Προς το περιεχόμενο

Εμπειρια - γνωμες απο thomann


noiser

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι είναι κολοσσός.  Το πακετάρισμα του είναι υπεράνω.  Δεν υπάρχει τίποτα κρυφό.  Υπάρχει και ελληνας υπαλληλος να ρωτήσεις οτι θες

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όλες οι ιστορίες που έχω να πω για τον Thomann θα έκαναν το καλύτερο eshop στην Ελλάδα να δακρύσει.

Δικά μου λάθη που διόρθωσαν χωρίς να με χρεώσουν, επιστροφές χρημάτων χωρίς πρήξιμο, γενικά άψογοι.

 

Και εδώ αρχίζει η γκρίνια για τα Ελληνικά καταστήματα.

Τους τελευταίους μήνες (θα είναι και 8 ) δεν έχω κατορθώσει να κάνω μια επιτυχημένη αγορά από Ελληνικό κατάστημα.

Προϊόντα που φαίνονται διαθέσιμα τελικά δεν είναι, τρομερές καθυστερήσεις και λάθη, τηλέφωνα και κόντρα τηλέφωνα.

Αρνούμαι να ξανακάνω λογαριασμό σε Ελληνικό κατάστημα.

Αυτά.

Συγνώμη για την γκρίνια. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν χρειάζεται να ανοίξουμε πολύ την συζήτηση περί ελληνικών μουσικών καταστημάτων vs thomann , δεν τίθεται θέμα σύγκρισης δυστυχώς

 

και λογικό σε μεγάλο βαθμό

 

Φίλε noiser ,  όσον αφορά τους προβληματισμούς σου, δεν θα συναντήσεις κανένα πρόβλημα σε κανέναν τομέα . Είναι ένα απ τα μεγαλύτερα καταστήματα στην Ευρώπη με κύρος που δεν θα το διακινδυνέψει για κανένα λόγο 

 

αγόρασε άφοβα

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασε το ποστ μου #24 για την εμπειρια μου απο τις αγορες μου με Θωμα, (μια απο αυτες) και θα καταλαβεις ;)

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=210811.msg905265#msg905265

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι καθόλου τυχαία το μεγαλύτερο μουσικό κατάστημα στην Ευρώπη με ημερήσιες παραγγελίες ανά μέσο όρο (κρατηθείτε...) περίπου στις 10,000.

 

Είναι η χαρά μου να αγοράζω από Thomann, με εξαίρεση την αναμονή για τα πράγματα. Έχω επιστρέψει (χωρίς καμία χρέωση) ενισχυτή που μου έκανε προβλήματα, επιδιόρθωσαν τα πάντα και μου τον έστειλαν πίσω και από τότε κελαηδάει. Έχω επιστρέψει πετάλι γιατί... δε με ενθουσίασε και σε 1 βδομάδα τα χρήματα ήταν στο λογαριασμό μου, χωρίς να πληρώσω το παραμικρό, με μια διαδικασία που κράτησε 2 λεπτά και μια βόλτα από το ταχυδρομείο. Τί να συγκρίνουμε τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως είπαν και οι υπόλοιποι, μόνο θετικές εμπειρίες από τις αγορές μου εκεί. Να σημειώσω οτι μεταξύ άλλων έχω παραγγείλει δυο αυτοενισχυόμενα mackie ηχεία 17 κιλά το καθένα και ήρθαν υποδειγματικά συσκευασμένα. Το μόνο βέβαια ειναι οτι κάναν καμμιά 20αριά μέρες να έρθουν αλλά μην τα θέλουμε κι όλα δικά μας.

 

Επίσης όταν θέλησα να επιστρέψω κάτι - μικρά κι ελαφριά - μαραφετάκια που πήρα, επειδή απλά δεν μου κάνανε, μου στείλαν σε pdf δελτίο τσαμπα αποστολής ΑΛΛΑ με την πλέον αργή προτεραιότητα στη μεταφορική/ές. Πήρα τα λεφτά πίσω αλλά σχεδόν ένα μήνα μετά. Και πάλι... μην τα θέλουμε κι όλα δικά μας :P

 

  Όσον αφορά τα Ελληνικά μαγαζιά, είναι γνωστά τα όσα λέγονται αλλά να σημειώσω οτι ενδιαφερόμουνα για μια κονσόλα που ο thomann την είχε 1300. Ρώτησα σε μαγαζι εδώ στη Θεσσαλονίκη και μου κάνανε προσφορά να την πάρω 1240. Την πήρα απο εδώ τελικα.

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά τα Ελληνικά μαγαζιά, είναι γνωστά τα όσα λέγονται αλλά να σημειώσω οτι ενδιαφερόμουνα για μια κονσόλα που ο thomann την είχε 1300. Ρώτησα σε μαγαζι εδώ στη Θεσσαλονίκη και μου κάνανε προσφορά να την πάρω 1240. Την πήρα απο εδώ τελικα.

Ποιό μαγαζί? Γιατί τα καλά πρέπει να λέγονται
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα έχουμε πει επανειλημμένα για Θωμά.

Είναι γκαραντί νούμερο ένα.

Πάντως ήδη πολλά ελληνικά μαγαζιά μπορεί να έχουν αυτό που θες σε στοκ και αν αναφέρεις "Ο Θωμάς το έχει τόσο" (αν και δεν χρειάζεται το ξέρουν) μπορεί να στο δώσουν πάνω κάτω στα ίδια, ή το πολύ πολύ με τη τιμή του + τα μεταφορικά περίπου αλλά το παίρνεις και φεύγεις. Και στην περίπτωση αυτή μπράβο στα μαγαζιά αυτά.

Όμως μου έτυχε πχ να θέλω να αγοράσω απο κορυφαίο ελληνικό αθηναϊκό μαγαζί ένα kbd. Δεν το είχαν. Μου πρότειναν άλλο next best που το φοβόμουνα και τους ρωτάω "βρε παιδιά ΟΚ να το πάρω, το θέλω, αλλά δεν ξέρω αν θα το δει η κάρτα μου και το πρόγραμμά μου, Υπάρχει δυνατότητα επιστροφής?"

Η απάντηση? "Όχι. Θεωρείται δοκιμή και χρεώνεται!"

Αν το έπαιρνα από τον Θωμά σε 5 μέρες θα το είχα στείλει πίσω. Εδώ το πήρα κανονικά, δεν έπαιζε με το σύστημά μου και έφαγα 10 μέρες με ανταλλαγή e-mail με τον κατασκευαστή να μου λύσει το θέμα...

Η διαφορά, αν θυμάμαι καλά ήταν στα 120 ευρώ, εδώ πλήρωσα 8-9 παραπάνω και μου κάνανε και δόσεις.

 

Αν όμως είναι να αγοράσεις πχ, ενα μαγνήτη, ένα ποτενσιόμετρο, ένα πετάλι, 3 σετ χορδές, μια κάρτα ήχου, δυό μπαγκέτες και ένα μικρόφωνο, η σούμα θα σου βγεί πολύ φτηνότερη από όσο να τα βρεις όλα αυτά εδώ.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου