Προς το περιεχόμενο

Wah... Απο μπροστά η από πίσω;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μετα τα fuzz-distortion & πριν τα Overdrive.

 

Εξαρταται τι θες,να γουαγαρεις τη βρωμα σου ή να βρωμισεις τα γουαγουα σου?? :lol:

 

Παντως ο βασιλιας του wah (Hendrix) το εβαζε πρωτο-πρωτο οποτε ισως κατι περισσοτερο απο εμενα ηξερε.... :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρταται τι πεταλια εχεις φιλε και πως συνεργαζονται...

 

Ο Χεντριξ οντως οπως τα λεει ο νικος τα εκανε.

 

Εγω απο την αλλη εχω πρωτα το Φαζ, μετα το Γουα , μετα ενα Τρεμπλ-μπουστερ και μετα το Οβερντραιβ.

 

Εχει σημασια αν το Γουα σου ειναι true bypass και το Φαζ σου με μπλιμπλικια γερμανιου μεσα...

 

Ενα μορλευ που εχω εκανε το φαζ μου να ακουγεται ΧΑΛΙΑ επειδη δεν ηταν true bypass.

okai LS85Q

Matamp 1224MkX, thd hotplate, HBE BigD, Soulbender and a useless guitarist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης μετα την παραμορφωση βαλμενο το wah το σημα γινεται πιο ασθενες,ομως και σε αυτην την περιπτωση μπορεις να βγαλεις ενδιαφερον ηχους παρολο που μπορει να ακουγεται σκ@τ@ ο ηχος..εγω παντως αναμεσα σε dist και compressorα το χω (boss dynamic wah,dunlop καποτε οταν ειχα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω δοκιμασει και στις δυο θεσεις, το βαζω παντα πρωτο απ' ολα τα πεταλια γιατι θελω ν' ακουγεται με διαυγεια και λεπτομερεια στα καθαρα και στα βρωμικα. Εχω ενα Budda που εχει true bypass (αν αυτο παιζει ρολο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To fuzz πρώτο πρώτο! μετά το wah(ibanez wh-10) και μετά το overdrive/compressor (route66).

 

Έτσι για δύο λόγους, επειδή μου αρέσει το fuzzαρισμένο wah αλα hendrix/frusciante (το wh-10 έχει και build in wah και αν του δώσεις κι άλλο τρελένετε!) και γιατί μου αρέσει περισσότερο το wah πριν τον compressora!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπαρχει κανονας......δοκιμασε το σε ολες τις θεσεις να δεις που σου αρεσει περισσοτερο.......εγω παντως το προτιμω πρωτο στην αλυσιδα και πριν τα ΟD/DST

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχχχχ. Εγώ δεν απάντησα στην ερώτησή μου 8O 8O. Μετά το fuzz το βάζω όπωσδήποτε! Αν χρησιμοποιό πολύ παραμόρφωση πάλι μετά. Αν χρησιμοποιώ λίγη παραμόρφωση η παίζω καθαρά μπορεί πρίν μπορεί και μετά την προενίσχυση... Βασικά όποτε το βάζω στην αρχή του σήματος μου φαίνετε ότι μου λασπώνει υπερβόλιγά το rig mou...(Gibson sg->fuzzface->[You Dirty Rat(προερετικό]->Vox Wah. Αααα και στο chorus (danelectro coolcat) γίνεται ένα περίεργο πράμα! Όταν το βάλω πρίν την προενίσχυση ακούγετε καλύτερα και με τους δύο μαγνήτες μαζί....Όταν το βάλω μετά ακούγετε καλύτερα όταν παίζει μόνο ένας μαγνήτης :o :o Πέριεργο :roll: :roll: Τέσπα. Αυτά απο εμέ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου