Προς το περιεχόμενο

Grover Locking Rotomatics Ερωτηση


ppanousos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις αγορασα μια yamaha pacifica που φοραει τα συγκεκριμενα κλειδια.Δεν ξερω με ποιον τροπο ακριβως να περασω την χορδη ωστε να την κλειδωσει.Εχει κανενας κιθαρα με τετοια κλειδια;Eιναι τα original locking rotomatics(106 series)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις αγορασα μια yamaha pacifica που φοραει τα συγκεκριμενα κλειδια.Δεν ξερω με ποιον τροπο ακριβως να περασω την χορδη ωστε να την κλειδωσει.Εχει κανενας κιθαρα με τετοια κλειδια;Eιναι τα original locking rotomatics(106 series)

 

Βάζεις τη χορδή μέσα και γυρίζεις τη μανιβέλα.

Πρώτα κλειδώνει και μετά κουρδίζει.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεινο που με δυσκολευει ειναι οτι δεν μπορω να ευθυγραμισω τις δυο τρυπες.Σε καποιο σημειο οταν το γυρναω το πανω μερος με το χερι κανει κλικ.Παζει καποιο ρολο στην διαδικασια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο μοντέλο της Pacifica έχεις; Κι εγώ πήρα πρόσφατα μια 311 με locking tuners και είμαι πολύ ικανοποιημενος από την ευελιξία της (P90 με split humbucker)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την 611 vfm πηρα.Και εγω ειμαι πολυ ικανοποιημενος σπο την κιθαρα.Η μονη αλλαγη που εκανα ειναι ο tb14 με εναν jeff beck.Ηταν πολυ scooped για τα γουστα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι ότι η δικιά μου με τους μαμίσιους μαγνήτες και χωρίς τρέμολο σύστεμ, θα ακούγεται σαν φτωχός συγγενής μπροστά στη μεγαλύτερο μοντέλο...

::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου