Προς το περιεχόμενο

Radiohead vs Lana Del Rey


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν πειράζει μάνα μου....

 

ΜΟΥ ΧΡΩΣΤΑΣ ένα ρεβανί Αλεξανδρινό.....(δε μπορεί θα φκιάνετε και σεις...)

 

:P

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μεγάλη γκάφα της Λάνας. Δεν θα με εξέπληττε να μην είχε καν ακούσει το κομμάτι των Radiohead,  ;D ωστόσο το ποσοστό (40%) που τους πρόσφερε, μου φαίνεται αρκετά ακριβοδίκαιο - δεν τους έχει βουτήξει ολόκληρο το κομμάτι.

 

Την ίδια στιγμή, κατανοώ απόλυτα τους βρετανούς... στη θέση τους νομίζω ότι ο οποιοσδήποτε θα έκανε το ίδιο, ζητώντας τα όλα ή τίποτα, διότι το κουπλέ της λάνα και η μελωδία της φωνής είναι απόλυτα ίδια και διότι πρόκειται για ένα από τα πιο διάσημα tunes τους.

 

anal-del-rey-452240.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε λογικά αν κερδίσουν το δικαστήριο θα δώσουν μέρος των δικαιωμάτων στο δίδυμο των Holies, σωστά;

Όχι, αν το δικαστήριο αποφασίσει ότι το κομμάτι είναι κλεμμένο από το Creep τότε the money goes to Radiohead, Albert Hammond, Mike Hazlewood. Αν αποφασίσει ότι είναι κλεμμένο από το The Air That I Breathe από το οποίο "γεννήθηκε" το Creep τότε the money goes to Albert Hammond, Mike Hazlewood μόνο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή, εγώ "κλέβω" το Smoke on the Water. Το κλεψιμέικο λέγεται "Amartia"  . Στη συνέχεια κάποια κυρία "δανείζεται"  το "Amartia" και ονομάζει το νέο πόνημα "My Kardia pona for you" . Θα μηνύσω εγώ την κυρία και θα πάρω αμοιβές για ένα τραγούδι που προφανώς το έχουν συνθέσει οι Deep Purple;

 

Μιλάμε για μπίζνα όμορφη.

Κρίμας που δεν έχω καμιά φίλη να μου "κλέβει τραγούδια μου"

 

Το κατάλαβα λάθος;

:)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γεγονός είναι πάντως ότι το τραγούδι της Lana είναι πολύ περισσότερο Creep απ' ό,τι το Creep είναι "The air that I breathe".

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γεγονός είναι πάντως ότι το τραγούδι της Lana είναι πολύ περισσότερο Creep απ' ό,τι το Creep είναι "The air that I breathe".

 

αυτό παρατηρώ και εγώ...είναι σχεδόν αυτούσια η μελωδία στη Lana ενώ το Creep έχει μεν τις βάσεις από το "air" αλλά η μελωδία δεν είναι ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ωραία υπόθεση.

Να τους δουλέψεις τους ραντιοχεντ με ενα εργολαβικό 20%-25% και μετά να κάθεσαι για κάνα χρόνο  ;D ;D

 

ΥΓ. Για συμβιβασμό το κόβω .

Τωρα είναι η κλασσική φαση των διαπραγματεύσεων (μπούρδες).

 

Θα κατέβουν λίγο αυτοί, θα ανέβει λίγο η άλλη....το κλείνουμε στο 55% και άντε γεια (σιγά μην φαμε τα νιάτα μας σε paperwork  στα δικαστήρια)  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου