Προς το περιεχόμενο

Εξοπλισμος live?


babisgibson

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,προκειται να χρειαστει να παιξω κιθαρα σε ανοιχτο χωρο τυπου club οπου η κιθαρα θα ειναι συνδεδεμενη σε κονσολα.Απο εκει και περα δεν ξερω ακριβως τι θα χρειαστω.Εχω ενα φορητο pod αλλα  η ποιοτητα του για τοσο μεγαλες εντασεις και χωρους θα ειναι αστεια φανταζομαι.Θα ηθελα λιγη βοηθεια σχετικα με το τι χρειαζομαι για μια τετοια κατασταση..Προενισχυση? καποιο πεταλι?κατι αλλο¨?

 

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

μια χαρα θα ειναι το Pod εγω εχω το POd XT και εχω παιξει παρα πολλα λαιβ καρφι σε κονσολες, φτανει να εισαι ανετος με τις ρυθμισεις του. Εξαρταται και τι ηχο/γκρουπ /ειδος μουσικης θα παιζεις. Αν δεν εχεις ενισχυτη θα χρειαστεις καποιο μονιτορ ομως ωστε να σε ακους, και το τι ακους θα εξαρταται απο τον ηχοληπτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Έχω βγάλει κι εγώ live με POD καρφί στην κονσόλα. Μια χαρά είσαι για μένα, μη μπλέκεις με νέα κόλπα λίγο πριν από live.

 

Μελλοντικά μπορείς να κάνεις πάρα πολλά πράγματα. Από rig με ενισχυτή-πετάλια-μικρόφωνα και καρφί κάποιο amp sim όπως το POD XT, έως μίξεις των 2, χρήση laptop και δε συμμαζεύεται.

 

Όρεξη να 'χεις να μάθεις και χρήματα να πειραματιστείς.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες pod εννοείς κάποια πεταλιέρα ή το κλασικό desktop φασόλι; Γιατί αν είναι το δεύτερο, λογικά θα χρειαστείς και κάποιο ποδοδιακόπτη για να μπορείς να αλλάζεις μεταξύ των presets..

εκτός αν παίζεις με 1 ήχο σε κάθε τραγούδι, οπότε είσαι μια χαρά.

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου