Προς το περιεχόμενο

Προβλημα σε κλειδια, ακουστικης


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακριβώς αυτό επειδή το έχω δει το έργο χαλάνε οι βόλτες στον άξονα και δεν λειτουργεί ο μηχανισμός

Το να έχει ξεβιδωθεί η βίδα και να έχει φύγει από τη θέση του το γρανάζι δύσκολο,  η τάπα που σου λέω να βγάλεις τη κρατάει στη θέση της ακόμη και ξεβίδωτη

Άνοιξε το να το δούμε :o

 

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς αυτό επειδή το έχω δει το έργο χαλάνε οι βόλτες στον άξονα και δεν λειτουργεί ο μηχανισμός

Το να έχει ξεβιδωθεί η βίδα και να έχει φύγει από τη θέση του το γρανάζι δύσκολο,  η τάπα που σου λέω να βγάλεις τη κρατάει στη θέση της ακόμη και ξεβίδωτη

Άνοιξε το να το δούμε :o

 

νομιζω εχει φθαρει το button μεσα γιατι χωρις την χορδη ολο γυρναει μια χαρα. Με την χορδη απο ενα σημειο και μετα που τραβαει με μεγαλυτερη δυναμη, το button αρχιζει να κολυμπαει.

Παντως δεν μπορω να το ανοιξω. εβγαλα το κλειδι της λα και δεν ανοιγει καπως-δεν εχει ταπα. θα πρεπει οταν παρω καινουρια να το σπασω για να το δω.... :-X  Αν παντως ηταν ο μηχανισμος θα μπορουσα απλα να τον αλλαξω αν ειχε φθαρει αυτο. εχω κατι κλειδια μιας παλιας κλασσικης και λιγο κατσαβιδακι μπλα μπλα -ευκολακι.

 

Αλλα μου εκανε εντυπωση που η ΛΑ κουρδιζοταν μια χαρα μεχρι που εβγαλα το button και το ξαναβαλα και μετα κολυμπουσε οπως στης ΡΕ...... Αν ηταν μια ηλεκτρικη ή κλασσικη δε θα με πειραζε τοσο αλλα με την ακουστικη θα τρελαθω  που δεν την εχω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να βγάλεις το κλειδί από την κιθάρα ;D

Το σώμα του κλειδιού ειναι χυτό μέταλλο δεν σπάει εύκολα ανοίγει όμως

Στην τρίτη φωτο που ανέβασες και βλέπεις τα κλειδιά από την πίσω πλευρά αυτός ο κυκλικός δίσκος στο κέντρο βγαίνει αρκεί να βάλεις ένα ψιλό κατσαβιδάκι στην περιφέρεια και να τον βγάλεις σαν να ανοίγεις μια .. κονσέρβα κατι :D

 

Από την περιγραφή σου το κλειδί πάει στα αζήτητα

Μπορείς να κανείς ένα τηλ στον Κωνσταντέλο  στο Γαλάτσι αν είσαι Αθήνα και μπορεί να βρείς και ένα κομμάτι μόνο  :D

 

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να βγάλεις το κλειδί από την κιθάρα ;D

Το σώμα του κλειδιού ειναι χυτό μέταλλο δεν σπάει εύκολα ανοίγει όμως

Στην τρίτη φωτο που ανέβασες και βλέπεις τα κλειδιά από την πίσω πλευρά αυτός ο κυκλικός δίσκος στο κέντρο βγαίνει αρκεί να βάλεις ένα ψιλό κατσαβιδάκι στην περιφέρεια και να τον βγάλεις σαν να ανοίγεις μια .. κονσέρβα κατι :D

 

Από την περιγραφή σου το κλειδί πάει στα αζήτητα

Μπορείς να κανείς ένα τηλ στον Κωνσταντέλο  στο Γαλάτσι αν είσαι Αθήνα και μπορεί να βρείς και ένα κομμάτι μόνο  :D

 

Ευχαριστω, θα ξαναδοκιμασω μηπως και το ανοιξω.

Παντως απο οτι καταλαβα οποιο κλειδι και να βαλω απλα κανω μια τρυπα για να βαλω τη βιδα απο πισω απο οτι καταλαβα. Καποιο σχολιο σε αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει να βρείς και τον ίδιο τύπο ακριβώς , πάρε ένα κλειδί για δείγμα πρέπει να ειναι 10 χιλ διάμετρος η τρύπα στην κιθάρα

 

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου