Προς το περιεχόμενο

το αίσχος της αεπι


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ θα την πληρώσω με το αίμα του λαϊκου συμφεροντος. 

Κάποτε έζησα στο μέλλον σε μια κοινωνία αταξικη που δεν υπήρχε πια η έννοια του χρήματος,  οι άνθρωποι δούλευαν και δημιουργουσαν από χόμπι και για τη συντήρηση όλων των άλλων φρόντισε η τεχνολογία και οι μηχανές. 

Δεν υπήρχαν πόλεμοι,  εγκλήματα,  τίποτα.

 

Μόνο χαρά και δημιουργία.

 

Και οι άνθρωποι ζούσαν για πάντα,  μεγάλωναν γρήγορα και σταθεροποιουνταν σε μέση ηλικία τέλεια αναπτυγμενοι και όμορφοι. 

 

Έβγαιναν από τεράστιος σωλήνες μέσα από μια πολύπλοκη κεντρική μηχανή.

 

Τους μιλαγα για την ΑΕΠΙ και για την δική μου εποχή και μου έλεγαν ότι είναι εντυπωμενη σαν γνώση μέσα τους και είχαν ενθουσιαστεί που είχαν άνθρωπο από την παλιά εποχή με σάρκα και οστά μαζί τους να τον περιεργαζονται.

 

Μου έδειξαν πολλά.

Στην αρχή ήμουν μετρημενος και προσπάθησα να προσαρμοστω στην κοινωνία τους,  αλλά σταδιακά άρχισα να εκδηλωνομαι πιο αυθόρμητα και άρχισα να έχω άποψη και να κριτικαρω κάποια πράγματα σύμφωνα με τη λογική της δικής μου εποχής. 

 

Άρχισαν να ενοχλουνται,  με θεσαν υπό περιορισμό,  συξελεξαν από το κορμί μου διαφορά,, γενετικό υλικό,  και τέτοια και τελικά με γύρισαν πίσω στο σήμερα. Λίγο πριν φύγω,  ένας από αυτούς μου λέει. .... 

 

Τον αραπη και αν τον πλενεις φίλε,  το σαπούνι σου χαλάς,  μου έκλεισε το μάτι και.........  αυτό ήταν.

 

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 280
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Και μάλλον θα τον άφηναν να κάνει κάτι, με φόντο ένα μνημείο στη

Γαλλία, ε;

 

Παντως αυτην

 

Μουσείο Μπενάκη : ΜΟΝΙΜΕΣ ΣΥΛΛΟΓΕΣ / ΑΡΧΕΙΑ / ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΑ ΑΡΧΕΙΑ

 

την ....αφησαν (ενταξει ηταν " ψιλοσυμπαθων" του " καθεστωτος " και κολληταρι της Leni αλλα το αποτελεσμα μετραει...) and she put Greece in the TOURIST MAP.....(πιο ευκολα επισκεπτονταν καποιος την ΜΟΓΓΟΛΙΑ παρα την Ελλαδα πριν κυκλοφορησουν αυτες οι φωτο....)

 

Βαλε ρε ΚΑΚΟΜΟΙΡΗ κανα γκομενακι στην Ακροπολη μπας και ερθει κανας τουριστας να λιγδωσει το αντερακι μας... ;D....που με αυτους τους....επαναστατες που βαζεις στην Ακροπολη  με τα σφυροδρεπανα και τα πανω που γραφουν ΑΗΔΙΕΣ...νομιζουν οτι θα ερθουν στη Β.Κορεα και δεν παταει ψυχη... ;D (η Αθηνα σε αντιθεση με την...Μυκονο και τη Σαντορινη,εχει ΕΛΑΧΙΣΤΟΥΣ τουριστες τους λιγοτερους απο ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ευρωπαϊκη πρωτευουσα...τo 90% των τουριστων μενει στην Αθηνα maximum 18 ΩΡΕΣ ) 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πάντως (ειδικά στις επιδείξεις ), δεν μιλάω γα κόσμημα ή άρωμα, ο οίκος, χρησιμοποιεί πολύ skinny μοντέλα (άνδρες και γυναίκες) π.χ Elibeidy Dani,  Ellen de Weer, και σε συνδυασμό με τα ρούχα του, το αποτέλεσμα μόνο προσβλητικό δεν μπορείς να το πεις.

 

Οι φωτογραφίες της Σουγιουλτζόγλου, που λέει ο Σουπερφανκς, και μάλιστα γυμνές στην Ακρόπολη, ήταν πραγματικά κίνηση με guts….και φυσικά με μεγάλο όφελος για την Ελλάδα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αυτην

 

Μουσείο Μπενάκη : ΜΟΝΙΜΕΣ ΣΥΛΛΟΓΕΣ / ΑΡΧΕΙΑ / ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΑ ΑΡΧΕΙΑ

 

την ....αφησαν (ενταξει ηταν " ψιλοσυμπαθων" του " καθεστωτος " και κολληταρι της Leni αλλα το αποτελεσμα μετραει...) and she put Greece in the TOURIST MAP.....(πιο ευκολα επισκεπτονταν καποιος την ΜΟΓΓΟΛΙΑ παρα την Ελλαδα πριν κυκλοφορησουν αυτες οι φωτο....)

 

Βαλε ρε ΚΑΚΟΜΟΙΡΗ κανα γκομενακι στην Ακροπολη μπας και ερθει κανας τουριστας να λιγδωσει το αντερακι μας... ;D....που με αυτους τους....επαναστατες που βαζεις στην Ακροπολη  με τα σφυροδρεπανα και τα πανω που γραφουν ΑΗΔΙΕΣ...νομιζουν οτι θα ερθουν στη Β.Κορεα και δεν παταει ψυχη... ;D 

 

 

 

Ένα καζίνο εκει δημόσιο να βολεψουμε και κάνα σύντροφο. 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να επιστρέψουμε στο θέμα, ακόμη και ο κ. Μίχαλος (αν και ο Ξυδάκης, θα έπρεπε να αρκεί), ζητά από την Υπουργό να ανακληθεί η άδεια λειτουργίας της ΑΕΠΙ. Θα μείνω ενημερωμένος, όντας 99.9% βέβαιος πως δεν πρόκειται να γίνει τίποτε (εκτός από λόγια), και θα περιμένω να δω τι θα λένε οι αριστερόστροφοι φίλοι αν αποδειχθεί ότι έχω δίκηο.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικά δε θα επιτρέψεις να γυριστεί τσόντα στην Ακρόπολη

Φυσικά και όχι, αφού είναι πολύ δύσκολο να σταθείς στο "ύψος" ενός ... Πάνα σήμερα. ;D ;D ;D ;D

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαχρονική εγκυρότητα και η δεοντολογία μιας πηγής ειδήσεων, είναι αφορμή για να την επικαλεσθείς ή όχι. Διότι το πρόβλημα σήμερα δεν είναι η έλλειψη πληροφόρησης αλλά η παραπληροφόρηση και το πρόβλημα που έχει γεννηθεί είναι το πως ξεχωρίζει κανείς την είδηση απο την ραδιοαρβύλα.

Να μην αναφερθώ και στην μόδα των fake news... βλέπε εδώ: https://en.wikipedia.org/wiki/Fake_news_website

 

Συμφωνω σε ολα. Απλα η συγκεκριμενη εφημεριδα τουλαχιστον οσο την εχω παρακολουθησει δεν ειθεισται σε fake news ουτε η αλλη εφημεριδα που ανεφερα, (Καθημερινη) Αυτο που εννοουσα ηταν οτι πολλοι δυσκολευονται να αποδεχτουν εστω και την υπαρξη ενος γεγονοτος επειδη το εγραψε πηγη που ειναι αντιθετη με την ιδεολογια τους. Προσωπικα εδω και 2 χρονια ειμαι στην πρωτη κατηγορια που ανεφερε ο SF, και δεν το φερω υπερηφανως. Σταματησα να ενημερωνομαι απο ελληνικα μμε, και εχω στα στραφει στα διεθνη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα η απορια μου ειναι η εξης:

 

Αν υποθεσουμε πως εχουμε γνωση των οσων ηρθαν στη φορα χωρις αυτα να εχουν απασχολησει την δικαιοσυνη (δλδ αν ξεραμε τι γινεται και ξεραμε πως αυτο θα συνεχιζοταν να γινεται), ποιος θα γραφοταν στην ΑΕΠΙ σημερα;

 

Επισης, ειρησθω εν παροδω, να μπει επιτελους φορος στις ιπταμενες χαρτοπετσετες στα σκυλαδικα και κατοχυρωση ως trademark φρασεων οπως ΩΩΩΩΩΩ ΕΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΠΑΜΕΕΕΕΕΕ ΑΙΝΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΔΩΣΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΦΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ  :)

 

Εμενα παντως οταν ακουω αεπι μου ρχεται ενα πραμα μονο στο μυαλο..

 

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Θα μείνω ενημερωμένος, όντας 99.9% βέβαιος πως δεν πρόκειται να γίνει τίποτε (εκτός από λόγια), και θα περιμένω να δω τι θα λένε οι αριστερόστροφοι φίλοι αν αποδειχθεί ότι έχω δίκηο.

 

Ως αριστερόστροφος φίλος  ;D, σε ό,τι με αφορά τουλάχιστον, έχω κατά 99.9% την ίδια αίσθηση με σένα. Όχι όμως βεβαιότητα...μακάρι ν'ανακατευτούν -έστω λιγάκι- τα λασπόνερα...

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

όντας 99.9% βέβαιος πως δεν πρόκειται να γίνει τίποτε (εκτός από λόγια),

Και εγώ αυτό πιστεύω.

Και να γίνει, εννοώ νομοθετική τροποποίηση, και να αποκτήσει η ΑΕΠΙ Γενική Συνέλευση των μελών, και να αποκτήσει Εποπτικό ΣΥμβούλιο.......

 

Θα αποκτήσει λοιπόν τις δομές που είχαν οι Αγροτικοί Συνεταιρισμοί , με την τροποποίηση του 2000.

 

Αντι για ΑΕ, ίσως θα πάρει τη μορφή νομικού πρόσωπου ιδιωτικού δικαίου και θα έχει εμπορική ιδιότητα.

 

Στην καλλίτερη λοιπόν εκδοχή των πραγμάτων, πιστεύω όπως προείπα, ότι

 

1) Πιθανότατα  θα  χαθούν οι "επιθετικές" πολιτικές της ΑΕΠΙ , εις βάρος καταρχήν των απολαβών της σαν εταιρία, προς όφελος άλλων κατηγοριών (π.χ. καφενειων, κ.λ.π), αλλά εις βάρος και των μελών της (λιγότερες απολαβές- λιγότερο χρήμα προς μοίρασμα)

 

2) Μπορεί να μειωθούν οι μισθοί των μελών του Διοικητικου Συμβουλίου (αλλά  αυτό  , καταρχνην- υποτιθέσθω νόμιμοι- δεν αφορά κανέναν).

 

3) Δεν θα αλλάξει αναγκαστικά και η διαχείρηση και ο έλεγχος των ποσών που πρέπει να διανεμηθουν .

 

Σημ. Το σχήμα με τους Αγροτικούς Συνεταιρισμούς άλλαξε από το 2000,  3 φορές.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου