Προς το περιεχόμενο

drummer vs drum machine


mindconspiracy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί αυτοί αντί να παίζουν, ψάχνουν, σκυφτοί πάνω από κάτι περίεργα κουμπάκια, σε κάθε πρόβα να δημιουργήσουν το τέλειο patch (παχιά παχιά leads, αέρινα pads, τραλαλα arps.....). Και εμείς απλά τους χρησιμοποιούμε, για να συμβάλουν με τον οβολό τους, κατά την πληρωμή της πρόβας :lol: :lol:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator
Γιατί αυτοί αντί να παίζουν' date=' ψάχνουν, σκυφτοί πάνω από κάτι περίεργα κουμπάκια, σε κάθε πρόβα να δημιουργήσουν το τέλειο patch (παχιά παχιά leads, αέρινα pads, τραλαλα arps.....). Και εμείς απλά τους χρησιμοποιούμε, για να συμβάλουν με τον οβολό τους, κατά την πληρωμή της πρόβας :lol: :lol:[/quote']

 

Ποιούς λες καλε? Τους κουμπιοφωνίστες? 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμώ drum machine. Δεν χάνει το μέτρημα και δεν παίζει όταν προσπαθείς να κουρδίσεις.

Ναι' date=' αλλα σε ενα drum machine δεν μπορεις να λες ανεκδοτα για drummers! Ουτε και να δεις το κλασσικο χαμενο βλεμμα οταν του λες να ξεκινησει απο ενα ασχετο σημειο του κομματιου :roll:[/quote']

 

Πως δεν μπορείς! Τουλάχιστον το drum machine θα τα καταλάβει τα ανέκδοτα και δεν θα μείνει να σε κοιτάζει με το... σπινθηροβόλο βλέμμα της αγελάδας!

 

 

ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΠΡΟΤΙΜΩ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΛΕΣ "ΚΟΙΤΑ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΕΤΡΟ ΣΚΑΜΕ ΣΤΗΝ ΑΡΣΗ ΤΟΥ ΔΥΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ Η ΠΑΥΣΗ ΣΚΑΕΙ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΕΚΑΤΟΕΚΤΟ ΤΟΥ ΤΕΣΣΕΡΑ!!! ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΒΛΕΜΜΑ!!!!

 

ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΤΣΕΤΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΤΕ ΤΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟ ΣΟΛΟ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΡΥΘΜΙΚΗ ΑΓΩΓΗ !!!! ΑΣΤΟ ΚΑΛΛΥΤΕΡΑ!!!!

 

Μα γιαυτό παίζω μπάσο φίλε, για να κατέχω και ρυθμούς και μελωδίες!

Συνήθως παίζω τον ρόλο του διερμηνέα ανάμεσα στους μογγόλους τουμπανιέρηδες και τους geetards...

 

Όσο για τους πληκτροφονιάδες, οι πιό πολλοί είναι τόσο χαζεμένοι από την τεχνολογία που μπερδεύουν το on/off με το κουμπί του θερμοσίφωνα!

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Μα γιαυτό παίζω μπάσο φίλε' date=' για να κατέχω και ρυθμούς και μελωδίες!

Συνήθως παίζω τον ρόλο του διερμηνέα ανάμεσα στους μογγόλους τουμπανιέρηδες και τους geetards...[/quote']

 

WTF!!! Ξέρεις Μογγολέζικα?

Pleeeease μπορείς να μου μεταφράσεις το

ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΠΡΟΤΙΜΩ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΛΕΣ "ΚΟΙΤΑ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΕΤΡΟ ΣΚΑΜΕ ΣΤΗΝ ΑΡΣΗ ΤΟΥ ΔΥΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ Η ΠΑΥΣΗ ΣΚΑΕΙ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΕΚΑΤΟΕΚΤΟ ΤΟΥ ΤΕΣΣΕΡΑ

 

σε απλά Ελληνικά? Πές ότι παίζω με drive ξέρεις, τζουγκου-τζουκγου, τζουγκου-τζουγκου -τζαααα κλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα γιαυτό παίζω μπάσο φίλε' date=' για να κατέχω και ρυθμούς και μελωδίες!

Συνήθως παίζω τον ρόλο του διερμηνέα ανάμεσα στους μογγόλους τουμπανιέρηδες και τους geetards...

[/quote']

 

Ναναι καλα οι μπασιστες οι πολυξεροι!!! :lol:

Γιαυτο ειστε τοσο σπανιοι δηλαδη. Ετσι εξηγουνται πολλα... 8)

 

Οσο για τους φιλους πληκτραδες, μου φαινεται οτι οι περισσοτεροι εχουν μπλεχτει αναμεσα στον Ραχμανινοφ, τον Λορντ και το Deep Blue, γιαυτο και αυτη η συγχυση τους. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πράγματα είναι εξαιρετικά απλά, αγαπητέ! Το:

 

"ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΠΡΟΤΙΜΩ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΛΕΣ "ΚΟΙΤΑ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΕΤΡΟ ΣΚΑΜΕ ΣΤΗΝ ΑΡΣΗ ΤΟΥ ΔΥΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ Η ΠΑΥΣΗ ΣΚΑΕΙ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΕΚΑΤΟΕΚΤΟ ΤΟΥ ΤΕΣΣΕΡΑ"

 

μεταφράζεται ώς εξής:

 

"ΟΥΓΚΑΟΥΓΚΑΟΥΓΚΑ

ΝΤΑΠ-ΝΤΟΥΠ-ΝΤΑΠ-ΝΤΑΠ-ΤΣΣΣΣΣΣΣΣ-

ΝΤΑΠ-ΝΤΟΥΠ-ΝΤΑΠ-ΝΤΑΠ-ΤΣΣΣΣΣΣΣΣ-

ΝΤΑΠ-ΝΤΟΥΠ-ΝΤΑΠ-ΝΤΑΠ-ΤΣΣΣΣΣΣΣΣ-

ΚΡΑΠΑΤΟΥΠΑΤΑΠΑΤΟΥΠΑΤΣΣΣΣΣΣΣ-ΜΠΑΜ"

 

(το τελευταίο ήταν το κουρδιστήρι μου όταν έσκασε στην κεφάλα του τουμπανιέρη αφού κοπανιότανε την ώρα που κούρδιζα...)

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(το τελευταίο ήταν το κουρδιστήρι μου όταν έσκασε στην κεφάλα του τουμπανιέρη αφού κοπανιότανε την ώρα που κούρδιζα...)

 

Ρε συ, κουρδιζεται κιολας εσεις οι 4χορδοι? Εγω νομιζα οτι απλα δενεται 4 καραβοσχοινα σε ενα ξυλο ιτιας και τα τσιμπατε με τα δαχτυλα... :twisted:

 

πλακα κανω. εχω σε μεγαλη συμπαθεια τους φιλους μπασιστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχαχα δεν ξέρεις το σχετικό ανέκδοτο, που ο κιθαρίστας ξεκούρδισε μια χορδή του μπάσου για πλάκα στα κρυφά;

Και μετά δεν έλεγε στον μπασίστα ποιά χορδή του ξεκούρδισε; looooooooool

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου