα πολύ έντονα (και ολοένα και εντείνεται), όμως αυτό που mainstream (δεν μιλάω για την mainstream μουσική γενικά, αλλά αυτή που δημιουργείται μέσα σ' αυτές τις συνθήκες) γεννιέται από αυτό το πλαίσιο, είναι δύσκολο να το αφομιώσω λόγω ηλικίας και αισθητικής.

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλους!

 

:)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια πολλά σε όλους!

Όσοι αισθανόμαστε την ανάσα του χρόνου στο σβέρκο μας, νιώθουμε τι θέλει να πει ο Yameth!

 

Το τελeυταίο μουσικό κίνημα/ρεύμα, ήταν στα 90s με το grunge, μου είπε μια φορά ο Γιάννης Πετρίδης. Νομίζω έχει δίκιο.

Κι αυτό γιατί το σύστημα της μουσικής βιομηχανίας έχει γίνει σοφότερο έκτοτε και πακετάρει έτοιμο προς πώληση οτιδήποτε νεανικό/φρέσκο αποκτήσει δυναμική, πριν καν αυτό προλάβει να δημιουργήσει δικά του χαρακτηριστικά "κινήματος". Αυτό έγινε με το hip-hop αυτό γίνεται και με τα παρακλάδια της heavy rock.

Μακάρι τα παιδιά μας, να βρουν την άκρη τους όπως τη βρήκαμε εμείς κι ας μην είχαμε το youtube και τα social media στα νιάτα μας. Κάτι μου λέει ότι θα το καταφέρουν.

 

Σήμερα έκανα δώρο στα ανίψια μου, το Nevermind των Nirvana (η Μ. είναι 14,5 χρονών) και το πρώτο των Μuse (ο αδελφός της ο Β. είναι 10-11).  Ενθουσιάστηκαν... :)

 

Long live 2017!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κανένα καινούργιο είδος "διασκέδασης" δεν γεννήθηκε τον  21ο αιώνα.

Ίδιο είναι να είσαι με το γαϊδούρι. και να βρεθείς με αμάξι π.χ. ;D ;D ;D

 

Δεν άλλαξε λοιπόν σε κάτι ριζικά τη ζωή μας, οκ, να δεχτώ ότι βελτίωσε τα ήδη υπάρχοντα., αλλά καμία ριζική (προς το καλό) αλλαγή.

 

Μπορεί το 2044 να γίνει κάτι. Μέχρι τώρα flatline.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου