Προς το περιεχόμενο

Boss ME-80


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς την πενταλιέρα αυτή με διάφορους ενισχυτές ή κατευθείαν σε αυτο-ενισχυόμενα μόνιτορς. Δηλαδή το ερώτημα είναι αν ακούγεται σε κάποια μηχανήματα καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το αδερφακι της την boss gt-100.Την εχω τρεξει και μεσω λαμπατου (bugera v22) και μεσω 12" ενεργων ηχειων.Με κλειστα ματια προτιμω το δευτερο καθως  αυτο που ακους ειναι πολυ πιο κοντα στο patch που φτιαχνεις με τα ακουστικα σου.(Αν βεβαια τα ηχεια ειναι fr/fr) Ο ενισχυτης εχει αλλο feel... χρωματιζει τον ηχο ακομα και αν το βαλεις στη λουπα και οχι μπροστα.Αλλοι το προτιμουν εγω οχι.Θα προτιμουσα το feel ενος καλου λαμπατου με την καμπινα του η combo χωρις την πεταλιερα αλλα αν ειναι να τρεξω πεταλιερα την προτιμω σε ηχεια.(Εκτος αν τη θες ΜΟΝΟ για τα fx και ΟΧΙ για τα amp sims οποτε αλλαζει το πραγμα)

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα μπορει να ακουστει και απο τα δυο,αν θες να παιξεις με τους ενισχυτες της καλυτερα ειναι να χρησιμοποιησεις full range συστημα,αν την θες για τα εφε της τοτε ενας καλος λαμπατος θα τα κανει να "λαμψουν''.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+287  Αυτο που ειπε ο SF.Εξαρταται τι θες να τρεξεις απ το μηχανημα.(Mε 2 ηχεια μπορεις να τρεξεις το εργαλειο stereo.) Eγω στα live βγαινω απο τα ηχεια και χρησιμοποιω τον ενισχυτη για μονιτορ...αν δεν εχω μονιτορ.

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου