Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με laney cab 8


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις μπηκα σπιτι. Αναβω laney και ακουω το buzz. Ακουμπω το καρφι στο μεταλλο του input, ακουω ενα τζζ και σταματα ο θορυβος. Το βαζω μεσα και παιζω κανονικα.

Το βγαζω εξω, ακουμπω μεταλλο, ακουω τζζ και ξεκινα παλι το buzz. Ξαναακουμπω μεταλλο σταματα, ακουμπω ξεκινα κοκ.

Απο εκει και μετα σταματησε μονιμα το buzz και δεν μπορω να ξαναλλαξω το mode.  Δεν κανει τζζ πλεον και πλεον παιζω στο "καθαρο" καναλι.

 

Τουλαχιστον βρηκα πως σταματα...

 

Εχει συμβει ποτε σε καποιον? (Κουβεντα να γινεται...)

Αν πάντως πας στο Νάκα, και τα πεις έτσι, μάλλον θα σε στείλει στο τεχνικό τμήμα στην Φυλής ...  ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • 3 μήνες αργότερα...

Εσταλει, λοιπον, και ο δευτερος ενισχυτης στην Γερμανια. Το προβλημα που εντοπισαν και εφτιαξαν, εν ελληνιστη, το περιεγραψαν ως "καθαρισμος χρωματος απο το σασι".

Πριν 3-4 ημερες τον ελαβα πισω και με μια πρωτη ματια το προβλημα εχει λυθει.

 

Λιγα λεπτα πριν αντιληφθηκα ενα καινουργιο κουσουρι. Πιστος στις συνηθειες του ο laney, μου απεδειξε ποσο αντισυμβατικος και ριζοσπαστικος με το να μου κανει καινουργιο θορυβο και εξισου σπαστικο.

 

Χωρις να πολυλογισω, αυτη τη φορα, αναφερω οτι οταν ειναι ανοικτος και χωρις συνδεδεμενη κιθαρα πανω του, ακουω ενα χρατσ χρουτσ απο το ηχειο (ή και την καμπινα που συνδεω). Το κανει ανα λιγα δευτερολεπτα και συνοδευεται απο buzz. Δεν το κανει συνεχεια. Εκει που ειναι ηρεμος και αθορυβος (ειτε παιζω κιθαρα, ειτε οχι), ξαφνικα το πιανει και δε σταματα. Δοκιμασα να χαμηλωσω τερμα το vol αλλα συνεχιζει και το κανει.

 

Δεν προκειται να το ξαναστειλω εξωτερικο, δεν προκειται να ξανααγορασω ενισχυτη που η εγγυηση του καλυπτεπται απο εξωτερικο, και δεν προκειται να ξανααγορασω laney σε καμια περιπτωση.

 

Αρα, εχω τις εξης επιλογες, και εδω θελω τη βοηθεια σας:

 

Α. Να το βαψω μπλε και να το πεταξω στη θαλασσα,

 

Β.Να το παω σε κανα ντοπιο μαστορα,

 

Γ. Να φωναξω τον εξορκιστη,

 

Δ.Να το βαψω μπλε και να το πεταξω στη θαλασσα.

 

Εγω ειμαι σε τρελο διλλημα αναμεσα στα Α και Δ.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γ. Να φωναξω τον εξορκιστη,

Για το επόμενο διάστημα το πρόγραμμά μου είναι γεμάτο.

Μου είπε κι ο Ιβάν να ανέβω στην Τούμπα αλλά δεν προλαβαίνω.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ προς τη λύση του ντόπιου μάστορα θα πήγαινα..

 

Ωστόσο, θα τους έστελνα, πρώτα, μέηλ με πολύ κράξιμο για τον 3ο στη σειρά ελαττωματικό ενισχυτή, που σου στέλνουν, με όλα τα σχετικά γαλλικά οτι σε χάνουν από πελάτη, quality control της πλάκας, πέρασαν, σχεδόν, 8 μήνες κ στην ουσία δεν έχεις ενισχυτή κτλ.

 

Edit: Επίσης, θα έστελνα κ στη laney, εξηγώντας τα συνεχιζόμενα προβλήματα, την ταλαιπωρία, τη στάση του thomann κτλ.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι 3ος κατα σειρα ενισχυτης. Ειναι ο δευτερος, τον οποιο και μου εχουν επιδιορθωσει ανεπιτυχως.

 

Δεν ειναι ακριβως για κραξιμο το thomann, καθως επιμεληθηκε αμεσα του προβληματος και με περισσεια τυπικοτητα και φιλικοτητα. Απλα στο σερβις, προφανως, δεν εκαναν τους απαραιτητους ελεγχους. Ισως δεν τους βοηθα και ο συγκεκριμενος ενισχυτης καθως τη μια δουλευει σωστα και την αλλη σεληνιαζεται.

 

Θελω να ειμαι δικαιος με το thomann. Φυσικα και θα συνεχισω να ειμαι πελατης. Απλα οχι σε ενισχυτες, καθως ειδα ποσο δυσκολη και χρονοβορα ειναι η διαδικασια της επικοινωνια και του σερβις.

 

Τωρα, για τα περι κινας, συμφωνω. Αλλα πως γινεται να εχω καμια 10αρια φτηνο λαμπατους και υβριδικους,  απο απω ανατολας, και μονο ο laney να δημιουργει συνεχεια θεματα. Ολοι οι αλλοι δουλευουν ρολοι. Και επειδη ειναι ευαισθητη ψυχη ο laney, φανταστειτε οτι το εχω σε ενα σημειο μονιμα ακινητο, και απλα ανοιγω κλεινω τον διακοπτη κανοντας και μια προσευχη. Δεν τον σηκωνω ουτε για να σφουγγαρισει η δουλα του σπιτιου (εγω δλδ).

Ολους τους υπολοιπους τους πηγαινοφερνω και τους χαιρομαι.

 

Με την laney τα εχω σαν εταιρεια, αλλα δεν θα μπω στη διαδικασια να στελνω χεστηρια email για ενα προιον που κανει 130 ευρω και ειναι κινεζικο. Ηξερα το ρισκο αγοραζοντας το. Και που ανοιξα ενα θρεντ για τη χαρη του, πολυ του ειναι. Απλα, πλεον, ακουω laney (που τοσο γουσταρω τον ηχο της) και με πιανει ναυτια.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι 3ος κατα σειρα ενισχυτης. Ειναι ο δευτερος, τον οποιο και μου εχουν επιδιορθωσει ανεπιτυχως.

 

Δεν ειναι ακριβως για κραξιμο το thomann, καθως επιμεληθηκε αμεσα του προβληματος και με περισσεια τυπικοτητα και φιλικοτητα. Απλα στο σερβις, προφανως, δεν εκαναν τους απαραιτητους ελεγχους. Ισως δεν τους βοηθα και ο συγκεκριμενος ενισχυτης καθως τη μια δουλευει σωστα και την αλλη σεληνιαζεται.

 

Θελω να ειμαι δικαιος με το thomann. Φυσικα και θα συνεχισω να ειμαι πελατης. Απλα οχι σε ενισχυτες, καθως ειδα ποσο δυσκολη και χρονοβορα ειναι η διαδικασια της επικοινωνια και του σερβις.

 

Τωρα, για τα περι κινας, συμφωνω. Αλλα πως γινεται να εχω καμια 10αρια φτηνο λαμπατους και υβριδικους,  απο απω ανατολας, και μονο ο laney να δημιουργει συνεχεια θεματα. Ολοι οι αλλοι δουλευουν ρολοι. Και επειδη ειναι ευαισθητη ψυχη ο laney, φανταστειτε οτι το εχω σε ενα σημειο μονιμα ακινητο, και απλα ανοιγω κλεινω τον διακοπτη κανοντας και μια προσευχη. Δεν τον σηκωνω ουτε για να σφουγγαρισει η δουλα του σπιτιου (εγω δλδ).

Ολους τους υπολοιπους τους πηγαινοφερνω και τους χαιρομαι.

 

Με την laney τα εχω σαν εταιρεια, αλλα δεν θα μπω στη διαδικασια να στελνω χεστηρια email για ενα προιον που κανει 130 ευρω και ειναι κινεζικο. Ηξερα το ρισκο αγοραζοντας το. Και που ανοιξα ενα θρεντ για τη χαρη του, πολυ του ειναι. Απλα, πλεον, ακουω laney (που τοσο γουσταρω τον ηχο της) και με πιανει ναυτια.

 

fair enough

 

απλά, kate me, ο thomann θα έπρεπε να σου δώσει δυνατότητα αγοράς άλλου προϊόντος.

 

:)

 

Στείλτους ένα μήνυμα "θα σας δείξω εγώ, θα δείτε τι θα πάθετε"

 

xaxa....  ;D

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου