Προς το περιεχόμενο

Boss MS-3 Multi Effects Switcher


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έπεσα πάνω σε αυτό το μηχάνημα της Boss και ενώ στην αρχή με παραπλάνησε το όνομα, το έψαξα λίγο και είδα ότι είναι μια κανονική εφεδιέρα με το πλεονέκτημα ότι μαζί με τα ήδη υπάρχοντα εφέ μπορείς να συνδέσεις και να περάσεις μέσα στα patch και 3 από τα αγαπημένα σου πεταλάκια. Και άλλο ένα καλό ότι μπορείς να χειρίζεσαι και τον ενισχυτή σου μέσα απ' αυτό. Tα υπόλοιπα καλούδια και πλήρη χαρακτηριστικά στο link

 

https://www.boss.info/us/products/ms-3/

 

ms-3_F_gal.jpg

ms-3_R_gal.jpg

 

 

 

 

 

Τιμή thomann: https://www.thomann.de/gb/boss_ms_3_multi_effects_switcher.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό, αλλά διάβασα κάποια σχόλια και λίγο το manual και από ότι φαίνεται οι λούπες 1-3 για τα πετάλια είναι πάντα σε σειρά ενωμένες και απλά τις μεταφέρεις όλες μαζί σε κάποια θέση μέσα στο patch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα και στις εποχες που αν δεν ειχες το τελευταιας μοδας boutique πεταλι στην πεταλιερα σου, δεν σε θεωρουσαν σοβαρο κιθαριστα (ποσο μαλλον αν ειχες boss), η εταιρεια ηταν απο τις αγαπημενες μου για τα προιοντα της. Απο τα 14 πεταλια που εχω τα 9 ειναι boss,  και χαιρομαι ιδιαιτερα που η εταιρεια, εκτος απο το να φτιαχνεi τα κλασσικα της πεταλακια εκσυγχρονιστηκε. Τωρα ας μου χαρισει καποιος ενα Boss dd500.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός ο Quayle ρε παιδί μου πολύ άμπαλος για ρεβιούερ εδώ.

 

Μιλάει συνέχεια, και πολύ γρήγορα, τα μισά τα μασάει, άλλα τα λέει από μέσα του, αλλού υψώνει αχρείαστα τον τόνο της φωνής του, και μετά ξανά από μέσα του ...

 

Δυσκολεύτηκα πολύ να τον παρακολουθήσω.

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό, αλλά διάβασα κάποια σχόλια και λίγο το manual και από ότι φαίνεται οι λούπες 1-3 για τα πετάλια είναι πάντα σε σειρά ενωμένες και απλά τις μεταφέρεις όλες μαζί σε κάποια θέση μέσα στο patch.

Μαζί με το patch που φτιάχνεις μπορείς να χρησιμοποιήσεις και όποιο πετάλι θέλεις. Έχεις π.χ. ανοιχτή τη λούπα 1 μαζί με το patch και κλειστές τις άλλες 2. Ή 1+2 μαζί με patch και κλειστή την 3 και πάει λέγοντας. Επίσης σε κάθε λούπα μπορείς να βάλεις και παραπάνω από ένα πετάλια "ενωμένα"  αλλά θα τα βλέπει ως ένα. Δεν ξέρω αν εννοούσες κάτι άλλο οπότε ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων αν κατάλαβα λάθος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν εννοούσες κάτι άλλο

Εννοεί ότι αν και μπορείς να καθορίσεις την σειρά των εφφέ (εσωτερικών και εξωτερικών), αν χρησιμοποιήσεις πάνω από μια λούπα, δεν μπορείς να τις διαχωρίσεις.

Αν δηλαδή σε κάποιο patch χρησιμοποιήσεις πχ τις 1+2 λούπες, πρέπει να τις έχεις στην σειρά, δεν μπορείς να έχεις "εσωτερικό εφφέ - λούπα 1 - εσωτερικό εφφέ - λούπα 2.

Αν χρησιμοποιήσεις δηλαδή 2 ή τρεις λούπες, δεν μπορείς να παρεμβάλεις κανένα εσωτερικό εφφέ ανάμεσά τους.

 

Πράγμα που όντως του αφαιρεί πολύ στην ευελιξία.

 

Τελικά δεν έχω καταλάβει τι είναι αυτό που το κάνει ιδιαίτερο.

Νομίζω ότι οι περισσότερες πεταλιέρες έχουν 1 λούπα στην οποία μπορείς να βάλεις εξωτερικά εφφέ (αυτό έχει τρείς αλλά τις βλέπει σαν μια), και νομίζω επίσης ότι από τις περισσότερες πεταλιέρες μπορείς να ελέγχεις τα κανάλια του ενισχυτή.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια στον BlackCrow81 που ψαχνεται εκτος από κιθαρες και ενισχυτές και με πεταλακια.

Δεν μας είπες όμως είσαι κιθαριέρης ή φλαουτατζής ;

Εγώ πάντως όπως και να'χει σε στηρίζω.

Συνέχισε έτσι...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου