Προς το περιεχόμενο

Ποιοι πατε στα σκυλαδικα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

για στιγμές όπου μουσικοί βγαζουν γούστα

μεσα στα σκυλάδικα

 

ναι ειναι στιγμες ΑΠΕΡΑΝΤΟΥ κομπλεξισμου & επιδειξης "ολων αυτων που μαθαμε στα Μπερκλια και δεν μας αφηνουν να παιξουμε οι απαιδευτοι"  ;D....εκει ΟΝΤΩΣ πεθαινεις στα ΓΕΛΙΑ... ;D

 

ευτυχως ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ σοβαροι επαγγελματιες του χωρου κανουν τετοια καραγκιοζιλικια.....

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλη και η Παπαριζου αλλα εχει φυζικ Gastarbeiter  ;D ;D ;D...ασε που τα περισσοτερα ασΘματα της ειναι ψιλοχαλια...(σαν και αυτο που παραθεσες  ;D)

 

Δεν ακουω Παπαριζου, αλλα το συγκεκριμμενο κομματι, που στα ψηλα τα σπαει. Πιστευω αν ηταν αμερικανικο θα ηταν παγκοσμια επιτυχια. Ας ηταν και κοντη με μουστακι, οποτε ερχεται αυτο το κομματι στο ραδιο το δυναμωνω.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την εντύπωση  ( παρακαλώ διαψεύστε με αν κανω λάθος)

πως συνήθως οι εξαιρετικοί μουσικοί που παίζουν  στα σκυλάδικα είναι μεγαλωμένοι με

άλλα ακούσματα και λόγω βιοπορισμού  παίζουν σε σκυλάδικα και έχω ακούσει αρκετές ιστορίες (δεν συχνάζω σε σκυλάδικα οπότε μόνο ιστορίες έχω ακούσει) για στιγμές όπου μουσικοί βγαζουν γούστα

μεσα στα σκυλάδικα ( γονίδης με διπέταλο , δεν ημουν εκει , φίλος μου το  πε )

 

Ισχύει...

σε αρκετό βαθμό, ώρες ώρες σε υπερβολικό.

Όμως σχεδόν ποτέ ΚΑΝΕΙΣ δεν καταλαβαινει ΤΙΠΟΤΑ.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γονίδης με διπεταλο

 

Τι ειναι το διπεταλο?

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όμως σχεδόν ποτέ ΚΑΝΕΙΣ δεν καταλαβαινει ΤΙΠΟΤΑ.

 

κορεκτεντ  ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dimsonic..μηπως γνωριζεις την ιστορια ?...... ειχε ''επισκευθει'' ο μακαριτης ο κωνσταντινιδης τον[ επισης συγχωρεμενο ] ρωσσοπουλο στο σκυλαδικο που επαιζε και απο το βλεμμα του πρωτου....τρελλαινεται ο ρωσσο. κατεβαινει στη πιστα και σπαει τη στρατ που ειχε φερει απο το αμερικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει...

Όμως σχεδόν ποτέ ΚΑΝΕΙΣ δεν καταλαβαινει ΤΙΠΟΤΑ.

 

εκτός αν στο ακροατήριο είναι νοιζάδες....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dimsonic..μηπως γνωριζεις την ιστορια ?...... ειχε ''επισκευθει'' ο μακαριτης ο κωνσταντινιδης τον[ επισης συγχωρεμενο ] ρωσσοπουλο στο σκυλαδικο που επαιζε και απο το βλεμμα του πρωτου....τρελλαινεται ο ρωσσο. κατεβαινει στη πιστα και σπαει τη στρατ που ειχε φερει απο το αμερικα..

 

κάτι στο περίπου μου έχουν πει.... (πάντα μου φαινόταν υπερβολή)

εγώ θυμάμαι πάντως που πήγαινα και πέφτανε κάτι εμβόλιμα θέματα a priori μέσα σε λαϊκά ή κάτι σπηντάτα ριφάκια κλπ....

(αλλά μόνο εγώ τα έπιανα και ο sf....  :-*)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Ωραίο το σχόλιο @κουφήλεοπαρδαλη για το ότι οι σκυλάδες παίρνουν τον εαυτό τους 100% στα σοβαρά καθώς και @superfunk για τα θέματα με το berkley  ;D.  Α, και δεν έχω πάει ποτέ σε σκυλάδικο αλλά δούλευα ως μουσικός οπότε δεν νομίζω ότι είναι ακριβώς το ίδιο :)

 

Και μια άποψη μου : το progressive rock και fuzion κολλάει μέσα σε σκυλάδικο και βασικά είναι και αυτό που το διαμόρφωσε από άποψη αισθητικής στα 80ς 90ς απο τους ροκάδες μουσικούς (και το αποτέλεσμα είναι κιτς)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου