Προς το περιεχόμενο

Ποιοι πατε στα σκυλαδικα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

φυσικα, γιατι ολοι ταυλωνουν με μια γκομενα που κανει χεντμπανγκινγκ παρα με μια που λυγιζει το κορμακι της με τσαλιμακια

 

Η πιο χοτ κοπελα που εχω γνωρισει τραγουδουσε σε ροκ μπαντα και συχναζε σε ροκ μπαρς. Οχι, δεν χορευε αλλα δεν χρειαζοταν.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τελευταία φορά πήγα το Φλεβάρη του 2009... Πέγκυ Ζήνα! Ισχύουν όλα αυτά που λες και άλλα πολύ χειρότερα, αλλά από την άλλη, τόσα μαζεμένα λικνιζώμενα κωλαράκια, δεν παίζει να δεις αλλού μαζεμένα...!

 

Βασικά, ναι, ούτε εμένα είναι η διασκέδαση (πόσο μάλλον η ψυχαγωγία ) που με εκφράζει, γι'αυτό και έχω πάει ελάχιστες φορές στη ζωή μου. Και πάντοτε για χάρη της παρέας. Μιας παρέας, βεβαίως, η οποία ποτέ δεν με ακολούθησε να δούμε blues / jazz / rock / metal live, αλλά στην Ελλαδάρα είμαστε, αυτή είναι (ή ήταν; ) η πρωταρχική διασκέδαση των νεο-Ελλήνων, σε βαθμό που αποτέλεσε (ή ακόμα αποτελεί) και το εντονότερο πρότυπο life-style (τρομάρα μας).

 

Μου κάνει τρομακτική εντύπωση που δεν έχεις πάει ποτέ (μα... ποτέ...;!) πάντως...

 

Αντιλαμβάνομαι πάντως ότι την τελευταία 5-6ετία τα πράγματα άλλαξαν εντελώς, μιας και στέρεψε η ροή από τον κρατικό κορβανά, που στήριζε την παραοικονομία πάνω στην οποία είχε χτιστεί αυτό το τραγελαφικό οικοδόμημα. Oh, well...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω πάει πριν κάποια χρόνια σε ειδικές περιπτώσεις (χοροί συλλόγων), σε γιορτές φίλων που "τις έκαναν" εκεί, ή σε κάποιες περιπτώσεις που στη μπάντα ή στη σκηνή ήταν δικοί μου άνθρωποι.

 

Σε όλες τις περιπτώσεις έκατσα με το ζόρι, κοίταζα την ορχήστρα και τη βαρεμάρα στα πρόσωπά τους και όταν στην ορχήστρα ήταν δικοί μου άνθρωποι ανταλλάσσαμε γκριμάτσες και μου "αφιέρωναν" παράξενες νότες, τονισμούς κ.ο.κ....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί?

Γράφεις πουθενά για μινόρια?

 

Το μινορε ειναι το πακετο που ολοκληρωνει το εκδικητικο μηνυμα. Δεν ειναι τυχαιο ολα τα σκυλαδικα ειναι μινορε. Τι να το κανω αν ο Ελβις εχει εκδικητικους στιχους, η αρμονια το κανει πιο ευθυμο.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέγκυ Ζήνα

 

Θεα ,εκπληκτικη ερμηνευτρια & εξαιρετικη φωνη

 

και λεει και πολλα υπεροχα ασΘματα να σαν και αυτο

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια, φτάσαμε στο άλλο άκρο ε;; Στις γενικεύσεις

 

Δεν ισχύει ΑΠΟΛΥΤΑ ούτε αυτό που γράφει ο JimmySnail , ούτε αυτό που γράφει ο fusiongtr αναφερόμενος σε "γραφικές φυσιογνωμίες"  ;D ;D ;D

 

Εμένα ούτε με ελκύουν οι τσιφτετελογκόμενες , ούτε ντύνομαι με δέρματα και προβιές, ή πίνω αίμα ζώων.. Αλλά τραγουδάω για τον Οντιν όταν βάζω τα παικτρόνια Amon Amarth

 

Κάποιοι ταυλωνουν με μια γκόμενα που κάνει χεντμπανγκινγκ ( ντάξει λίγοι νομίζω ;D ) και κάποιοι απωθούνται από τα "λυκνιζόμενα κορμάκια " γιατί δεν είναι στην αισθητική τους

 

γι'αυτό και έχω πάει ελάχιστες φορές στη ζωή μου. Και πάντοτε για χάρη της παρέας. Μιας παρέας, βεβαίως, η οποία ποτέ δεν με ακολούθησε να δούμε blues / jazz / rock / metal live, αλλά στην Ελλαδάρα είμαστε

 

Πόσο μα πόσο ισχύει και στη δική μου περίπτωση . Το χω μεγάλο καημό να μην βρίσκω παρέα να πάω σε ένα λαηβ που γουστάρω

 

 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή το ελληναριό με το φραπεδάκι με τις 29 ζάχαρες και τα εξώδικα στις εφορίες που παραπέμπουν στα λεφτά του Σώρρα, που θα πήγαινε να "διασκεδάσει";

 

Για να λέμε μάλιστα και τα πράγματα με το όνομά τους, ακόμα και το τελευταίο σκυλάδικο με τους πιο φάλτσους τραγουδιστές και τους πιο κουλούς μουσικούς, είναι κλάσεις ανώτερο από το γούστο και τη μουσική παιδεία του μέσου ελληνοταλιμπάν, και αν δεν του έδινε την ευκαιρία να κάνει το κομμάτι του, προσφέροντάς του πατεράκια με λουλούδια, σαμπάνιες πίστας, τραπέζι για να δείξει την κιλότα της η μαντάμ, και τα λοιπά τσιρκολίκια και καραγκιοζιλίκια, αν δεν τα είχε αυτά τότε ούτε απέξω δε θα πέρναγε ο είμαι αραχτός στον ακάλυπτο ελληναράς.

 

 

Λέγοντας αυτά, οι ματωμένες αρκούδες και τα λοιπά σατανόπληκτα του μέταλ είναι ακόμα γραφικότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεα ,εκπληκτικη ερμηνευτρια & εξαιρετικη φωνη

 

και λεει και πολλα υπεροχα ασΘματα να σαν και αυτο

 

 

Καλη η Ζηνα αλλα μπορει να πει αυτο?

 

 

Σε σημεια φτανει την Dion.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη και η Παπαριζου αλλα εχει φυζικ Gastarbeiter  ;D ;D ;D...ασε που τα περισσοτερα ασΘματα της ειναι ψιλοχαλια...(σαν και αυτο που παραθεσες  ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την εντύπωση  ( παρακαλώ διαψεύστε με αν κανω λάθος)

πως συνήθως οι εξαιρετικοί μουσικοί που παίζουν  στα σκυλάδικα είναι μεγαλωμένοι με

άλλα ακούσματα και λόγω βιοπορισμού  παίζουν σε σκυλάδικα και έχω ακούσει αρκετές ιστορίες (δεν συχνάζω σε σκυλάδικα οπότε μόνο ιστορίες έχω ακούσει) για στιγμές όπου μουσικοί βγαζουν γούστα

μεσα στα σκυλάδικα ( γονίδης με διπέταλο , δεν ημουν εκει , φίλος μου το  πε )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου