Προς το περιεχόμενο

Live Loop Μηχανημα?


BladeGT

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας,

Για αρχη να συστηθω μιας και ειναι το 1ο μου μηνυμα, λεγομαι Γιαννης και κατα βαση ασχολουμαι με κρουστα Μεσης Ανατολης. Τουμπελεκι κ.α ..

 

Θα ηθελα λοιπον να μου πειτε καποιο μηχανημα που μπορω live να κανω recording ενα loop με χρηση πεταλιου και απευθειας να παιζει το loop. Κοινως ας πουμε να παιζω μια βαση ενος ρυθμου να αφηνω το πεταλι να συνεχιζει...  Εχω δει ας πουμε να γινεται με korg kaos padd απο διαφορους beatboxer στο ιντερνετ, εχω δει να γινεται με κιθαρες κλπ κλπ.. Δεν ξερω ομως πιο ειναι πιο καταλληλο μηχανημα για τετοια χρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλωσόρισες Γιάννη.

Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις τα πετάλια loopers για κιθάρα/φωνή που έχουν είσοδο XLR για μικρόφωνο.

Κάτι σαν το boss RC-30 η το Digitech JamMan Vocal.

 

Loopers υπάρχουν πολλά για να διαλέξεις ανάλογα τη μνήμη, τον όγκο, τις εισόδους/εξόδους κλπ.

Δες το budget σου και υπολόγισε ότι θα χρειαστείς και κάποιο μικρόφωνο που να βολεύει.

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου