Προς το περιεχόμενο

Δίλημμα για αγορά ενισχυτή


ffilz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν μπορώ να αποφασίσω . Βασικά δεν ξέρω σε τι διαφέρουν μεταξύ τους.  ???

εγώ τείνω προς τον Vox VT100X αλλά μόνο λόγω 100W

 

Κάποιος να μου δώσει μια κατεύθυνυση σας παρακαλώ

Vox VT100X ή Marshall Code 50 ή Fender Mustang III V.2

το βασικό να μπορώ να φορτώνω ήχους...Θέλω να ακούγομαι σαν τον slash  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όποιον και να πάρεις θα μείνεις ευχαριστημένος!  Αλλά γιατί τόσα Watt βρε παιδί μου....;  Σε κανένα στάδιο θα παίξεις;  ;D  Πάντως λόγω βάρους και νεότητος θα σου πρότεινα τον Marshall......! Άν και τα 50 πάλι πολλά είναι.....Ακόμα και τα 10 watt (solid state) είναι υπεραρκετά για το σπίτι. 

  Δες και τον Fender Mustang II V.2, υπεραρκετός γι'αυτά που ζητάς.

         

  Εννοείτε, βέβαια ότι τον θες για το σπίτι, γιατί εάν μιλάμε για μικρά gigs, πάμε για λάμπα....

   

Edit:  Έχω τον Fender Mustang 1 και έχω παίξει σε μεγάλο άδειο κλειστό χώρο, γυμναστήριο σχολείου (παίζει ρόλο αυτό...) με μπασίστα 17 χρονών (κι αυτό παίζει ρόλο.... ::) ) και ντράμερ πάλι 17 χρονών (αυτό να δεις πόσο ρόλο παίζει :-[ ) και ακουγόμουν....... :o ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Θέλω να ακούγομαι σαν τον slash  ;D

Το μόνο εύκολο, και δεν χρειάζεται να αγοράσεις καν ενισχυτή.

Με τα 300 € πάρε όσα Jack Daniels μπορείς, και πιες τα όλα μαζί.

Μη σου πω ότι θα είσαι και καλύτερος απ' τον Slash.

 

 

έχω παίξει σε γυμναστήριο σχολείου (παίζει ρόλο αυτό...) με μπασίστα 17 χρονών (κι αυτό παίζει ρόλο.... ::) ) και ντράμερ πάλι 17 χρονών (αυτό να δεις πόσο ρόλο παίζει :-[ ) και ακουγόμουν....... :o ;D

Ε ρε τι κάνει ο κόσμος για να "βγάλει" καμιά πιτσιρίκα. ::)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ε ρε τι κάνει ο κόσμος για να "βγάλει" καμιά πιτσιρίκα. ::)

  Στράτε κάτσε ήσυχααααα.... :-*  Δάνεισα την κιθάρα και τον ενισχυτή μου στο παλικάρι κιθαρίστα (φίλος του γιού μου) και απλά τους "έφτιαξα" τον ήχο την προηγούμενη μέρα της """""συναυλίας"""""" :-X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Στράτε κάτσε ήσυχααααα.... :-*  Δάνεισα την κιθάρα και τον ενισχυτή μου στο παλικάρι κιθαρίστα (φίλος του γιού μου) και απλά τους "έφτιαξα" τον ήχο την προηγούμενη μέρα της """""συναυλίας"""""" :-X

Εγώ να κάτσω ήσυχα? ;) :-*

 

Ωραία δικαιολογία, διώξε τώρα την πόντια απ' την οθόνη, και γράψε την αλήθεια. ;D ;D ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω Fender και έχω παίξει στο ΟΑΚΑ το 1988, με μπασίστρια 17 χρονών  και ντραμίστρια πάλι 17 χρονών και ακουγόμουν....... θεός, σύμφωνα με το rolling stone πoυ κάλυψε την συναυλία

 

Είδωλοοοοοοοοοοοο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Κανονικά θα έπρεπε να τους δοκιμάσεις.. Αν θες να ακουγεσαι σαν τον Slash και επιλέγεις αναμέσα στους τρείς modelling θα σου έλεγα να εστιάσεις σε vox και marshall. 

 

  Ο marshall βέβαια κερδίζει ως φίρμα για Slash ήχο που λες, γιατί πάιζει μ'αυτους και λογικά η γκάμα των ήχων του είναι μέσα στα ακούσματά σου, όχι βέβαια ότι θα έχεις και κανα silver jubille.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ρίξει πολύ γέλιο  με τα σχόλιά σας. Ο ενισχυτής που έχω είναι ο line6 spider III 30w και μου φαίνονται λίγα γιατί απλά μπουκώνει αν τον δυναμώσω πάνω από τα μισά. Βέβαια θα μου πείτε ότι είναι line6 γι αυτό. Με έναν καλύτερο θα ήμουν υπέρΟΚ και με 50w νομίζω…

Για βοηθήστε με σε κάτι τελευταίο. Να κοιτάξω για μεταχειρισμένο στις αγγελίες του ΝΟΙΖ ή είναι επικίνδυνο να του έχει βγάλει τα μάτια ο κάτοχος ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου