Προς το περιεχόμενο

drummer vs drum machine


mindconspiracy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως μιλώ σοβαρά' date=' δεν κάνω κανένα χιούμορ. Αυτό δε σημαίνει ότι είμαι επικριτικός - ασφαλώς ισχύουν αυτά που γράφεις. Αλλά ρωτάει κάποιος για τα drum machine και του αντιπαραθέτουν τρεις-τέσσερις θεούς ντράμερ του εξωτερικού λες και πρόκειται να προβάρει με αυτούς.[/quote']

 

Μα το topic ξεκίνησε με έναν ξένο να παίζει στο drum machine! Kαι μη μου πεις ότι ο μέσος 'Ελληνας μη-drummer μπορεί να προγραμματίσει τέτοιο παίξιμο σαν του κυρίου στο drum machine? :)

 

Επίσης, πέρα από μουσικές με απλά drum beats που βρισκόνται κι έτοιμα στο net, για να κάτσει κάποιος να γράψει ένα ολόκληρο, ωραίο και ταιριαστό drum track σε drum machine, πρέπει εκτός της πολλής ώρας που θα ξοδέψει, να έχει και μια πολύ καλή ιδέα περί drumming, σωστά; Μιλάμε τώρα για παραγωγές κάποιου επιπέδου, όχι για home-tracks για να σολάρουμε από πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

http://www.fxpansion.com/index.php?page=1

 

πατήστε DOWNLOADS και μετα το λίνκ στα δεξιά view video, BFD Zen Drumming...

 

ΟΧΙ, δεν ειναι απλως κλιπάκι, έχει να κάνει με το θέμα μας...

...το κοιτάω το κοιτάω...τι κανει ρε...

βαλτε το βιντεακι απο τη μεση αν βαριέστε...

 

νταξει δεν ειναι ντραμ machine, ο ντραμερ τα κανει αλλα ειναι γαματο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειπα κι εγω..Σιγα τα ωα!! Ποια επανασταση εφερε; Επειδη ο ντραμερ φαινεται σαν μαρσιποφορο θηλαστικο, πρεπει να χαρουμε για την εξελιξη της μοδας? Γιατι στην ουσια, δεν δινει τιποτα διαφορετικο απο οποιοδηποτε αλλο pad..Μ'αρεσε που χτυπαγε και το καθε κουμπι για να μας δειξει τη δυναμικη του...

Σιγα ρε μπαρμπα! Επειδη εσυ καθησες 100 ωρες πριν και τα προγραμματισες ολα, νομιζεις πως και ο καθενας φουκαρας που θα το παρει, θα καταφερει να το κανει αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το zen drumming δεν θα σας φάνηκε πολύυ κιτς...???

 

Χίλιες φορές ενα καλό pad-midi controller....

 

εμενα πάντος αν είμουν drumer θα μου άρεσε να φύγω απο τα τύμπανα, να βγω μπροστά στο live με ενα τέτοιο, και να σολάρω ή να παίξω μερικά κομμάτια έτσι. Για το χαβαλέ δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμώ drum machine. Δεν χάνει το μέτρημα και δεν παίζει όταν προσπαθείς να κουρδίσεις.

Ναι' date=' αλλα σε ενα drum machine δεν μπορεις να λες ανεκδοτα για drummers! Ουτε και να δεις το κλασσικο χαμενο βλεμμα οταν του λες να ξεκινησει απο ενα ασχετο σημειο του κομματιου :roll:[/quote']

 

Πως δεν μπορείς! Τουλάχιστον το drum machine θα τα καταλάβει τα ανέκδοτα και δεν θα μείνει να σε κοιτάζει με το... σπινθηροβόλο βλέμμα της αγελάδας!

 

 

ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΠΡΟΤΙΜΩ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΛΕΣ "ΚΟΙΤΑ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΕΤΡΟ ΣΚΑΜΕ ΣΤΗΝ ΑΡΣΗ ΤΟΥ ΔΥΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ Η ΠΑΥΣΗ ΣΚΑΕΙ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΕΚΑΤΟΕΚΤΟ ΤΟΥ ΤΕΣΣΕΡΑ!!! ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΒΛΕΜΜΑ!!!!

 

ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΤΣΕΤΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΤΕ ΤΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟ ΣΟΛΟ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΡΥΘΜΙΚΗ ΑΓΩΓΗ !!!! ΑΣΤΟ ΚΑΛΛΥΤΕΡΑ!!!!

P>to twirl or not to twirl!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως δεν μπορώ να καταλάβω πως θεωρείται μουσικός, κάποιος που κοπανάει κούτες.... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

 

Βλακ χουμορ, βλακ χουμορ, μην με σταυρώσετε οι τυμπανοπαίκτες του site!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως δεν μπορώ να καταλάβω πως θεωρείται μουσικός' date=' κάποιος που κοπανάει κούτες.... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

 

Βλακ χουμορ, βλακ χουμορ, μην με σταυρώσετε οι τυμπανοπαίκτες του site!

 

Φιλε boukaw7 πανω που ειχα αρχισει να ακουω στο μυαλο μου φωνες να μου λενε "crucify him!". Φτηνα τη γλιτωσες... (πλακα κανω) :lol:

 

Φιλε paraddidle εχεις δικιο. Αλλα εμεις, ως τυμπανοκρουστες, πρεπει να φανουμε ανωτεροι. Θα μιλησουμε για αυτους που ασχολουνται με συρματα και μαγνητακια? :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Τωρα περα απο την πλακα, δεν νομιζω οτι αυτου του ειδους "κοντρα" οφελει κανεναν. Για να παιξει κανεις τη μουσικη που γουσταρει αναγκαστικα και μη, χρειαζεται και τους αμουσους ντραμερ και τους αρυθμους κιθαριστες.

(αληθεια, οι πληκτραδες πως ξεφυγανε????? :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου