Προς το περιεχόμενο

Wah... Απο μπροστά η από πίσω;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ritchie22, κανεις δοκιμές και βλέπεις μονος σου τι σου αρέσει και αν "δουλευει"... :wink:

 

Το wah μου πριν τα fuzz μου αυτή την στιγμή δεν δουλευει καλά...με το μεν "γερμανίου" χάνεται το "ουά" και φερνει περισσότερο σε eq και με το δε "σιλικόνης" αν το gain είναι πανω απο το 85% απλά σφυρίζει αγριά...με λιγότερο gain απλά δεν ακουγεται πολύ το "ουά"... :twisted:

 

Με το wah μετά τα συγκεκριμένα fuzz τα παραπανω φαινόμενα εξαλείφονται αλλά δεν τρελλαινομαι για το ηχητικό αποτέλεσμα... :roll:

 

Οταν με το καλό μου ερθει το Retrofit θα μπει το wah πρωτο, πρίν απο ολα τα υπόλοιπα εφέ... :P

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μην ανησυχείς... :D

 

Οταν με το καλό ερθει (αγνωστο πότε, απο Φιλανδία ερχεται με ταχυδρομείο) θα γίνει ένα mini review με samples του rmc picture wah χωρίς και με το retrofit, πρίν και μετά τα '69 και '70 με διάφορες ρυθμίσεις... :wink:

 

Απο όσα έχω διαβάσει παντως αύτο θα είναι η λύση στο "πρόβλημα" μου, χωρίς να αλλάξει η χροιά του wah... :P

 

Είδομεν... :roll:

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω χρησιμοποιω cry baby classic -> tu2 (tuner) -> dynassor comp -> metalmaster κλπ. και μου αρεσει ΠΑΡΑ πολυ.

8) πιο πολυ θα μου αρεσε ομως αν μπορουσα να χρησιμοποιησω το bb2 αντι για το metalmaster ,αρκει με καποιο τροπο (2ος comp????) να του εδινα to 3πλασιο sustain. :roll: :roll:

 

(σορρυ για το οφ τοπικ...) :oops:

 

:wink:

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ακομα ασχετη ερωτηση, αυριο περιμενω ενα πεταλακι reverb και αναρωτιεμαι αν θα το βαλω πριν η μετα το delay...ξερει κανεις;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ακομα ασχετη ερωτηση' date=' αυριο περιμενω ενα πεταλακι reverb και αναρωτιεμαι αν θα το βαλω πριν η μετα το delay...ξερει κανεις;;;[/quote']

 

O "κανόνας" λέει μετά :wink:

 

Απο εκει και πέρα κολοκυθόπιτα :D :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν έχεις ένα delay θα το βάλεις πριν το reverb!

 

Aν έχεις 2 βάλε και ένα μετα για το εφφέ! Αλλιώς το delay μετά θα είναι σκέτη λάσπη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααααα! Και κράτα μας ενήμερος για το retrofit και το τα αποτελέσματα του στον ήχο σου...Πολλους θα ενδιαφέρει εδωμεσα!

 

Ηρθε σήμερα... :D

 

dsc00453gg0.jpg

 

Σαββατο ή Κυριακή αν όλα πανε καλά θα γινει η εγκατάσταση και θα γραψω κλιπακια με rmc pic wah και 69/70 Fulltone (αν δεν κολήσουμε άλλα των άλλων παει καλιά του το wah)...πριν γινει η εγκατασταση θα γραψω κλιπακια και θα κανετε μονοι σας την συγκριση... :wink:

 

Αντε, ανυπομονώ και εγώ να δώ τα αποτελέσματα...αξιζει τα λεφτά του ή παλι κώτσο με επιασαν... :D

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαββατο ή Κυριακή αν όλα πανε καλά θα γινει η εγκατάσταση και θα γραψω κλιπακια με rmc pic wah και 69/70 Fulltone (αν δεν κολήσουμε άλλα των άλλων παει καλιά του το wah)...πριν γινει η εγκατασταση θα γραψω κλιπακια και θα κανετε μονοι σας την συγκριση... :wink:

 

τα κλιπακια θα τα γραψουμε μαζι αυριο με germino? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου