Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με laney cab 8


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σίγουρα σου έστειλαν καινούριο? Η εσύ είσαι γκαντέμης και σου κάθεται ελαττωματικό προϊόν ή είναι όλη η σειρά προβληματική.Επικοινώνησε ξανά μαζί τους. Υπάρχει η δυνατότητα να επιστραφεί το ποσό ή να πάρεις κάποιον άλλο ενισχυτή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σφραγισμενο μου εστειλαν.

Στην πρωτη επιστροφη που εκανα, τους ζητησα να πληρωσω τη διαφορα για να παρω τον vht. Αλλα μου απαντησαν πως αυτο δεν γινοταν καθως η εγγυηση με καλυπτει για αντικατασταση και οχι "ανταλλαγη". Αρα αναγκαστικα ηρθε παλι το ιδιο μηχανημα.

 

Γκαντεμης ειμαι σιγουρα με τους laney. Χθες βραδυ επαιζε χωρις θεμα. Τον εκλεισα και τον ξανανοιξα το πρωι, και....βζζζζζζζ.

Θα τον δοκιμασω και σε αλλο κτιριο να δω εαν κανει κατι το διαφορετικο και επισης θα του δωσω λιγες μερες περιθωριο μπας και το ξανασκεφτει. Πολυ αχαριστο εργαλειο παντως. Του συμπεριφομαι πιο ευγενικα και στοργικα απ'οτι σε καθε αλλον ενισχυτη μου, διοτι ξερω οτι εχει ευαισθησιες, και αυτο φερεται αναποδα και δεν καταδεχεται τη φιλοξενια μου...

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως κατι παιζει με το ρευμα του σπιτιου.

Χωρις κιθαρα και με σκετη κιθαρα μπαζαρει.

Οταν βαλω στο ενδιαμεσο πεταλι/ια τοτε σταματαει το buzz εφοσον τα εχω ολα απενεργοποιημενα, και με τα χερια μου να ακουμπουν τις χορδες. Εαν τις αφησω τοτε εχει θορυβο. Εαν παλι ενεργοποιησω πχ εναν κομπρεσορα ενα ενα od, αμεσως ξεκινα πιο δυνατο το buzz.

 

Σε αλλον ενισχυτη δεν εχω τετοιο θεμα προς παρον.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κανα μισαωρο πιανω την κιθαρα να παιξω λιγο. Αναβω τον laney εβγαζε πολυ θορυβο. Τον κλεινω και αναβω τον bugera g5. Εκει ολα καλα οπως παντα. Μετα απο κανα 20λεπτο blues ανοιγω παλι laney και ακουγα παλι θορυβο. Βγαζω το καρφι απο τον bugera και οδευω προς το low input του laney. Με το που ακουμπα το καρφι στο μεταλλο της υποδοχης ακουω διακριτικο τσουφ και σταματα το buzz. Βαζω το καρφι μεσα παλι αθορυβο. Βαζω ενταση στο 5 και ανοιγω πεταλια boost και od και ακουω μονο το φυσιολογικο φυσηγμα απο το πολυ gain. Πουθενα θορυβος. Λιγα λεπτα πριν υπηρχε πολυς θορυβος με και χωρις πεταλια/κιθαρα.

 

Του εκανα κανα ηλεκτροσοκ/ανανηψη και δεν το καταλαβα?

 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πιθανο ειναι εχει ψυχολογικα...

Ειχα σκοπο ειτε να τον πακεταρω στην τομαν, ειτε να τον βαψω μπλε και να τον πεταξω στην θαλασσα μονο και μονο για να μη μου στειλουν 3η φορα τον ιδιο.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις μπηκα σπιτι. Αναβω laney και ακουω το buzz. Ακουμπω το καρφι στο μεταλλο του input, ακουω ενα τζζ και σταματα ο θορυβος. Το βαζω μεσα και παιζω κανονικα.

Το βγαζω εξω, ακουμπω μεταλλο, ακουω τζζ και ξεκινα παλι το buzz. Ξαναακουμπω μεταλλο σταματα, ακουμπω ξεκινα κοκ.

Απο εκει και μετα σταματησε μονιμα το buzz και δεν μπορω να ξαναλλαξω το mode.  Δεν κανει τζζ πλεον και πλεον παιζω στο "καθαρο" καναλι.

 

Τουλαχιστον βρηκα πως σταματα...

 

Εχει συμβει ποτε σε καποιον? (Κουβεντα να γινεται...)

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βαζω μεσα και παιζω κανονικα.

Το βγαζω εξω, ακουμπω μεταλλο, ακουω τζζ

 

 

(Σόρρυ δεν άντεξα)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις μπήκα .......Αναβω ....και ακουω ... buzz. Ακουμπω το καρφι ..... ακουω ενα τζζ ..... Το βαζω μεσα και παιζω κανονικα.

Το βγαζω εξω, ακουμπω ..... ακουω τζζ και ξεκινα παλι το buzz. Ξαναακουμπω ...., ακουμπω .....  Δεν κανει τζζ .....

Εχει συμβει ποτε σε καποιον? (Κουβεντα να γινεται...)

 

Ούτε εγώ άντεξα, σόρρυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου