Προς το περιεχόμενο

Tελικα ρε παιδια τα κσυλα τι ρολο βαρανε?


fenderiarhs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Συμφωνούμε, αλλά για την τάξη, λέω να "μετρηθεί ώστε να επαναληφθεί" και "επαναληφθεί" στην επιστήμη συνήθως σημαίνει υπό ελεγχόμενες συνθήκες για να επιτευχθεί ελάχιστη έως μικρή απόκκλιση.

 

Δεν μπορείς να έχεις ελεγχόμενες συνθήκες, αυτή τη στιγμή, στο πώς δημιουργείται ένα φυσικό υλικό όπως το ξύλο. Στο μέλλον, όταν υπάρξει συνθετικό ξύλο, μπορεί.

 

όταν ο στόχος είναι η παραγωγή-αναπαραγωγή ενός προϊόντος, η "δίδυμη πειραματική επανάληψη" δεν απαιτείται εφ όσον ξέρω, γιατί ένας σεβαστός δηγματοληπτικός αριθμός κλινικών δοκιμών σε καθορισμένα υποκείμενα, είναι ικανός εύκολα να ορίσει πεδίο απόκλισης... γι αυτό και προσπέρασα την επανάληψη και αναφέρθηκα σε αυτό που στην περίπτωσή μας θα είχε νόημα... την αναπαραγωγή με κριτήριο και τις συχνοτικές αποκρίσεις του κάθε ξύλου (με κάποιο σημείο αναφοράς) ξεχωριστά της κάθε κιθάρας...

αλλά όπως εξακολουθούμε να συμφωνούμε (δικαίως), ποσώς και μας ενδιαφέρει... ;) ;D

 

Συμφωνώ απολύτως με τα γραφόμενα του Λάκη. Επίσης έχω μια μόνιμη ερώτηση κάθε φορά που ανοίγει θέμα για τα ξύλα κλπ.

 

Τι μας νοιάζει; Δηλαδή γιατί ψάχνουμε αντικειμενική επιβεβαίωση; Προσωπικά έχω καταλήξει και μου φτάνει και δε με ενδιαφέρει να πείσω κανέναν ή να ακούσω κάποιον που θα προσπαθήσει να με πείσει για το αντίθετο. Κι όταν λέω "δε με ενδιαφέρει" εννοώ βαριέμαι ακόμα και να συμμετάσχω σε ξυλοσυζήτηση.

 

αααυτό (σαν το ούζο 12 ένα πράμα)... ;D

 

Μας νοιάζει επειδή θέλουμε το καλύτερο στον ήχο μας.

Ο καθένας βέβαια έχει την τρέλλα του, άλλος ακούει κσύλα, άλλος πυκνωτές, άλλος μπαταρίες και άλλος σολδερίνες.

Εγώ π.χ. αδιαφορώ για το κσύλο αλλά έχω ψύχωση με τα saddles και τα τρέμολο μπλοκς όπου υπάρχουν.

Οπότε...

 

οπότε ναι μεν (εξακολουθώντας περιέργως να συμφωνούμε), αλλά και η "τρέλα" έχει τα όρια της... το εξής ένα... την "ακούσια"  θυματοποίηση του φέροντος και την σε δεύτερο χρόνο εκμετάλλευση της από "επιτήδειους"...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου